אבודים בחלל

לעבוד במשרד רגיל– אאוט, לעבוד בחלל עבודה שיתופי – אין. ריכזנו עבורכם 8 טיפים חשובים מאין כמוהם שיעזרו לכם לצלוח יום עבודה בחלל עבודה שיתופי (יחד עם בירה היינקן בטמפרטורת אפס)

חלל עבודה שיתופי בתל אביב.יש לנו טיפ שאף אחד לא יוכל לקחת מכם
חלל עבודה שיתופי בתל אביב.יש לנו טיפ שאף אחד לא יוכל לקחת מכם
4 באוגוסט 2015

לעבוד לבד בבית זה 2009. להיות כלוא בחדר במשרד – זה 1987. הדבר הבא הוא לעבוד בחלל עבודה שיתופי, או בשמו המקצועי – 'האב' (Hub).

חללי העבודה השיתופיים החלו לצוץ באירופה לפני שנים, ויועדו במקור לשמש מרחב עבודה נעים לשלל יזמים והייטקיסטים. מה שתראו כשתיכנסו ברוב המקרים, זה סטודיו ענק ומעוצב בטוב-טעם, הטומן בחובו כמה שולחנות גדולים, ספות, ואם מצאתם את האחד הנכון – גם מקרר מפוצץ בבירה היינקן, שלקחה את החללים האלה תחת חסותה.

כיום פועלים בארץ יותר מ-40 חללים כאלו, והמספר רק הולך וגדל. בין אם זה כי אנחנו ממש אוהבים לעבוד, ובין אם זה כי אנחנו ממש לא רוצים להיות לבד– כל עוד יש בירה, מדובר במגמה מבורכת.

אז רגע לפני שתתחילו לעבוד באחד כזה, אספנו 8 טיפים משועלי חללי עבודה שיתופיים מנוסים.

היו חירשים

הביאו אוזניות כדי להעמיד פנים שאתם שומעים מוזיקה כשמישהו מדבר אליכם.

היו שיתופיים

מישהו לקח לך את הכיסא? אכלו את הסנדוויץ׳ שהשארת במקרר?המטען שלך שוב נעלם? אתה מתחיל לחשוב שהמטען בעצם לא היה שלך מלכתחילה?אתה מתיישב בייאוש אבל נוחת על הרצפה כי שכחת שכבר אין לך כיסא?ברוך הבא לחור השחור של חלל העבודה המשותף, בו דברים נעלמים ויחד איתם עלול להיעלם גם האמון במין האנושי.אפשר להתבצר, להצמיד פתק עם שם לכל חפץ ולקוות לטוב, אבל מומלץ יותר להתמסר לדינמיקה השיתופית ולקבל את זה באהבה. כלומר, לקחת.את הטיפ הזה אף אחד לא יוכל לקחת מכם.

צילום: AvirA
צילום: AvirA

היו בטוחים

אף פעם- אבל אף פעם – אל תשאירו את חשבון הפייסבוק שלכם פתוח על מסך המחשב כשאתם לא בסביבה. אל תתפלאו לאחר מכן לחזור למחשב ולגלות שאתם מאומצים, שהחלטתם לצאת מהארון, שאתם מתכננים טיול בקבוצה מאורגנת לאירופה הקלאסית או שאתם מתגעגעים לאקס/ית שלכם.

היו שמרנים

מכיוון שאנחנו כבר לא ביסודי ואי אפשר כל כך לצייר קו שחור על השולחן כדי לסמן טריטוריה, המרחב השולחני האישי הוא פרוץ. הסתכלו על החפצים שסביבכם והשתמשו בהם כדי לבנות את המצודה האישית שלכם. מגשי ניירות הם יעילים במיוחד אך לעיתים גם משקפי שמש, פנקס או אפילו עט שממוקם בצורה אסטרטגית יכולים לשדר את המסר החשוב של "פה עובר הגבול".

היו אנושיים

אל תשכחו מדי פעם לעצור הכל ולקחת הפסקה. אם תוכלו להכניס אותה ללו"ז ה'עמוס' שלכם – מה טוב. קחו חבר לשיחה על הספה או שסתם תצאו לעשות סיבוב. בחלל השיתופי מיינד-ספייס, למשל, יש שולחן פינג-פונג ונדנדה. בקראפט אנד בלוםתוכלו להשתתף בסדנת מחזור וחיתוך בקבוקי זכוכיתשל היינקן (תקף רק במידה ואתם מעוניינים להפוך בקבוק בירה לאגרטל או כוס מעוצבת).

חלל עבודה שיתופי בתל אביב.יש לנו טיפ שאף אחד לא יוכל לקחת מכם. צילום: AvirA
חלל עבודה שיתופי בתל אביב.יש לנו טיפ שאף אחד לא יוכל לקחת מכם. צילום: AvirA

היו נטולי ריח

כבדו את החברה והחברה תכבד אתכם. אל תעזו לקלף פירות הדר ליד השולחן.

היו מוגנים

כשחוזרים משהות בחו"ל רצוי להביא מטעמים חזרה למשרד.המינימום הוא תערובת ממתקים גנרית מהדיוטי פרי – כולם יודעים שלא ממש אכפת לך, אך אתה אדם ירא אלוהים. ממתקים אקזוטיים מן היעד ממנו חזרת יתנו לך נקודות בונוס על השקעה אך עלולים להתקבל באופן קוטבי על ידי הקהילה המשרדית. שקית הפתעות אישית לכל אחד עם שי קטן מיוחד – ולא תצטרך לשטוף כלי במשך כל הקריירה שלך.

שתו בירה

בירה היינקן נמזגת בחינם בחלק גדול מחללי העבודה השיתופיים. כבר 130 שנה שהיינקן היא סמל ליזמות – מאז שיוצרה לראשונה באמסטרדם על ידי היזם הצעיר ג'רארד אדריאן היינקן. כיום, כשהיא נמזגת ביותר מ-170 מדינות מסביב לעולם, היא שומרת אמונים לרוח היזמות, ומתמידה בתמיכה ביזמים צעירים. חפשו את בקבוקי ההיינקן הקרים במקררי האפס מעלות המיוחדים בחללי העבודה השיתופיים. לחייכם!

הכתבה מוגשת באדיבות היינקן