אירוע מתגלגל: בר יין חדש מספק בקבוקים עד פתח הבית

אוטו יין מסייר בכל רחבי הארץ ומביא משקאות למי שחשוב לו לשמור על צריכת אלכוהול יפה גם בימי הקורונה

אוטו יין: לחיי המגפה
אוטו יין: לחיי המגפה
19 באפריל 2020

גם בלי להיגרר לז׳אנר המאוס של תודה לקורונה, אפשר להודות שהמגפה מספקת כמה פתרונות יצירתיים שנשמח אם ישארו עמנו לתמיד. אחד מהם הוא אוטו היין שמסתובב לאחרונה בכל רחבי הארץ, ואם זה יהיה תלוי בנו יקבל מעמד של שירות חיוני שימשיך לפעול גם בתנאי הסגר המחמירים ביותר.

בלי הדבקה טיפתית. אוטו יין
בלי הדבקה טיפתית. אוטו יין

המיזם שייך לארבעה צעירים – יעלי קינן, אלירן חפץ, שי לוי ואלונה גוברין, כולם חובבי יין וחלקם (קינן למשל) אף עבדו ביקבים ורכשו לא מעט ידע בתחום. ממש לפני פרוץ הקורונה הם הקימו פוד טראק של יין לאירועים, וכמו רבים אחרים מצאו את עצמם מובטלים מעבודה עם החלת המגבלות.

״הרעיון המקורי היה להפעיל בר יין נייד לאירועים ולפסטיבלים כדי להנגיש את תרבות היין לאנשים ולהגיע גם למקומות ולאנשים שאינם בהכרח הקהל הטבעי של היין״, מספרת קינן ״כשהתחילה המגפה ובוטלו האירועים והפסטיבלים היינו צריכים להגדיר את עצמנו מחדש, והחלטנו לפעול כחנות יין מתגלגלת ובהמשך, אנחנו מקווים, גם כבר יין שאפשר יהיה לשבת בו ולשתות כוס יין״.

לוי שיפץ וצבע במו ידיו קרון נגרר יפהפה, והקונסטלציה כולה תנוע ברחבי הארץ במשך כל השבוע ותמכור יין להמונים. נכון לעכשיו התפריט המשתנה אחת לשבועיים כולל כ-11 יינות, ישראלים ומיובאים, ובהמשך, אומרת קינן, ההיצע יורחב.

על אף האפשרויות הרבות לקבל יין במשלוח עד הבית קינן אומרת שהם מציעים משהו אחר: ״אנחנו חבר׳ה צעירים שמכירים את הקהל הצעיר ומבינים מה הוא מחפש. אנחנו מציעים תפריט שבנוי על ידע ועל הבנה, זו לא סתם רשימת יינות על המדף אלא מגוון שבחרנו בתשומת לב, ומצד שני אנחנו מציעים חוויה קלילה וצבעונית ומקווים שבהמשך כשיוקלו ההגבלות נוכל גם להציע לאנשים אפשרות לישיבה ולטעימות״.

הביקור הראשון של אוטו יין בעיר יתקיים בשלישי הקרוב (21.4) עם סיום יום השואה, וקינן מתחייבת שלפחות אחת לשבוע יוכלו תושבי העיר ליהנות משורותיו. הלו״ז המלא של אוטו יין ופרטים נוספים מתעדכנים בעמוד הפייסבוק של המיזם.