טיים אאוט timeout

עיר הבירה

| מאת: יובל ג'וב הרגיל

המשקה העתיק לא נשאר מאחור וממשיך לספק עניין מבעבע. הנה כמה מהמוצרים החדשים בשוק

בירה מלכה בבקבוקי ענק

מחירי הבירה המופקרים בישראל הם לא פחות מביזיון. אבל אפשר להתנחם במשהו, החל מהחודש מחירי הערק הפכו ביזיוניים לא פחות. האפשרות הקלה והמתבקשת היא כמובן לסרק את הנוצות ולעוף מכאן למקום שבו נותנים לבן אדם לשתות את הבירה שלו מבלי שכל לגימה ולגימה תעלה בגרונו גרעפס בטעם של יאיר לפיד, או של אביו הרוחני יובל שטייניץ. האפשרות השנייה היא לקפל את הכנפיים ולהמשיך לשתות בשקט. אם אתם מאלה שבחרו באפשרות האחרונה, לאחרונה הושקו בארץ כמה בירות חדשות ומעניינות במיוחד.

בירה ג'קובסן

ג'י.סי ג'קובסן היה מייסד מבשלת קרלסברג הדנית. ביוני 2005, 120 שנה לאחר מותו, הקימה קרלסברג את מבשלת ג'קובסן, שלוחתה ה"בוטיקית". הבירות של המבשלה מיוצרות במהדורות מוגבלות ומחומרי גלם ייחודיים, רובם מגידולים אורגניים. לעת עתה משווקות בישראל שתי גרסאות: הפייל אייל, בירה חזקה (6.4 אחוזי אלכוהול) בסגנון אנגלי, וג'קובסן סאז בלונד, המומלצת מבין השתיים – בירה זהובה וחזקה (7.1 אחוזי אלכוהול), בעלת ניחוחות פירותיים מהפנטים.

מחיר (בקבוק 750 מ"ל): 45 ש"ח

בירה ספטן

מבשלת ספטן (Spaten) הבווארית היא אחת מהמבשלות המובילות בחבל בוואריה והיא המבשלה הגרמנית הראשונה שייצרה בירת לאגר צלולה כבר בשנת 1897. ספטן הבהירה, שמיובאת כעת לישראל בבקבוקים, מתאימה במיוחד לימים מיוזעים: היא קריספית, בהירה, קלה מאוד לשתייה ו־5.2 אחוזי האלכוהול שיש בה כמעט ולא מורגשים.

מחיר (בקבוק 355 מ"ל): 10 ש"ח

בירה מלכה בחבית אישית ובבקבוקי ענק

מבשלת הבוטיק הגלילית המוצלחת, שהיא מראשונות מבשלות הבוטיק בישראל, ממשיכה להיות חדשנית, כמעט כמו בכל דבר שהיא עושה. החודש היא השיקה שני מוצרים חדשים ומוצלחים במיוחד: חבית בירה בנפח 5 ליטרים שמתאימה למסיבות, למנגל או סתם לכמה חברים מיוזעים שבא להם לפרק חבית. אופציה אלגנטית יותר היא בקבוקים בנפח 750 מ"ל עם פקק חרסינה לסגירה חוזרת, שמוכרים לרובנו מבקבוקי החרולש ההולנדיים.

מחיר חבית: 170 ש"ח. מחיר בקבוק 750 מ"ל: 36 ש"ח

גינס בפחית

המוצר הזה, שכבר שווק בארץ ומשום מה נעלם מחיינו לפני כמה שנים, עושה קאמבק. כל חובב בירת סטאוט מודע לעובדה שסטאוט צריך לשתות אך ורק מחבית. הסיבה לכך היא ששיטת ההגזה בחבית, שכוללת שימוש בגז חנקן, היא שמעניקה לבירה את המרקם הקרמי והקטיפתי שהפך למאפיין המזוהה ביותר עם בירות מהסוג הזה. אנשי גינס הצליחו לייצר פחית שבתחתיתה יש קפסולת חנקן אשר משחררת גז למשקה ברגע שנפתחת לשונית המתכת. אפקט הקפסולה יוצר משקה אשר מזכיר מאוד את הגינס שנמזגת בפאבים. לאוהבי הסטאוט מדובר במוצר ביתי מושלם.

מחיר (פחית 440 מ"ל): 17.5 ש"ח

בירה פרנסיסקנר

עוד בירה בווארית ממבשלה מיתולוגית, שמייצרת את הסגנון המזוהה ביותר עם בוואריה: בירת חיטה. החל Hefe :מהחודש משווקים בארץ שלושה סגנונות חיטה weisse hell – בהירה וקלילה בעלת עננות טבעית , Hefeבירת חיטה כהה ומעורפלת ו־ – Dunkel Hefe-weisse Weisse Kristallklar שהיא בירת חיטה בהירה אך מסוננת, מה שמקרב אותה במראה לבירת לאגר.

מחיר (בקבוק 500 מ"ל): 18 ש"ח

לא מצליחים לפתוח את הבירה שלכם? הנה כמה הצעות:

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV2 on: a64dac95a55f6