טיים אאוט timeout

תשעה באב 2017: המסעדות שיהיו פתוחות ואלו שיסגרו

| מאת: שירי כץ

כל מסעדות קבוצת R2M, טוטו, פרונטו, צפרה, טופולופומפו, קיטשן מרקט, משייה, פונדק וטראק דה לוקס ורבות אחרות יעבדו כרגיל

  • https://static2.timeout.co.il/media/2016/10/sizes/pronto_the-best-of-pronto_צילום-תמוז-רחמן_H_wo_680_382.jpg
עסקים כרגיל בפרונטו. צילום: תמוז רחמן

ערב תשעה באב ביום שני הקרוב (31.7) מטריד באופן רגיל את תושבי העיר שתוהים אילו מקומות ישארו פתוחים כרגיל ואילו יסגרו את הדלתות לזכר חורבן בית המקדש או מאימת הפקחים. גם השנה, מתברר, לא תצטרכו להישאר רעבים. חלק ניכר מהמסעדות המובילות של העיר יישארו פתוחות, במיוחד אלו הממוקמות בלוקיישנים מרכזיים ויכולות להבטיח תפוסה נאה גם מצד עוברי אורח. 

אם אתם בעניין של הרהורים קיומיים בערב תשעה באב קראו מה לקבוצת פרק 9 יש להציע 

העירייה שזיהתה את המגמה מנסה להרתיע את המסעדנים מלפתוח: "השבוע חילקה לנו העירייה מנשרים עם איומים על דו"חות במידה ונפתח את המסעדות בתשעה באב" מספרת השפית אביבית פריאל על השיקולים שהנחו אותה שלא לפתוח את הבר-מסעדה המצליח שלה האוזריה, והבר הקטן שהיא מפעילה לצידו הנקסט דור, בערב המציין את חורבן בית המקדש.

פריאל מתקוממת על מדיניות העירייה לתת קנסות לבעלי עסקים הפותחים את עסקיהם בערב החג והיא מנמקת: "אנחנו נמצאים בתל אביב באזור חילוני, אנחנו לא כשרים, ואין שום סיבה שנהיה סגורים כחלק מאיזה מסע של הדתה וכפייה דתית במדינה. הסיבה היחידה שלא נפתח בערב החג היא שלקוחות שמגיעים אלינו בדרך כלל באופן מיוחד מכל חלקי העיר, עלולים לחשוב שאנחנו סגורים. אנחנו לא מתבססים על כניסה מזדמנת של עוברי אורח, ומכיוון שאנחנו ממוקמים באופן חבוי ובשכונה פריפריאלית, המקום עלול להיות ריק. אחרת היינו פותחים וסופגים את הדו"חות".

עוד מקום שיסגור את הדלתות הוא הקוסם, שיפעל עד השעה 19:00, ומסעדות האחים ודוק שלא יפעלו כלל בשני הקרוב וינצלו את הזמן ליום כיף לעובדים. למחרת, שלישי, ישובו המקומות הללו לעבוד כרגיל.

האוזריה והנקסט דור: ייסגרו לערב אחד. צילום: אנטולי מיכאלו

האוזריה והנקסט דור: ייסגרו לערב אחד. צילום: אנטולי מיכאלו

עם זאת, מסעדות רבות אחרות יהיו פתוחות בערב תשעה באב כרגיל ובהן מקומות משמעותיים במיוחד לפודיז כמו פרונטו, קלארו, צפרה, טופולופומפו, פופינה, טוטו, פונדק וטראק דה לוקס, אונזה, משייה, קיטשן מרקט, משק ברזילי ועוד. גם כל המסעדות ובתי האוכל של קבוצת R2M – קופיבר, בראסרי, הוטל מונטיפיורי, דליקטסן, הבייקרי, קרים ורוטשילד 12 – יעבדו לגמרי כרגיל.

עדי פרי, מנהלת התקשורת של הקבוצה, מספרת "לפני שנים, כשעדיין הייתי מלצרית בקבוצה נהגנו לסגור את הקופי בר ולנצל את ההזדמנות לערוך מסיבת חברה לעובדים. כיום אנחנו פשוט מקיימים שגרה לטובת הלקוחות. בסך הכל אנחנו תמיד מקפידים על שגרה, למעט שלושה ימים בשנה שאנחנו מכבדים כי הם משמעותיים לכולנו, ובהם אנחנו סוגרים את המסעדות; יום הזיכרון, יום השואה ויום כיפור. בשאר הזמן הכל אצלנו פועל כרגיל ואנחנו לא מתכוונים לשנות".

הבראסרי. מקיימים שגרה למען הלקוחות. צילום: אנטולי מיכאלו

הבראסרי. מקיימים שגרה למען הלקוחות. צילום: אנטולי מיכאלו

בעלי הבר בוטניקה בחרו לסגור את הבר בתשעה באב מבלי לנסות לחקור בסיבות שהביאו את העירייה להורות על סגירה. ניסו מוגרבי, אחד השותפים במקום הסביר: "נסגור כי אנחנו שומרים על התקנות של העירייה כמו שהן". מי שמסרב לגלות אם מקומות הבילוי שלו יהיו סגורים או פתוחים הוא דוד טור, הבעלים של רשת סוסו ובניו ושל מסעדת קליפסו בחוף הים. בתשובה לשאלה אם יסגור בערב תשעה באב ענה טור: "מתי זה תשעה באב? לא שמעתי על זה".

קליפסו: לא שמענו על תשעה באב. צילום: אנטולי מיכאלו

קליפסו: לא שמענו על תשעה באב. צילום: אנטולי מיכאלו

בין מי שיבחרו לסגור את המסעדה ומצהירים על כך בגאווה תמצאו כמובן את כל המסעדות הכשרות הרבות שנפתחו בעיר, אבל גם את קלואליס רמת גן. למרבה האבסורד, דווקא קלואליס הכשרה בהילטון תפעל בתשעה באב לטובת אורחי המלון.

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

Silence is Golden SRV:SRV2 on: 3ecc2108d89e