טיים אאוט timeout

תשעה באב 2018: המסעדות שיהיו פתוחות ואלו שיסגרו

| מאת: שירי כץ

כל מסעדות קבוצת R2M, טוטו, פרונטו, קיטשן מרקט, משייה, פונדק וטראק דה לוקס ורבות אחרות יעבדו כרגיל

  • https://static2.timeout.co.il/media/2016/10/sizes/pronto_the-best-of-pronto_צילום-תמוז-רחמן_H_wo_680_382.jpg
עסקים כרגיל בפרונטו. צילום: תמוז רחמן

כמידי שנה, גרגרני העיר תוהים איפה יזללו בערב תשעה באב. יום התענית, שיתקיים השנה ביום שבת, פחות ופחות מורגש בעיר. בעלי בתי האוכל מצידם צריכים להחליט האם המסעדות שלהם יהיו פתוחות כרגיל או שמוטב שיסגרו את הדלתות לזכר חורבן בית המקדש או מאימת הפקחים. אלא שהשנים האחרונות מוכיחות שתל אביבים מצביעים בעד החירות ללעוס בכל עת ויוצאים לבלות ולאכול בחוץ, וחלק ניכר מהמסעדות בעיר, ישמח לקלוט אותם לארוחה. 

מי יפעל כרגיל? ובכן הרשימה לא קצרה כלל ולכן נציין את המיטב. המסעדות המצוינות משייה וקיטשן מרקט של השף כוכב יוסי שטרית, והבר אונזה בשוק הפשפשים, כל בתי העסק האהובים של קבוצת R2M כלומר הבראסרי, דליקטסן, הרצל 16, דיסקו טוקיו וסניפי הבייקרי. פרונטו האיטלקייה המשובחת, וכן הדא דא ודא ברוטשילד והבר א וין הצמוד אליו, שניהם בניצוחה של השפית דנה לי ברמן. לגבי הבר א וין ברור שהמכורים הכבדים לא יוותרו על סעודות צרפתיות עשירות ודשנות שמוגשות פה בשבתות ומתחילות עוד השכם עם בראנצ'. 

טליוליני טרטופו פרמזנו חמאה וכמהין, פרונטו. צילום: דן לב

טליוליני טרטופו פרמזנו חמאה וכמהין, פרונטו. צילום: דן לב

עוד בין המסעדות הפועלות כרגיל קלארו של השף רן שמואלי, גרקו היווניה של צביקי עשת, וביתא קפה שעל מטבחה חולשת השפית איילת לטוביץ'. למעשה, למעט אם אתם שומרי כשרות, לא תהיה לכם בעיה למצוא איפה לאכול בתשעה באב. הסתייגות קטנה, אם לא תזמינו מראש תתקשו למצוא מקום פנוי.


הבראסרי. מקיימים שגרה למען הלקוחות. צילום: אנטולי מיכאלו

הבראסרי. מקיימים שגרה למען הלקוחות. צילום: אנטולי מיכאלו

 

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV1 on: f2fadbfc0df0