טיים אאוט timeout

נלסון בכיכר: לחמנינה מתרחבת ופותחת סניף חדש בכיכר הבימה

| מאת: שירי כץ

תגידו מזל טוב ללחמנינה, מהמאפיות האהובות בעיר, שמתרחבת ופותחת סניף חדש בכיכר הבימה. כל מי שלא טעם נלסון בחייו - הגיע הזמן להתאהב

  • https://static2.timeout.co.il/media/2015/10/sizes/BENF2362-h_wo_680_382.jpg
לחמנינה בכיכר הבימה (צילום: בן קלמר)

מזלי דוש, השותפה במאפיות לחמנינה, ניסתה להתקדם לכיוון המטבח כדי להתחיל לעבוד בסניף החדש בכיכר הבימה שנפתח השבוע, אבל היא לא הצליחה להתקרב אליו. בכל רגע הסתער עליה מישהו מתושבי השכונה ועובדיה, לחץ את ידה בחום ושחרר כמה מילים נרגשות, כאילו הייתה כלה ביום חופתה. דוש, השותפה גם בקפה התחתית, מכירה את כולם באופן אישי ועדיין השתוממה על קבלת הפנים המחבקת והאמוציונלית כל כך.

לחמנינה בכיכר הבימה (צילום: בן קלמר)

מאפים מתוקים בלחמנינה בכיכר הבימה (צילום: בן קלמר)

לחמנינה הוקמה ב־2008 על ידי דגנית ונינה הלוי, שפתחו את המאפייה בשכונת ביצרון תחילה בדירת מגורים, ובהדרגה התרחבו למאפייה משגשגת ולבית קפה מצליח, בעזרת שותפות נוספות. ללחמים ולמאפים שלהן סגנון מיוחד שמתאפיין בגודל נדיב. הזוג הלוי אמנם עזב בשלב מסוים את השותפות, אבל סגנון האפייה והאירוח נשמר היטב. חנות הלחם והמאפים שנפתחה מול כיכר הבימה עצומה בגודלה ומתנהלת כבית קפה שבו מוצע מבחר לחמים.

לחמנינה בכיכר הבימה (צילום: בן קלמר)

לחמים בלחמנינה בכיכר הבימה (צילום: בן קלמר)

נלסון הוא אכן לחם גאוני, אבל יש פה גם הברקות כגון חלת בריוש או חלה מקמח מלא (17־27 ש"ח לכיכר), מאפים בסגנון קרם פטיסייר עם פירות יער או ריקוטה דובדבנים ושלל פחמימות כמו בורקס וגם כריכים ותפריט קליל של בית קפה.

לעומת בית הקפה לחמנינה שבקרימנצקי, שמקפיד על תפריט חלבי, בסניף הזה יבקעו מהתנורים גם פוקאצ'ות ופיתות והן ימולאו בבשר בקר או בעוף. הוסיפו לזה בירה מהחבית (25 ש"ח לשליש) או יין של כרם שבו (26 ש"ח), וראו איך הרחבה שמול הכיכר מתמלאת בקלות בתושבי השכונה ובעוברי אורח שסוגרים פה ארוחה קלה במחיר נגיש.

לחמנינה, מרמורק 4, ראשון־חמישי 7:00־24:00, שישי 7:00־16:00

לסניף לחמנינה בקרימנצקי

לחמנינה בכיכר הבימה (צילום: בן קלמר)

לחמנינה בכיכר הבימה (צילום: בן קלמר)

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV1 on: f2fadbfc0df0