טיים אאוט timeout

כת הסייטן - קפה לואיז

| מאת: רתם איזק, שרון ליפקינד

למרות שגובים בקפה לואיז שלושה שקלים תוספת לחלב סויה, המקום נחשב ידידותי לצמחונים ולטבעוניים. מה חשבו עליו בנות כת הסייטן?

קפה לואיז, מנה צמחונית

"אבוי!", צרחה הצמחונית כנשוכת נחש בשעה ששמעה מהטבעונית כי זו מעולם לא ביקרה במכה של שוחרי הבריאות – קפה לואיז. ״לא פלא שלא תקעת מג׳הול בין הרגליים עד גיל 20״, אמרה לה תוך כדי שניסתה לעלות על הנתיב לרמת החייל ברכב שראה שטיפה באותה שנה שבה בן גוריון תרגל עמידות ראש בחוף הים. בעוד שהטבעונית שאלה את עצמה מדוע היא מסתובבת בציבור עם עלמה שמעניקה לאיברים פאלים שם של תמרים מזן משובח (בעיניה הם תמיד דמו יותר לדקל־נור), פסעו השתיים למתחם האריסטוקרטי של לואיז והרגישו שהגיעו הביתה. לא בזכות הנשים המטופחות עם העגלות הממותגות, חלילה (הצמחונית עוד נמצאת בגיל שבו היא מעדיפה פליטות אחרות, תודה רבה), אלא בזכות אווירת כפר נדירה ותפריט בריא, שחלקו הגדול צמחוני, ובימים אלה משתדרג עם מנות טבעוניות. מה רבה הייתה שמחתה של הטבעונית, כשגילתה שהגיוזות הטבעוניות במילוי פטריות שיטאקי ובטטה עם בוטנים (32 ש״ח) מצטלמות נהדר באינסטגרם, ושהטאפאסים הגאוניים, שכוללים בין היתר שעועית וקארי, ממרח טופו, טחינה עם אצות וסילאן וחצילים עם עגבניות מיובשות (7 ש"ח ליחידה) גורמים גם לבחורה הממושמעת ביותר לרדת על שתי סלסילות לחם, שמוגשות לכל סועד בנדיבות, בלי טיפת חרטה. גם הצמחונית נאלצה לוותר על עקרונותיה ודחסה לפיה הענוג ממרח שום מתוצרת המקום (הריח החריף יגמור לה על חיי האהבה, והדיכאון מכך יחזיר אותה לממדיה, אמרה לעצמה), לצד מנת שעורה, אורז עגול וכוסמין שעליהם מונחים כרישה, ג'ינג'ר, טופו, סלק, גזר ובצל ירוק שהופכים אותה לכה מושלמת, עד כי ניתן לסלוח לקריאייטיב שנתן לה את שמה הפרוע – "המנה הטבעונית" (53 ש"ח). האם לא הגיע הזמן שמנה ייחודית ואקזוטית תזכה לשאת את שמן של בנות הכת? שאלה הטבעונית את אחותה לזלילה, אך זו כבר השאירה לה אבק טפיוקה ורצה לקופות עם שתי צנצנות של ממרח שום. אלוהים, אלה עוד יגמרו כמו תלמה ולואיז.

רתם איזק, שרון ליפקינד, כת הסייטן

נוגסות בחסה, כת הסייטן. צילום: איליה מלניקוב

מבחן הסויה: 3 ש"ח תוספת. הלו, זה כל כך 2012!

מה עושים הקרניבורים: בולסים את המנות הבשריות של המקום (אבל מפסידים את כל הכיף!)

חוכמת הטופו: כשהוא מפנה את הבשר מהמקפיא לטובת סייטן וטבעול לסוגיו – רק אז את יודעת שאת צריכה להיות אם ילדיו.

קפה לואיז, הרוגי מלכות 11 רמת החייל, 6492000־03, ראשון־שישי 7:30־23:00, 8:00־23:00

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV2 on: f2fadbfc0df0