טיים אאוט timeout

פשוט לתת: סיוע הומניטרי ישראלי והעלאת המודעות לעוני

| מאת: מערכת Time Out

הארגון העומד מאחורי פרויקט "ספיישל לתת" הוא ארגון עצמאי וא-פוליטי הפועל ליצירת חברה צודקת וטובה יותר

  • https://static2.timeout.co.il/media/2016/09/sizes/latet-8-of-250_h_wo_680_382.jpg
ארגון לתת. צילום: איתן ריקליס

ארגון לתת – סיוע הומניטרי ישראל, הוא ארגון הפועל לצמצום העוני בישראל. הארגון נוסד ב-1996 ומשמש כארגון גג ארצי לכ-180 עמותות וארגונים מקומיים הפועלים ב-105 ישובים בישראל. הארגון פועל ליצירת חברה צודקת וטובה יותר על ידי הענקת סיוע לאוכלוסיות במצוקה.

ארגון לתת מפעיל 16 אלף מתנדבים המבצעים 310 אלף שעות התנדבות בשנה ומהווים את אחת מאבני היסוד של הארגון. מיום הקמתו, כשני מיליון ישראלים תמכו בלתת (בתרומת מזון ומוצרים) ויותר מ-100 אלף מתנדבים לקחו חלק בפעילותו.

לתת. צילום: רונן חורש

פעילות של ארגון לתת. צילום: רונן חורש

במקביל, מקדם הארגון יוזמות שמטרתן שינוי סדר העדיפויות הלאומי והעלאת המודעות החברתית לבעיית העוני והפערים החברתיים במדינה. יוזמות אלו כוללות עבודה אל מול מקבלי החלטות, פרסום ניירות עמדה ובדיקה מתמדת של מצב העוני בארץ.

תקופת החגים קשה במיוחד לאותן משפחות הנזקקות לסיוע – אם בימים ה"רגילים" המחסור מורגש על השולחן, ימי החג וארוחות החג בפרט, מזמנים קשיים ואכזבות למשפחות נזקקות. לצערנו הרב, בתקופת החגים, כ-200,000 משפחות ישראליות נזקקות לתמיכה. על כן בימים אלו ארגון לתת ושותפיו לדרך משקיעים את מרב המאמצים ויחד נאבקים על מנת להגיש סיוע למי שזקוק לו.

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

Silence is Golden SRV:SRV1 on: 167a735dbd523