טיים אאוט timeout

החזית לשחרור הפיצה: הפיצות הטבעוניות לא נשארות מאחור

| מאת: שירי כץ

אין דבר שטבעונים מפנטזים עליו יותר מאשר פיצה. עכשיו יש מה לעשות עם הקרייב

  • https://static2.timeout.co.il/media/2015/02/sizes/042-2_h1_wo_680_382.jpg
אגדית בקרב טבעונים. פיצה של החתול הירוק

מתברר שטבעונים בדודה לא מפרכסים מתאווה לאנטרקוט. אפילו המבורגר עדשים עם הרוטב הנכון מייצר תחושה מספקת של דעיכת מאנץ' אצל מרבית האקס קרניבורים. מעקב קל אחרי הדיבור הטבעוני ברשת מגלה שהקושי האמיתי הוא בתחום הפיצה. הפחמימה התמימה הזאת היא הסופר־קרייב הממכר לא פחות מסמים או מסיגריות: האלסטיות של המוצרלה מורדת בקרנצ'יות של הבצק, והרוטב מחבר את כל הטעמים בפה. נו, אתם יודעים. מכאן שהפיצריות המתמחות בפיצה טבעונית מצילות נפשות טבעוניות מורעבות.

מי שהציבה רף חדש בתחום היא החתול הירוק, שהזניקה את הקונספט לגבהים חדשים בזכות התעלמות מתחליפי הגבינה ופיתוח עצמאי של גבינת קשיו (כנראה עם שמרים). המרקם שנוצר נימוח כמו קרם פרש, ותוספות של בצל, פטריות, ארטישוק, בטטה וקלמטה משדרגות את העסקה. זאת פיצה קצת שונה מפיצה קלאסית עם גבינה, אבל טעימה בלי קשר לטבעונות, ומשחררת את אנדרופיני הפיצה החיוניים במוח (מעשרה ש"ח לחתיכה).

 

פיצריה נוספת שביצעה מהלך בנושא היא רוזמרין, שאיכשהו, בעזרת תחליפי הגבינה, יצרה פיצה דקיקת בצק שעשתה נעים בפה לטבעוני העיר ויצרה באזז הגון. ברוזמרין אפשר גם לבחור בפיצה עם טופו יפני. משהו במגע האישי, הידני והביתי של רוזמרין פשוט עובד, בעיקר כשאוכלים במקום את הפיצה הטרייה, ולא דווקא בהזמנות הביתה (מ־17 ש"ח לרבע פיצה). מי שעוד ראתה את הביקוש הגדול ולא הצליחה להתעלם ממנו היא פיצה דומינו'ס, שיצאה בליין טבעוני שלם עם גבינת קשיו נימוחה במחירים זהים למחירי פיצות עם גבינה, לפחות בתקופת ההשקה (משפחתית ב־74.90 שקלים).

לחתול הירוק

לרוזמרין

דומינו'ס פיצה –  070־707־700־1

 

פיצה גד סגיר

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV2 on: f2fadbfc0df0