אולימפיאדת הצ'ולנט הראשונה של תל אביב יוצאת לדרך

האשכנזים מאסו בקיפוחם במסגרת שיח הזהויות, וכעת הם חוגגים את אשכנזיותם באולימפיאדת הצ'ולנט הראשונה של תל אביב

חמין (צילום: Shutterstock)
חמין (צילום: Shutterstock)
18 בדצמבר 2018

 

בעוד שלא מעט יהודים יישבו בביתם בשבוע הבא ויגדפו את סילבסטר האנטישמי, יחגגו יהודים אחרים מקבוצת דור המשך – אוהבי יידיש את סיום השנה האזרחית באולימפיאדת טשולנט ראשונה מסוגה. את הרעיון הגה אסף גלאי, פעיל בתנועה לזהות אשכנזית, שרתם אליו את הסטנדאפיסטית מיטל שפירו שהמציאה את עצמה מחדש כעסקנית יהודייה מהשטעטל. יחד הם הפיקו אירוע שכולו חגיגה של מטבח אשכנזי, ״ועם הרבה וודקה״, כפי שמבטיח גלאי.

>> שנת 2018 הייתה שנת המטבח המקומי

באירוע יהיה חידון יהודי נושא פרסים, תחרות אכילת גפילטע פיש שבה אנשים אקראיים מהקהל יבלסו במהירות כמות אימתנית של דג גרוס וכן גלגל מזל יהודי: גם כאן ייבחר קורבן מהקהל שייאלץ לטעום, על פי נבואת הגלגל, או ממאכל יהודי דוחה (ג׳לי של רגל קרושה) או בביס אגדי ממאכל יהודי ערב לחך שהמארגנים עדיין מנסים לברר מה הוא יהיה.

גולת הכותרת של האירוע היא תחרות הטשולנט – תבשיל שהוא אות ומופת עבור התרבות היהודית באשכנז הקרה. ״זה הדג החריף שלנו״, אומרת שפירו בלהט ומרצינה, ״בתוך שיח הזהויות האשכנזים מהר מדי הוכתרו כרעים, אבל לא ידעו שבעצם יש תת קטגוריות, ואני רוצה לומר – סליחה, אבל רק הגרמנים הא הרעים, הפולנים דווקא ממש בסדר״.

צ'ולנט בדליקטסן. צילום: עידית בן עוליאל
צ'ולנט בדליקטסן. צילום: עידית בן עוליאל

בתחרות יתמודדו ארבע סבתות ממוצא פולני, רומני, הונגרי וישראלי. הכלל היחיד הוא שעל התבשיל להיות צמחוני. הקהל וצוות שופטים מיוחד שיכלול את יואב רבינוביץ, אסף אביר, דור כאהן, אורן ברזילי ושושק׳ה יכתירו את כלת החמין של הערב, שתזכה בספר בישול של מאכלים מתחילת המאה ה־20. ״בניגוד אליי, שניחנתי בבלוטות טעם נורא לא מפותחות, השופטים יוכלו להסביר בשפה קולינרית וציורית את ההבדל בין סוגי הטשולנט על פי תבלינים ומרכיבים״, אומר גלאי. ״חוץ מזה שאף אחד לא בדיוק יודע מה ההבדל בין טשולנט לחמין. אולי נבין אחת ולתמיד מה ההבדל בין השניים״.

מתמודדת בולטת במיוחד היא עדינה סביון לפידות, סבתא ממוצא הונגרי ששומרת על עמימות לגבי גילה. לבני גיל הזהב עשוי שמה של סביון לפידות לצלצל מוכר, בזכות מופע הסטנדאפ היהודי על סקס בכיכובה. ״אם תשאלי אותי איך אני עושה סקס, אגיד לך שאני לא זוכרת״, היא אומרת ומתגלגלת מצחוק.

מה בעלך חושב על זה?
״בעלי כבר נפטר. ממני״.

מה מיוחד בטשולנט ההונגרי שאת מכינה?
״שהוא שלי ושיש בו הרבה פפריקה״.

ואיך את עם להכין תבשיל צמחוני?
״צמחוני? את בטוחה? אנחנו בחיים לא הכנו טשולנט צמחוני. אין דבר כזה. צמחוני?״.

רביעי (26.12), 19:00, בית ליוויק, דב הוז 30 תל אביב. 20 ש"ח