הולך להיות אש: התאילנדית האהובה משוק הכרמל עוברת דירה

אונאומה (צילום WOLT)
אונאומה (צילום WOLT)

לאחר פריחת המסעדות התאילנדיות בשוק הכרמל, עכשיו מסתמנת מגמה של יציאתן ללוקיישנים נוספים במרכז העיר. המקום האהוב הזה מתמקם עכשיו בקרליבך, רמת החריפות של המנות ממש לא צפויה להשתנות. ראו הוזהרתם

19 ביולי 2021

בשוק הכרמל תנועת המסעדות נעשית לרוב בכיוון אחד – פנימה. תנועה החוצה מסתמנת דווקא מהכיוון התאילנדי. ראשונה הייתה זו נינג שפתחה סניף בקינג ג'ורג', וכעת אונאומה שמתמקמת ברחוב קרליבך. "המטבח היה קטן מדי והייתה לנו הזדמנות להביא את האוכל התאילנדי שלנו למרכז תל אביב", מסביר הבעלים רובי חן. "הסגנון השתנה ויש בו פחות אווירת שוק, אך לקרליבך יש פוטנציאל גדול. האזור מתפתח ובעוד שנה בתום העבודות תחנת הרכבת תיפתח. אחרי שנכנסנו קיבלנו בונוס כשנודע לנו שיקימו מדרחוב שיתחיל מהמרפסת שלנו עד רחוב לינקולן".

סוואדיקה. אונאומה (צילום יעקב בלומנטל)
סוואדיקה. אונאומה (צילום יעקב בלומנטל)

אונאומה, שעל שמה נקראת המסעדה, היא אשתו של חן והשפית. כילידת מחוז איסאן שבצפון המדינה היא מגישה בתל אביב את האוכל שעליו גדלה, ללא קיצורי דרך ועיגול פינות. לדוגמה: מנת נאם טוק, סלט עשבי תיבול ובקר מאודה כפי שאמה נהגה להכין (ולא בצלייה, כפי שנעשה בדרך כלל).

התפריט כמעט שלא השתנה במעבר, למעט תוספת ספיישלים שלעתים תופסים אחיזה של קבע בתפריט כמו קאו סוי – קארי מצ'אנג מאי עם אטריות חיטה ועלי חרדל מוחמץ; ואטריות אורז מתוצרת בית מוקפצות עם פאק בונג, סלרי, נבטים וביצה. השבוע מנת הספיישל היא עוף בקשיו, ובשבוע הבא מתכננת אונאומה להפתיע עם קאו פאד טום יאם – אורז מוקפץ עם ביצה וירקות בטעמי מרק טום יאם: גלנגל, קפיר ליים, למון גראס, ג'ינג'ר ועוד.

אונאומה בקרליבך (צילום שרון רז)
אונאומה בקרליבך (צילום שרון רז)

כרגע המסעדה פועלת בשעות הערב בלבד. "אונאומה רוצה להשאיר לעצמה זמן להתפתח ולהגדיל את התפריט במנות חדשות. כשצריך לנהל סרוויס תוך כדי כך זה יותר קשה", אומר חן. בהמשך מתכננים בני הזוג לפתוח גם בשישי בערב ולהוסיף תפריט עסקיות בצהריים, מהלך שצפוי להיכנס לתוקף אחרי החגים. בינתיים הם עובדים על תפריט קוקטיילים שיהפוך את המסעדה למקום בילוי, תוך שמירה על האופי הפשוט.

"אנחנו רוצים להביא הקוקטיילים שיתאימו לאוכל ולהוסיף מנות ראשונות שמתאימות לאלכוהול, למשל נקניקיות תאילנדיות מאיסאן וכנפיים מטוגנות. עברנו מפאזה של מסעדת שוק למקום בילוי. אנחנו רוצים שאנשים ירגישו כמו בבית, עם האוכל הביתי של אונאומה".

שומעים את החריף עד כאן. אונאומה (צילום: תן ביס)
שומעים את החריף עד כאן. אונאומה (צילום: תן ביס)

במסעדות אסייתיות רבות הטעם מותאם לחך הישראלי. מה המדיניות באונאומה?
"אנחנו משתמשים בצ'ילי תאילנדי בלבד ובתפריט יש שלוש דרגות חריפות תאילנדיות, שאינן מותאמות כלל לחך הישראלי. אנחנו שמים על זה דגש ומזהירים לפני ההזמנה. מומלץ להתחיל בדרגה 1 אבל תמיד יש כאלה שמתעקשים שהם אוהבים חריף. כמובן שלא כולם מצליחים להתמודד, אך יש בודדים שאוכלים חריף יותר מאשר בדרגה 3. האוכל קשה לעיכול אבל הם טוענים שהטעם מחזיר אותם לתאילנד".
קרליבך 15 תל אביב, 03-6981155, ראשון-חמישי 18:00-חצות