אז כן, האקדמיה לקולנוע פרסמה בטעות את הזוכים באוסקר (כמעט)

ציוץ חריג בחשבון הטוויטר של האקדמיה בשבוע שעבר עורר סערה ונמחק מיד, על אף הכחשה גורפת שמדובר בטעות. כעת מתברר שהציוץ היה מדויק כמעט לגמרי והדליף את מרבית הזוכים

והאוסקר הולך ל... צילום: Shutterstock
והאוסקר הולך ל... צילום: Shutterstock
10 בפברואר 2020

>> עדכון 10.02: הידיעה פורסמה ביום רביעי בבוקר, 5.2, וליל פרסי האקדמיה לקולנוע אמש גילה שהפרטים שהופיעו בציוץ המחוק אכן חשפו את מרבית הזוכים בטקס. למעשה, "התחזית" שפורסמה בחשבון הטוויטר של האקדמיה פגעה בול ב-7 מתוך 8 הקטגוריות המרכזיות, למעט פרס הבימוי שהוענק לבונג ג'ון הו על "פרזיטים" ולא לסם מנדז על "1917". גם את זוכי הפרסים לסרט האנימציה וסרט התעודה החמיץ הציוץ המשונה.

יש מצב שמישהו הולך להיות מפוטר: ציוץ חריג בחשבון הטוויטר של האקדמיה האמריקאית לקולנוע, שנראה כמו טעות אומללה של מפעיליו, עשוי לחשוף את הזוכים הגדולים בטקס האוסקר 2020 שיתקיים בשבוע הבא, בלילה שבין ראשון לשני (10.2).

בציוץ המדובר פרסמה האקדמיה רשימה של "התחזיות לאוסקר". אבל, רגע. זאת האקדמיה לקולנוע. היא קובעת מי יזכו באוסקר. האם השמות שפורסמו הם לא אחר מאשר הזוכים?

באקדמיה כמובן מכחישים. הציוץ פורסם בזמן שהם מקדמים פעילות גולשים בטוויטר המעודדת אותם לצייץ את הניחושים שלהם. "פרשייה קטנה בטוויטר נראתה כאילו הציוצים שלכם הגיעו מהחשבון שלנו", צייצו באקדמיה זמן קצר לאחר מכן. "הם לא. הטעות הזו נפתרה. אנחנו נחשוף את הבחירות שלנו ביום ראשון". על אף ההסבר הנחרץ, הציוץ המקורי ובו רשימת השמות נמחק מהעמוד.

אלא שרשימת השמות נראית מדויקת למדי ומיישרת קו עם כל התחזיות. "פרזיטים" על הסרט הטוב והסרט הבינלאומי, "1917" על צילום ובימוי, חואקין פיניקס על תפקיד ראשי ב"ג'וקר", לורה דרן ובראד פיט על תפקיד משנה. כנראה שלא נדע בוודאות אם מדובר בפאשלת ענק עד ליום ראשון בלילה. אל דאגה, אין צורך שתצפו בכל שלוש השעות המייגעות – אנחנו נדאג לעדכן אתכם בכל מה שקרה שם.