אוקטוברפסט בפארק התחנה: אוהל ענק של ויינשטפן. בירה. אוכל. מוזיקה

ידעתם שחבית נוקרים? אוקטוברפסט (צילום: יח"צ)
ידעתם שחבית נוקרים? אוקטוברפסט (צילום: יח"צ)

השנה אפשר יהיה לחגוג גם בתל אביב את פסטיבל הבירה הבווארי המפורסם, שמגיע בחול המועד סוכות לשלושה ימים של בירה, אוכל מותאם ומוזיקה באוהל ענק שמקים מותג בירת החיטה הגרמני ויינשטפן בפארק התחנה

6 באוקטובר 2022

לראשונה בישראל, חגיגות האוקטוברפסט המסורתיות – כולל אוהל הבירה הענק, כמובן – יתקיימו במשך שלושה ימים רצופים (שלישי-חמישי, 11.10-13.10) במהלך חול המועד בפארק התחנה בתל אביב, ביוזמת מותג הבירה הגרמני ויינשטפן ובהפקת בלוסטון.

מקור חגיגות האוקטוברפסט – שמציין השנה 212 שנים להיווסדו, לאחר שהחל בשנת 1810 כפסטיבל לרגל החתונה המלכותית של לודוויג, נסיך בוואריה, והנסיכה תרזה – הוא במינכן בירת בוואריה, והוא נחשב לנדבך מרכזי בתרבות המקומית ולאחד האירועים הגדולים בעולם מבחינת מספר המשתתפים בו. אחרי הכל, כולם אוהבים בירה מהחבית.

מי לא אוהב אוהל ענק? אוקטוברפסט (צילום: יח"צ)
מי לא אוהב אוהל ענק? אוקטוברפסט (צילום: יח"צ)

גם מבקבוק הולך. בירה ויינשטפן (צילום: יח"צ)
גם מבקבוק הולך. בירה ויינשטפן (צילום: יח"צ)

במסגרת המהדורה המקומית של האוקטוברפסט, יוקם בפארק התחנה אוהל מסורתי ענק של מבשלת הבירה העתיקה בעולם, ויינשטפן, ובו יהיה אפשר לחגוג עם בירות מיוחדות, מנות אוכל מותאמות (כולל הנקניקיות של פרנק), די.ג'יי ומוזיקה חיה של להקת גבר בנד (Gaber Band).

כמו בכל מקום בעולם, גם כאן ייפתחו החגיגות בטקס נקירת חבית חגיגי – וכאן חבית הפסטביר (בירת הפסטיבל המיוחדת) תיפתח ע"י שגריר גרמניה בישראל, שטפן זייברט.

גברבנד (צילום: מקס בלזנוב)
גברבנד (צילום: מקס בלזנוב)

פסטיבל אוקטוברפסט של ויינשטפן, פארק התחנה, 11.10-13.10, 17:00-23:00. הכניסה מגיל 18 ומעלה (כניסת ילדים מתחת לגיל 18 בליווי מבוגר בלבד).