אחלה מיקס

פסטיבל "מוסררה מיקס" יתקיים בירושלים בפעם ה-14. בתכנית: הופעה של כנסיית השכל, תקלוט של אלק אמפייר ויצירות ברוח העולם האנלוגי

מתוך פסטיבל "מוסררה מיקס"
מתוך פסטיבל "מוסררה מיקס"
19 במאי 2014

היום (שני, 20.5) יפתח בית הספר לאמנות מוסררה את פסטיבל "מוסררה מיקס". זו השנה ה-14 שפסטיבל האמנות הבינלאומי חוזר לחצרות הבתים והמרחבים הציבוריים של השכונה הירושלמית, שתארח למשך שלושה ימים עשרות אמנים מהארץ ומהעולם.

גם הפעם החיבור בין הפסטיבל להוויה התרבותית והפוליטית של השכונה, העיר ותושביהן הוא המרכיב הבולט ביותר בפסטיבל. במוסררה מאמינים שתהליך יצירה נכון הוא כזה שמפנה מבט אל החברה ואל הזהויות המרכיבות אותה, ומכאן שואב הפסטיבל את השראתו. השנה בחרו במוסררה מיקס להתמקד בנושא ה"אנלוג":

"רגע לפני שאנחנו מוותרים לגמרי על העולם האנלוגי, אנחנו מנסים בפסטיבל להיאחז בקצוות האנלוג כתפיסת עולם ודרך חיים", מסביר אבי סבג, המנהל האמנותי של הפסטיבל. "השנה נבחן את המהפכה הדיגיטלית המואצת והמהירה שחוללה שינוי דרמתי באופן שבו אנחנו פועלים, ובעיקר הזיזה אותנו מכמויות המאמץ החשיבתי והפיזי של העולם האנלוגי".

היצירות בפסטיבל יכללו שימוש בטכנולוגיות אנאלוגיות מובהקות כמו שקופיות, כתיבה ומנגנונים מכאניים לצד אמצעים דיגיטליים מתקדמים כגון תכנות, דימויים ממוחשבים ומוסיקה דיגיטלית. עם האירועים הבולטים בפסטיבל נמנים הופעה חגיגית של כנסיית השכל, תקלוט של הדי.ג'יי הגרמני אלק אמפייר, מיצגי הוידאו של האמן הגרמני Bjørn Melhus ושתי תערוכות צילומי פילם אנלוגיים: "הפארק" של האמן היפני קוהאני יושיקו, ו"דיוקן-עירום-טבע דומם" שתציג אמנים ישראליים עכשווים העושים שימוש בציום אנאלוגי. הכניסה למרבית אירועי הפסטיבל חופשית, למעט ההופעות המרכזיות שיעלו בין 40-60 ש"ח.