איזה פוקס!

גוד מורנינג TLV: בית האוכל הראשון שייפתח בשבוע הבא בחלל ה- TLV יהיה סניף של רשת ג'פניקה. האחים ויזל מפוקס תפרו לכם את סניף הדגל שיכלול שני מפלסים ועמדת די.ג'יי

אסי ויזל בפתח סניף הדגל של ג'פניקה בחלל מועדון ה-TLV
אסי ויזל בפתח סניף הדגל של ג'פניקה בחלל מועדון ה-TLV
12 באוגוסט 2013

הסושי בר הקטן של ג'פניקה שנפתח בדיזנגוף פינת גורדון לפני כמעט עשור היה נקודת מפנה קולינרית בעיר. עד אותה נקודת זמן היה הסושי בתל אביב חוויה יקרה, יוקרתית ואקזוטית של ארוחה במסעדה עם דגש על אותנטיות יפנית. ג'פניקה – שמאז התגלגלה להיות רשת סושיות שהסניף ה־24 שלה ייפתח בנמל תל אביב במהלך השבוע הבא – גרמה לפלאפליזציה של הסושי. תמחור נגיש יותר, טעמים קומוניקטיביים יותר (הנדיבים בייחוד במיונז ובצ'ילי), תוספות מערביות לסושי וסגנון אירוח קליל ומהיר היו בהתחלה גישה חדשנית ובועטת. כך הפכה ג'פניקה למקום שבו דוחסים לפה בזריזות סושי בדרך מהתיכון לקניית בגדים בדיזנגוף סנטר. כל ההקדמה הזאת נועדה להסביר שההודעה הלקונית לעיתונות – "אנשי העסקים אסי ויפתח ויזל, מבעלי רשת האופנה Fox, יפתחו את סניף הדגל של רשת ג'פניקה בחלל מועדון הTLV. הסניף יכלול שני מפלסים על פני 400 מ', עמדת די.ג'יי בהשראת המועדון המיתולוגי, ועיצוב אסייתי בהשקעה של כ־6 מיליון ש"ח" – הייתה פשוט מתבקשת. האחים ויזל השקיעו כבר בעסקי גלישה, קוסמטיקה ועיצוב הבית. גם אם לא יצאתם מהבית בעשור האחרון, בטח ראיתם שהאחים ויזל הצליחו לגרום לבר רפאלי להידחק לכם לתוך המחשב באמצע יום עבודה, וחזיתם בה שרה ללא קול את "פוראבר יאנג". אסי ויזל, אחד משלושת האחים השותפים בפוקס, מסביר את הכניסה לעולם המזון: "אנחנו אף פעם לא אומרים מראש לא בשום תחום. האפיזודה של הקמת ג'פניקה היא הגשמת חלום".

הקו המנחה שלכם באופנה הוא קז'ואל. זה נכון גם לגבי הבחירות הקולינריות שלכם?

 "באוכל אנחנו לגמרי קז'ואל. אני במיוחד רגיל לאכול כמו ילד קטן. הכי טעים לי שניצל ואורז כל יום. לכן ההשקעה בסושי כזה שמאופיין בווליו פור מאני מתאים לקונספט החיים שלנו. סושי טעים וטרי במחירים שווים לכל נפש, שמתאים לטעם של כולם".

האחים ויזל מתוגברים בשחקנית הרכש של ג'פניקה – המנכ"לית לימור אורן־מזרחי שהייתה סמנכ"ל תפעול של רשת ג'ירף במשך תשע שנים. אורן־מזרחי מגדירה את סגנון הבילוי בג'פניקה בנמל כ"מתיחה של המותג מעבר לדוכן של סושי. לשם כך התפריט התרחב ונוספו מנות של נודלס עשירות בטעמים תאילנדיים אופיינים של ליים ולמון גראס בעזרת השף ליאון אלקלעי. השפה הגרפית והעיצוב השתנו, הוספנו בירות אסייתיות ומשקאות צ'ויה, ובהמשך נרחיב את תפריט הקינוחים עם מגוון של קינוחים מערביים". רמת המחיר המוכרת מסניפים אחרים תישמר, ומחיר ממוצע ללקוח יהיה 55 ש"ח, כשאפשר יהיה לאכול קומבינציות סושי זוגיות ב־60־70 ש"ח. הסניף החדש של ג'פניקה מבשר גל מקומות בילוי בקומבינציה של היכלי סושי כאולמות אכילה יומיומיים (מקום נוסף שמבשר Asian Kitchen על הז'אנר הוא בקרליבך 13). נותר רק לבדוק אם הגברת הראשונה של פוקס תפציע גם היא בדהירה על קורקינט חשמלי מהמגדל שבו היא מתגוררת, אי שם מעבר לדרך נמיר, ותנשנש סושי או לפחות סלט. על כך משיב ויזל: "אנחנו יותר מנשמח שבר רפאלי תבוא לאכול אצלנו. מבחינתנו היא כמו בת משפחה, אז ברור שהיא תמיד מוזמנת לאכול".

ג'פניקה TLV. התערוכה 3, נמל תל אביב, 3636*, פתוח כל השבוע 12:00־אחרון הלקוחות