איזה תיק זה!

פרויקט Artist Studio של חברת איסטפק ייערך השנה בפעם השלישית לרגל יום האיידס הבינלאומי ויאפשר לכם לרכוש תיק גב בעיצוב אושיות מקומיות

1 בדצמבר 2013

חברת איסטפק, שהיום היא כמעט שם נרדף לתרמילי גב קוליים, החלה את דרכה בשנת 1954 דווקא כיצרנית תיקים לכוחות הצבא האמריקני, אחרי שזכתה במכרז של הפנטגון באותה תקופה. האסתטיקה הפונקציונלית של התיקים הוכיחה את עצמה כיעילה לחיילים, אך כאשר באמצע שנות ה־70 נכנס בנו של מייסד הבית לשורות העסק הוא ראה בניקיון העיצובי ובפונקציונליות של התרמילים פוטנציאל מסחרי לקהל הרחב, והוא החל בשינוי תדמיתי כדי להפוך את איסטפק למותג לייף סטייל כמו תיקי נשיאה ומסע מקבילים בשוק.

רוצים לדעת עוד על מותג התרמילים? צפו בסרטון החברה:

את ההכרה הראשונית כמותג תרמילי אופנה פרופר קיבלה החברה בזכות שני שיתופי פעולה שהגיעו כשלושה עשורים מאוחר יותר: הראשון ב־2003 באיחוד כוחות עם אמן הקעקועים ההולנדי הנדריקוס, ושנה מאוחר יותר בשיתוף הפעולה עם המעצב הבלגי וולטר ואן בירנדונק, אחד מחבריה המקוריים של שישיית אנטוורפן מותחת הגבולות, שיצר עבור החברה "תרמיל מסכה" רדיקלי בגוון משמש זרחני. שיתוף הפעולה המוכר והנחשק ביותר של איסטפק זה כמה עונות הוא כמובן עם ראף סימונס, שהקולקציה האחרונה שלו הורכבה מבדי סאטן מבריקים בדוגמאות פסים שונות – חיבור של בד בעל מראה יוקרתי־נשי עם גזרת התיק הלא מתאמצת הבסיסית של המותג.

רכישה טובה למטרה טובה. התיק בעיצוב עירית גופר ששון לאיסטפק
רכישה טובה למטרה טובה. התיק בעיצוב עירית גופר ששון לאיסטפק

אותה גזרה בדיוק הוענקה כקנבס התחלתי לרגל פרויקט  Artist Studio שייערך השנה בפעם השלישית לרגל יום האיידס הבינלאומי. במסגרת הפרויקט מקבלים יוצרים, אמני רחוב ואנשי תרבות שונים ברחבי העולם את התיק הלבן ועושים לו תהליך של קוסטומייזינג כראות עיניהם, וההכנסות ממכירתם עוברים להגברת המודעות למחלה. זו השנה השנייה שבה נציגים ישראלים משתתפים בפרויקט, והבחירה הייתה בשמות מוכרים לציבור ומקורבים לעולם האופנה והתרבות: הסטייליסטים ראובן כהן ושירן כדר, המעצבת עירית גופר שושן שעומדת מאחורי מותג התכשיטים אמארו, וגם השחקנית שרי גבעתי והשף עומר מילר. כל התיקים שלהם, לצד חבריהם מרחבי העולם, יושקו ביום שני (2.12) ויהיו זמינים באתר המכירה המיוחד עד גמר המלאי, כשהשנה ייתרמו ההכנסות לארגון Designers Against AIDS.

artiststudio.eastpak.com