אין סוף

הקייטנות מסתיימות, החום בלתי נסבל והכסף כמעט אזל. שלוש הפעלות ביתיות לחודש האחרון של החופש הגדול

מערוך וחותכני עוגיות לילדים
מערוך וחותכני עוגיות לילדים
15 באוגוסט 2013

כשהחום בחוץ מגיע לרמות מופרכות והקייטנות נגמרו ולא השאירו אחריהן מספיק כסף לחופשה משפחתית, אנחנו נוטים להסתגר עם הילדים במזגן, מצוידים באמצעים שיאפשרו לכולנו לשרוד את החודש הקרוב. ובגלל שעל טלוויזיות, מחשבים עם חיבור לרשת וסמארטפונים בטח כבר שמעתם, לפניכם כמה אפשרויות אחרות להעביר יום קיץ קריר בבית.

ילדים מבשלים

עד היום הניסיונות לבשל עם הילדים לא בדיוק ענו על הציפיות. בפנטזיה היינו אימא וילדים, היא בשמלה מנוקדת, עקבי עשרה סנטימטרים וחיוך זורח, והם מסורקים מאוד, בחולצה לבנה בוהקת, וכולם יחד משתפים פעולה ביצירה קולינרית מרהיבה. המציאות הייתה קצת יותר מרוחה בשוקולד וקצת פחות פוטוגנית, ולמרבה האכזבה התברר פעם אחר פעם שהילדים מתעניינים באכילת העוגות הרבה יותר מאשר בהכנה שלהן. המערוך החדש לילדים כמעט – אבל רק כמעט – הצליח לשנות את המצב. ייחודו של המערוך השקוף והחינני עם העיצוב הצבעוני הנחמד הוא שהוא מכיל לא פחות מתשעה חותכני עוגיות בצורות שונות, ששלחו אותנו ישר למטבח לנסות אותם. המוטיבציה של הילדים להכין לעצמם עוגיות בצורת ברווז, ארנב או פרפר כמעט התגברה על העצלנות הטבעית שירשו מאבא שלהם, אבל בסופו של דבר הם זלגו משם בחזרה לסלון והשאירו את אימא לגמור את העבודה. החותכנים עשו עבודה לא רעה, בניגוד למערוך עצמו שכבר פגשנו טובים ממנו, והרגע שבו יצאה מהתנור תבנית שלמה של עוגיות ארנבונים מקפצים היה שווה את כל המאמץ.

49.99 ש"ח, סיטי שופ
משך התעסוקה: בין 5 דקות לחפפנים ל־30 דקות לרציניים

מערוך וחותכני עוגיות לילדים


בעקבות האוצר האבוד

בן השש וחצי והחבר שהתארח אצלו – שני ילדים בעלי דמיון רב שעברו את התקופה המתבקשת שבה הוקסמו מספינות ומפיראטים – מצאו לעצמם תעסוקה מלהיבה במיוחד במשחק החפירות הארכיאולוגיות "אוצרות הפיראטים". בהתחלה הם הסתערו במרץ על גוש הגבס שמשמש כאתר חפירות ופירקו אותו לגושים ולפירורים בהתלהבות ובפזיזות לא ממש מקצועיות, שכתוצאה מהן נשבר אחד מכלי המשחק שהיו אמורים לחלץ (כל הכלים בצורת גולגולות) והודבק בחובבנות שרק הוסיפה לו אותנטיות ומראה עתיק. אחרי שמילאו את הבית באבק אפור הם התפנו למשחק עצמו, משחק לוח שהמשתתפים בו, בתפקיד פיראטים שיצאו לחיפוש אחרי אוצר חבוי, צריכים להגיע מנקודת הפתיחה אל נקודת הסיום, כשבדרך אורבות להם הפתעות וסכנות כמו נפילה למים שתעכב אותם בתור אחד, התפרצות הר געש שתחייב אותם לברוח שלושה צעדים לאחור וכן הלאה.

לוח המשחק התברר כקצת פחות מוצלח מהחלק של חילוץ הכלים מהחומר, ולשחקנים שעדיין לא קוראים בלי ניקוד נדרשה תומכת צמודה שתזכיר להם מה הם אמורים לעשות בכל סימן דרך. שחקנים שיתעניינו במיוחד בנושא יוכלו גם להפוך את הקופסה ולקרוא שם סיכום קצר שעוסק בתולדות הפיראטיות ובסממנים האופייניים לפיראטים, תוספת נחמדה לחוויה.

"אוצרות הפיראטים", יצירה, 50 ש"ח
משך התעסוקה: 30 דקות לחילוץ הכלים ו־30 דקות למשחק עצמו

אוצרות הפיראטים

 

קלף חזק

כמו כל הורה המטופל בילדים שהפרש הגילים ביניהם עולה על שנה, גם אנחנו מרגישים את הקושי לשחק עם הגדול בלי שהקטן יסתער עלינו כמו טנק מלא רצון טוב, יפזר את הכלים, יהפוך את הלוח וירמוס את הקלפים, או לשחק עם הקטן בלי שהגדול ייגש בנונשלנטיות אלגנטית, ישלח יד למשחק ובשלושה מהלכים קצרים יוכיח את עליונותו הבלתי מעורערת ומבוססת הגיל (ואת העובדה שמתחת לחזות הבוגרת עדיין מסתתר ילד שרוצה להרשים את אבא ואימא) ויוציא לקטן את כל החשק לשחק.

"סוויש ג'וניור", משחק חשיבה בקלפים, הוא הראשון שהצליח עד כה לענות על השאיפות של כל המשפחה. המשחק כולל חבילת קלפים שקופים שעל כל אחד מהם צורות שונות, חלקן מלאות בצבע וחלקן מסגרות ריקות, וכל שחקן בתורו נדרש לאתר בקלפים שלפניו זוג תואם שהצורות שלו חופפות ומשלימות זו את זו, וזה מחייב את המשתתפים להפעיל ראייה מרחבית ונותן יתרון לבעלי ראייה חדה, כלומר מעניק גם לצעירים יותר סיכוי הוגן להצליח. זהו אחד המשחקים הנאים שפגשנו, ומצורפת אליו שקית בד קטנה לאחסון הקלפים בהמשך – תוספת שמעניקה לו נקודות בונוס על חשיבה ונוחות. הוא אמנם מיועד לגיל 5 ומעלה, אבל גם בן ה־3 הצליח לשחק בו עם קצת עזרה.

Swish Junior, חברת Think Fun,י89 ש"ח
משך התעסוקה: 30־45 דקות