טיים אאוט timeout

בית המשפט הכריע: "סטטוסים מצייצים" יחזור לפייסבוק

| מאת: נועם כהן

הציפור הכתומה חוזרת: בית המשפט הכריע היום כי עמוד הפייסבוק "סטטוסים מצייצים", שנסגר כשהיה בשיאו ב-2015, יחזור ביום ראשון לפעילות. "בית המשפט קיבל את עמדתנו שפייסבוק לא יכולה להתנהג כשליט טוטליטרי שפועל בגחמות וללא אזהרה כלפי המשתמשים"

  • https://static2.timeout.co.il/media/2017/09/sizes/shutterstock_558937273_H_wo_680_382.jpg
פייסבוק (shutterstock)


הכינו את הלייקים: 
בית המשפט המחוזי בתל אביב הורה היום (חמישי) לפייסבוק ישראל להשיב את הדף "סטטוסים מצייצים" לשירותיה עד ליום ראשון בשעה 18:00 בערב. כזכור, ב-16 בינואר 2015 סגרה פייסבוק את העמוד המצליח ביותר בישראל דאז, לו 700,000 עוקבים, שנוהל בידי אבי לן. ההחלטה על הסגירה הגיעה יומיים לאחר פרסום תחקיר ב'גלובס' שגרס כי אבי לן מכר סטטוסים בתשלום, לכאורה בניגוד למדיניותה של חברת פייסבוק. סטטוסים מצייצים לא הכחישו את העניין, אך הבהירו כי הם רשאים להציג תוכן שיווקי. את סגירת העמוד לצמיתות ביצעה פייסבוק ללא בירור עם סטטוסים מצייצים וללא התרעה.

>> פוסט פרידה: ישראבלוג ייסגר לצמיתות

סטטוסים מצייצים. לוגו

סטטוסים מצייצים. לוגו

 

בהחלטה של בית המשפט שניתנה בידי השופט רחמים כהן, נכתב כי הנתבעת, כלומר פייסבוק, תשלם לתובעים הוצאות בסך של 75,000 ₪ ושכר טרחה בסך של 150,000 ₪. את הסכומים, על פייסבוק לשלם תוך 30 יום.

החלטת בית המשפט

החלטת בית המשפט היום (חמישי).

"מדובר בפסק דין תקדימי הן בישראל והן בעולם. לא ידוע על מקרה כלשהו בבית משפט בעולם שהורה לפייסבוק להחזיר אליה עמוד, בטח לא כזה עם היקף לייקים כזה גדול", אומר עו"ד גיא אופיר שייצג את סטטוסים מצייצים בתביעה. "בית המשפט קיבל את עמדתנו שפייסבוק לא יכולה להתנהג כשליט טוטליטרי שפועל בגחמות וללא אזהרה כלפי המשתמשים. במילים אחרות- בית המשפט אומר שגם למשתמשים יש זכויות בפייסבוק והם לא סחורה שאפשר להתנהג אליה כמו שרוצים".

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV2 on: f2fadbfc0df0