טיים אאוט timeout

עלילות ספיידרמן במזרח התיכון

| מאת: ז'נאן בסול

סרטון חדש של הצלם המצרי חוסאם עאטף פארוק מנסה לדמיין את חייו של איש העכביש בקהיר

ספיידרמן בקהיר. צילום: חוסאם עאטף פארוק

"אנחנו רוצים את ספיידרמן, אנחנו רוצים את ספיידרמן": בצעקות אלו, שמזכירות מיד צעקות מפגינים, נפתח הפרומו לסרטון של חוסאם עאטף פארוק, צלם צעיר מקהיר ויוצר סרטון חדש, שעונה כביכול לשאלה ההיפותטית – איך היה ספיידרמן מתמודד עם חיי היום יום בקהיר? בסרטון הוא נראה מעשן נרגילה, נשדד ברחוב, בורח מילדים שמשליכים עליו נעליים ומסתכן בדקירה בעקבות משחק שש בש.

פארוק מספר שהרעיון לסרטון החל בבדיחה שלו ושל חבריו, שניסו לדמיין כיצד יסתדר איש העכביש בקהיר הומת האדם, הפקוקה, וחסרת הפרטיות, המקשה כל כך על האנשים שחיים בה. פארוק וחבריו העלו את האפשרות שדווקא המקומיים בעלי חוכמת הרחוב והתושייה הם גיבור העל האמיתיים, שמסוגלים לשרוד בעיר הקשה, אך האם גיבור מהסוג המסורתי יותר מסוגל לעשות זאת? למרות שהסרטון בהחלט מצחיק, המטרה היא לא רק הומוריסטית, אל גם הצגת הקשיים והמרירות שחווה מדי יום התושב הממוצע בקהיר. הסרטון מפגיש את הגיבור הכה-אמריקאי עם סיטואציות מקומיות כמו המיקרו-קוסמוס שהוא המטרו, ההליכה בשווקים הצפופים, הנסיעה אוטוסטראדה העמוסה, פקקי התנועה שיוצרים תלמידי בית ספר בסוף יום הלימודים ועוד.

ספיידרמן בקהיר. צילום: חוסאם עאטף פארוק

ספיידרמן בקהיר. צילום: חוסאם עאטף פארוק

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV1 on: f2fadbfc0df0