נצנצים על ראשנו: זה המשדר החגיגי שיחליף את האירוויזיון

איגוד השידור האירופי הודיע על תוכנית לא תחרותית שתשודר לייב ביום הגמר, ובה ישתתפו כל נציגי 41 המדינות, כוכבים מהעבר וניקי טוטוריאל אחת. כל הפרטים

עדן אלנה (צילום: ערן לוי)
עדן אלנה (צילום: ערן לוי)

אחרי שהודיע על ביטול אירוויזיון 2020 בשל הקורונה, הודיע איגוד השידור האירופי אתמול (שלישי) על אירוע חלופי. מארגני האירוויזיון מפיקים תוכנית חדשה תחת השם "Eurovision: Europe Shine A Light", שתתקיים ביום שבו היה אמור להיות הגמר – 16 במאי.

באירוע ישירו נציגי 41 המדינות את השירים שנבחרו, כולל עדן אלנה שלנו, הפעם מהבית ובפורמט לא תחרותי. כל אחד ישיר ממקום אחר בארצו, כולל להיטי עבר מהתחרות שמילותיהם יותאמו למצב העולמי. בנוסף, ישתתפו במשדר גם כוכבי אירוויזיון קודמים עם שירים מוכרים מהעבר, אותם יבצעו מלוקיישנים איקוניים באירופה.

משתתפי אירוויזיון 2020 (צילום מסך מאתר איגוד השידור האירופי)
משתתפי אירוויזיון 2020 (צילום מסך מאתר איגוד השידור האירופי)

המשדר שיועבר בשידור ישיר יימשך כשעתיים, ופרטים נוספים עליו ייחשפו בשבועות הקרובים. הוא ישודר בכאן 11 וגם בערוץ היוטיוב הרשמי של איגוד השידור האירופי. כוכבת היוטיוב ניקי טוטוריאל, שיצאה השנה מהארון כטרנסית, תיצור תכנים למשדר המיוחד.

"למרבה הצער, לא תהיה תחרות אירוויזיון השנה", אמר ג'ון אולה סנד, המפקח על התחרות מטעם האיגוד. "תחת זאת, אנחנו מתכוונים לאחד את אירופה ב-16 במאי עם תוכנית מיוחדת בפריים טיים. אנחנו מעודדים את כל גופי התקשורת שהיו אמורים לקחת חלק במשדרים לשדר את התוכנית ברוח האחדות".