קול הגשם: 5 אלבומים עם אווירה חורפית שיחבקו אתכם מתחת לפוך

המעיל של פול סיימון, הצדדים הלא מוכרים של זמר הסול, הבלוז האלקטרוני של החוליגן הבריטי, האפלוליות של האייקונה והלהקה הישראלית הכי חורפית שיש. אלבומי חורף ללב

חורפי וטוב לו. Paul Simon - Paul Simon
חורפי וטוב לו. Paul Simon - Paul Simon
5 בינואר 2017

Paul Simon – Paul Simon

קודם כל בגלל העטיפה המפורסמת עם המעיל, אבל כמובן לא רק בגללה. שנתיים אחרי סיימון וגרפונקל, החצי החשוב של הצמד הזה – האיש עם הקול הכי מנחם בעולם ואחד התמלילנים הכי טובים בפופ לדורותיו – יוצא לקריירת סולו מהוללת. אף שמהאלבום הזה יצאו קלאסיקות סיימון כגון "Mother & Child Reunion" ו"Me and Julio Down by the Schoolyard", דווקא בעומק התקליט מסתתרות כמה הברקות כמעט סודיות, למשל "Papa Hobo" הפשוט והעצוב.

[tmwdfpad]59 דברים קטנים שיעשו לכם את החורף:
4 אתרי נופש ישראלים מושלמים לחורף
8 משלוחי אוכל מחממים במיוחד לימי החורף
5 סרטים גשומים, מושלגים ומעורפלים להתכרבל מולם בחורף

Marvin Gaye – Here, My Dear

נכון שבחורף אפשר וכדאי גם להתחרמן עם אלבומים מוקדמים, שמחים יותר (או לפחות כועסים פחות) של גיי, אבל דווקא באלבום המאוחר הזה – שהוקלט על ידי גיי כפשרה משפטית בינו לבין אשתו לשעבר, שלה היה חייב כספי מזונות (מכאן שמו הארסי) – יוצאים צדדים לא מוכרים שלו: הבלבול, התסכול, השיגעון. לא לפספס את אפוס הסול החללי "A Funky Space Reincarnation".

Patti Smith – Banga

רוב הדיבור על פטי סמית מתמקד בארבעת האלבומים המוקדמים שלה, ובעיקר, כמובן, באלבום הבכורה המיתולוגי שלה "Horses" (עם העטיפה האיקונית שצילם רוברט מייפלת'ורפ). אבל סמית המשיכה לעשות אלבומים – מאתגרים, מעניינים, מוצלחים יותר ופחות – וב־2012 שחררה את "Banga" האפל והמלודי, עתיר כינורות חמים ושירה קפואה.

The Streets – Computers and Blues

האלבום האחרון שמייק סקינר שחרר לפני שהוציא את שם הבמה שלו, דה סטריטס, לפנסיה מוקדמת. בלוז אלקטרוני בנעליים מלוכלכות, עם דיבור צפוף של חוליגן כדורגל בריטי וחיוך חכם. יש כאן אנקדוטות קטנות מחיים במדינה שיודעת דבר או שניים על חורף: שיחות עם חברים, תור לרופא, יום אחרון במשרד.

פונץ' – חור בשמיים כחולים

הלהקה הישראלית הכי חורפית שיש (לאחד מהפרויקטים הנוספים של הסולן שלה, יוסי בבליקי, אפילו קראו דצמבר). "חור בשמיים כפולים" הוא הכי קרוב שיצא לפונץ' לאלבום אוסף: הקלטה באיכות מצוינת של שתיים מתוך שלוש הופעות שערכה הלהקה ב־2007 – בחודש ינואר, כמובן, ושומעים את זה – לרגל השקת האלבום המעולה "פינוקיו".