ובחלומי ראיתי חלת צ'דר: מוקד המאפים שיטריף לכם את הסופ"ש

מיזם האפייה "אלו מאפים" נולד בבית משפחת גדרון (ותודה לקורונה). נשות הבית בונות תפריט חדש מדי שבוע, וינסו להגשים את הפנטזיות הפחמימתיות של כולנו

אלו מאפים (צילום: ענבר גדרון)
אלו מאפים (צילום: ענבר גדרון)
29 ביוני 2020

בימים כתיקונם בית משפחת גדרון בהרצליה מארח חברים רבים שבאים לאכול מהתופינים שנרקחים במטבח. ימי הקורונה שמו קץ לחגיגות, ונשות המשפחה חשבו וחשבו מה לעשות. אחרי שמאסו באימוני הפילאטיס בזום, וגם בלימודי הצרפתית בדולינגו, החליטו ביחד לפתוח במיזם אפייה. על האפייה עצמה מופקדת נעמה, בוגרת בית הספר דנון לקונדיטוריה, אמה מתפקדת כסו שף, ועל שיווק ואריזות – שתי האחיות ענבר ותהילה.

כך נולד "אלו מאפים", מיזם אפייה נשי ואקולוגי פרי ידיהן. בתחילת השבוע מתפרסם תפריט באינסטגרם, במהלך השבוע מתקבלות ההזמנות ובימי שישי מוזמנים הלקוחות לאסוף את המאפים מהרצליה או משינקין בתל אביב.

כדי לבנות את התפריט, שמשתנה משבוע לשבוע, עורכת נעמה טסטים למאפים, עוגות וחלות חדשות. בנות הבית מציעות שילובים, חידושים והפתעות שונות – כמו חלת צ'דר וקלמטה שמיימית או קראנץ מושחת של קרמל מלוח ופקאן. עוד בתפריט תמצאו עוגיות שוקולד לבן ופיסטוק, שהן להיט מהשבוע האחרון, וגם סטיקי באנס – שושני שמרים נתלשים עם זיגוג של דבש וחמאה מקורמלים, במילוי פירות יבשים ושקדים או שוקולד מריר ואגוזי לוז. גם הטבעונים ימצאו כאן לחמניות טבעוניות עם פלפלים קלויים או עוגיות קפה-פקאן לפי מתכון שלמדה בדנון.

נשות גדרון מקפידות על סביבת עבודה כמה שיותר zero waste. הן לא משתמשות באריזות פלסטיק או ניילון, אלא רק בניירות ושקיות נייר מתכלות. בנוסף, מקפידה נעמה על שימוש בחומרי גלם טריים ומשובחים, ללא חומרים משמרים, בשונה ממה שקורה לרוב בייצור המוני – מה שמבטיח שלא יהיה כאן שימוש בבצק קפוא או רחמנא ליצלן, מרגרינה. התוצרת הטרייה מגיעה לפעמים עוד חמימה מהתנור, ארוזה באסתטיקה משמחת עם פרחים וחוטים צבעוניים. ומה עם המחירים? החלות מתחילות בעשרים ש"ח, העוגיות מתומחרות ב-30-35 ש"ח, ועוגות הקרנאץ נעות בין 40-46 ש"ח.

האריזות של אלו מאפים (צילום: ענבר גדרון)
האריזות של אלו מאפים (צילום: ענבר גדרון)

הזמנות: מראשון עד רביעי בערב באינסטגרם
איסוף בשישי מרחוב שינקין או מהרצליה פיתוח.