הקפה החדש של פארק המסילה הגיע למקום הנכון בזמן הנכון

בוקר טוב אליפלט (צילום ארתור לנדה)
בוקר טוב אליפלט (צילום ארתור לנדה)

הפארק הטרי האהוב עלינו בעיר מתחדש בעוד מקום לעצור בו לפיקניק, והפעם דווקא באזור שעוד לא התמלא - במערב הפארק, ליד תחנת אליפלט החדשה. מגשים נוחים, מחירים נוחים עוד יותר ואווירת ישיבה בהכי איזי שניתן יספקו לכם עוד פינה סודית בפארק שתפסיק להיות סודית בעוד 3... 2... 1...

28 באוגוסט 2023

השקת הרכבת הקלה מוסיפה אפיל לפארק המסילה, שמחזק את מעמדו כספוט קולינרי לכל דבר ועניין. אייל שני חזה את הנולד עם התדר והגביר קצב בפתיחת מיראז', ונוכל הפסטה שם את הז'יטונים על LAVA, מסעדת פסטה קז'ואלית חמודה. כעת קבלו את אליפלט, בית קפה שהתמקם בחלקו המערבי של הפארק, ממש ביציאה מתחנת הרכבת הקלה, כמו בכל עיר מתוקנת.

אליפלט יושב על משבצת המשהו הקטן שתרצו לנשנש על הדרך. הבעלים – יואב גלוסקא, תם אונפוס ועומר מור חיים – הם חברים שמתגוררים בתל אביב. גלוסקא אף מחזיק בייחוס עירוני – בית החרושת למרצפות שסבו הקים בשנת 1936 עדיין פועל ברחוב הרצל. "רצינו לפתוח מקום פשוט ואיכותי, לא גבוה מדי ולא מורכב מדי, שמגיש קפה טוב ואוכל טוב. להוסיף לחלק הזה של הפארק מקום שאפשר לשבת בו או לקחת בקבוק יין לפיקניק בדשא", הוא מסביר.

המגש מחווה לקו האדום? אליפלט (צילום עדן שמחי)
המגש מחווה לקו האדום? אליפלט (צילום עדן שמחי)

למרות שמדובר בבית קפה, רוב המוצרים שתמצאו בוויטרינה ועל המדפים הוכנו במטבח הקטן שבירכתי המקום. למשל כריכים במילוי סלט ביצים וירקות, קממבר וריבת בצל או מוצרלה ופסטו, עוגות מתחלפות, עוגיות, באונטי וג'חנון לשבת. המחירים נגישים ומתאימים לעצירה קלילה באוויר הפתוח, מקסימום 30 ש"ח לכריך וכ-32 ש"ח לכוס יין בהרצה.

כדי להקל את ההתלבטות בין המוצרים השונים, נוקטים הבעלים בשיטת תמחור ייחודית: מחיר אחיד לכל המוצרים מאותו סוג. "אנחנו רוצים שכל אחד יקנה את מה שהוא רוצה ולא את מה שהוא יכול. אם מישהו לוקח בקבוק בירה מהמקרר ובא לו משהו אחר, אפשר פשוט להחליף".

לא גבוה מדי ולא מורכב מדי. אליפלט (צילום עדן שמחי)
לא גבוה מדי ולא מורכב מדי. אליפלט (צילום עדן שמחי)

בעוד כשבועיים יתווספו מנות המתאימות לשעות מאוחרות יותר ולבילוי ומבוססות על חומרי גלם שנמצאים במטבח, למשל כריכונים פתוחים ומגש גבינות.
סמטת שלוש 11, ראשון-חמישי 08:00-21:00, שישי ושבת 08:00-16:00 (שעות פתיחה בהרצה)