"גבר צריך להיות מטופח, להריח טוב ולהיות טיפ טופ"

אלכס גוז, 41, נשוי (אבל לא רשמית), מנהל סניף של ברבריה וברבר בעצמו. הגיע לעסקי השיער מעולם המטבח, ומאמין שגבר צריך להיות מטופח מ-א' עד ת'

אלכס גוז (צילום: איליה מלניקוב)
אלכס גוז (צילום: איליה מלניקוב)
10 במאי 2017

 

שם: אלכס גוז

סטטוס: נשוי, אבל לא רשמית

גיל: 41

תעסוקה: מנהל סניף של ברבריה (סניף הרצל) וברבר בעצמו

מאיפה אתה במקור ומתי הגעת לתל אביב?
"במקור אני מברית המועצות. הגעתי לתל אביב ב-1994, כשעליתי לארץ. גרנו בכל פינה בעיר – פלורנטין, רוטשילד, דובנוב, הכל. עברתי בכל תל אביב עד שנחתי בסוף ברחוב מיכ"ל שם אני גר היום".

ספר על הדירה הראשונה שלך בעיר. 
"דירת סטודיו קטנה ברוטשילד. אין יותר דירות כאלה ברוטשילד".

עבדת כמנהל מטבח בקבוצת R2M המוכרת במשך 12 שנה. איך מזה הפכת להיות ספר לגברים? 
"אני מאמין שגבר צריך לעשות הכל. בשני המקרים מדובר בעבודות ידיים הקשורות לעיצוב ולסטיילינג. סבא שלי פתח מספרה בסוף מלחמת העולם השנייה בברית המועצות והיה ספר בשנות ה-70. משם תמיד היתה לי אהבה לטיפוח גברי, לגרומינג. זה היה תמיד בבית ותמיד היתה לי זיקה לזה. גבר צריך להתגלח, להיות מטופח, להריח טוב ותמיד להיות מסופר טיפ טופ. פעמיים בחודש צריך להיות אצל הספר. ב-2010 היה בום רציני ומקצוע הברבר קם לתחייה. קניתי מוצרי טיפוח וניסיתי על עצמי. באותו זמן נפתחה הברבריה, הלכתי לשם להסתפר ולהתגלח והתחלתי לעבוד שם כמתלמד. הייתי בא פעם בשבוע ביום החופשי שלי. מסתכל, לומד, מביא חברים ומתנסה עליהם. כשקיבלתי הצעה מפתה לקידום מ-R2M החלטתי לסרב ולעבור לכאן, כי ראיתי לעצמי אופק מקצועי כברבר. נסעתי לאנגליה ללמוד, חזרתי לארץ וככה אני איפה שאני היום".

מה מיוחד בברבריה שמבדיל אותה ממספרות אחרות?
"מה שמיוחד אצלנו זה האנשים כאן: הברברים והלקוחות. הצוות שלנו מגוון מאוד ומכיל את כל הגילים, העדות, הדתות, הנטיות והצבעים. וככה גם הלקוחות שלנו. אין הצגות, תחפושות או שום דבר בסגנון. חשובים השירות ואמנות נטו, וזה מוקרן החוצה".

מה הדבר הכי תל אביבי בעיניך? 
"הלילות בבראסרי לפני 15 שנה. משם תל אביב באמת התחילה בשבילי. תמיד התרחשו שם דברים, תמיד היו סוגי אנשים שונים. הייתה שם תחושה ערה ללא הפסקה".