אמינם מסביר: זאת הסיבה שבגללה שרתי את "Lose Yourself" באוסקר

הבחירה של אמינם לשיר את השיר 18 שנה אחרי שזכה באוסקר תפסה את כולם מבולבלים, אבל לראפר הבלונדיני יש נימוקים

אמינם בטקס האוסקר (צילום: Kevin Winter/Getty Images)
אמינם בטקס האוסקר (צילום: Kevin Winter/Getty Images)
11 בפברואר 2020

בטקס האוסקר שהתקיים השבוע קרה דבר מוזר נורא: איפשהו בין ז'אנל מונה לבילי אייליש ואלטון ג'ון עלה אמינם לבמה, וביצע לא פחות מאשר את "Lose Yourself" הוותיק שלו מהסרט "8 מייל". זה מוזר כי עברו 18 שנה מאז שהשיר יצא וזכה באוסקר לשיר הטוב ביותר, בטקס שאליו לא הגיע. זה מוזר גם כי לאף אחד לא היה ברור למה בכלל הזמינו אותו לשיר דווקא עכשיו, וזה מוזר כי בחודש שעבר הוא הוציא אלבום חדש בהפתעה, "Music to Be Murdered By" שמו.

התגובות בקהל ההוליוודי היו פרייסלס. לצד הצעירים יותר (נגיד, גל גדות) ששרו יחד עם אמינם, המצלמה המרחפת תפסה את איידינה מנזל ("פרוזן") מבולבלת לחלוטין ואת הבמאי מרטין סקורסזה חולט את ראשו בין ידיו.

לא ברור אם אמינם עצמו היה מודע לבלבול שהוא עורר, אבל אחרי שנגמר הלילה הארוך הוא צייץ בחשבון הטוויטר שלו פוסט שבו הודה לאקדמיה שאירחה אותו, והוסיף: "סליחה שלקח לי 18 שנה להגיע לכאן".

מרשל לא נוהג להתראיין הרבה, אבל בצעד חריג הוא הסביר למגזין וראייטי את הבחירה. "חשבתי שבגלל שלא הייתה לי הזדמנות לעשות את זה בזמן אמת, אולי זה יהיה מגניב. בזמנו לא חשבתי שיש לי סיכוי לזכות, וביצענו את "Lose Yourself" בגראמי עם להקת הרוטס רק כמה שבועות לפני האוסקר, אז לא חשבנו שזה יהיה רעיון טוב. וגם, בזמנו, אני הצעיר לא חשב שאהיה מובן בהופעה כזאת".

אמינם סיפר כי התרגש מאוד כששמע שזכה, וכשנשאל מה עשה באותו לילה, ענה: "אני חושב שפשוט הייתי בבית עם הבת שלי, ולא צפיתי בטקס אפילו. היילי הייתה צריכה ללכת לבית הספר מוקדם, אז (ישנתי)".
הראפר הדגיש כי השמועות על כך שלא הופיע באוסקר בזמנו בגלל שרצו לצנזר את השיר שלו לא נכונות. "זה ממש לא מה שקרה, בגלל שאין אפילו כל כך הרבה קללות בשיר. זה לא נכון".

כשנשאל למה היה לו חשוב לשמור את ההופעה בסוד, ענה: "אני לא יודע… זה הרעיון שהוצג לי ואמרתי, 'זה די מגניב, לא להכריז על זה אפילו'".