המספרה החדשה של אמיר מזרחי: אל תפספסו את מה שקורה למעלה

גולת הכותרת בהיכל היופי החדש של אמיר מזרחי בכיכר המדינה היא הקוסמטיקאית בקומה העליונה, שמאמינה שהדרך לעור פנים מושלם עוברת דרך הבטן  

המספרה של אמיר מזרחי (צילום: שי בן אפרים)
המספרה של אמיר מזרחי (צילום: שי בן אפרים)
14 באוגוסט 2016

היכל היופי החדש של אמיר מזרחי, שנפתח לפני כחודשיים בכיכר המדינה, הוא מיקרוקוסמוס שחוקי הזמן והמרחב לא לגמרי חלים עליו. מתרוצצים כאן ספרים בין רעמות שיער בלונדיניות ועוד יותר בלונדיניות, זורקים גוונים בשערן ועוטפים את ראשן בנייר אלומיניום משל היו ג'חנון, בעוד בצד עומדות הבאות בתור ועוברות על הפיד שלהן בסיזיפיות, עד יעבור זעם. חלקן מחכות חצי שעה, חלקן שעה וחצי. 10,000 הלקוחות הקבועות של מזרחי, שגריר לוריאל פרופסיונל בישראל, יודעות ששווה לחכות, ועושה רושם שהקליינטורה שלו לא ממהרת למשרד. איכשהו כולן נראות כמי שאמצו את ג'יי־לו כמודל לחיקוי: גוף שזוף, אף מגולף, שיער צמא לחמצן והזמנה לבריתה בערב.

זה מכבר שמזרחי הוא שם דבר בתחום השיער. עוד בגיל 14 הוא היה יד ימינה של אמו הספרית ולאחר מכן של שוקי זיקרי, עד שבגיל 29 פתח מספרה משלו ונדד בין כמה חללים בכיכר. לאורך תקופה הוא התחבא בקומת מרתף כי העדיף שלא יגיעו אליו לקוחות רנדומליות מהרחוב. ייתכן שזו הסיבה שהוא אחראי למחלפותיהן של מירי רגב, עדן בן זקן, שרית חדד וניקול ראידמן – מילייה ספציפי ולמוד פפרצי.

A photo posted by AM (@amirmizrahi_am) on

הקומה השנייה במקום החדש מוקדשת לטיפוח. בין שני חללים קטנים שבהם מצטופפות בכל רגע נתון חמש נשים וביניהן גבר שנזקק לפדיקור, ממתינה קרן הקוסמטיקאית כמו לכלוכית בעליית גג יוקרתית. היא הייתה ספרית ובעלת סלון כלות בעצמה, העסיקה את מזרחי בתחילת דרכו כספר, ולפני כשנה שבה לזרועותיו לאחר שהשתלמה במעבדות ג'רנטיק בפריז. היא מקבלת את פניי האומללות וניגשת בזריזות לדיאגנוזה: עם עור פנים נחוש להצטלק כשלי, עליי לצנזר מהתפריט לאלתר פירות הדר, עגבניות, חצילים ומוצרי חלב, מחמת עידוד דלקות ואגירת נוזלים. חשדנית לגבי הידענית שמנסה לסלק מחיי גורם חשוב כפיצה, תהיתי מהיכן הביטחון. "הכל מגובה במחקרים", היא מפטירה, "אם הייתי אחראית על הגילויים האלה לא הייתי יושבת כאן ומנקה לך את הפנים". היא מורה לי להתמיד בדיאטה לפחות 40 יום כדי לראות תוצאות, מבטיחה שהן יהיו ניכרות מהראש הכואב ועד הקרסוליים הנפוחים, ומסבירה שטיפול קוסמטי, איכותי ככל שיהיה, חייב לעבוד במשולב עם תזונה נכונה, אחרת אצטרך לחזור אליה כל חודש לניקוי עמוק ושתינו יודעות שזה יכאב יותר מלוותר על קפה בחלב. קניתי.

המספרה של אמיר מזרחי (צילום: שי בן אפרים)
המספרה של אמיר מזרחי (צילום: שי בן אפרים)

אמיר מזרחי, ה' באייר 40 תל אביב, החל מ־500 ש"ח לטיפול פנים