יבורך הפרי: "סיפורה של שפחה" ו"ויפ" הן המנצחות הגדולות של האמי

"סיפורה של שפחה" זכתה בפרס סדרת הדרמה הטובה ואליזבת' מוס בפרס השחקנית. בקטגוריית הקומדיה זכו "ויפ" וג'וליה לואי-דרייפוס - שקטפה את הפרס בפעם השישית

ג'וליה לואי-דרייפוס באמי (צילום: Getty Images)
ג'וליה לואי-דרייפוס באמי (צילום: Getty Images)
18 בספטמבר 2017

״אם תזכו, אל תשכחו להודות למי שבזכותה אתם כאן״, פתח הלילה (ב') סטיבן קולבר את טקס פרסי האמי. ״׳משחקי הכס׳, שלא התמודדה השנה״. העונה השביעית של דרמת הדרקונים הפופולרית תתחרה רק בשנה הבאה, ובינתיים פינתה את המגרש ל״סיפורה של שפחה״ שלקחה את הפרסים המרכזיים בקטגוריית הדרמה, והפכה את הולו לשירות הסטרימינג הראשון — לפני נטפליקס ואמזון — שסדרה שלו זוכה בפרס סדרת הדרמה הטובה ביותר היוקרתי.

אליזבת' מוס באמי (צילום: Getty Images)
אליזבת' מוס באמי (צילום: Getty Images)

>> 50 סדרות להעביר איתן את יום כיפור

אבל לפני ״סיפורה של שפחה״ וההצלחה של הולו, זה היה הערב של ״שקרים קטנים גדולים״. הדרמה המוערכת של HBO שלטה בקטגוריית המיני-סדרה עם ארבעה פרסים: שחקן המשנה אלכסנדר סקרסגארד, שחקנית המשנה לורה דרן, השחקנית הראשית ניקול קידמן, ופרס המיני-סדרה הטובה ביותר. בנאום הזכייה שלה התייחסה קידמן למסרים שביקשו להעביר בסדרה ובהתעסקות שלה בתופעת האלימות במשפחה. ״זו מחלה מסובכת וערמומית, והיא מתרחשת הרבה יותר ממה שאנחנו מאפשרים לעצמנו לדעת. היא מלאה בבושה ובסודיות, ועם הפרס הזה עזרתם לי להפנות אליה זרקור״.

ניקול קידמן באמי (צילום: Getty Images)
ניקול קידמן באמי (צילום: Getty Images)

בין לבין התעסקו הנואמים והנאומים בעיקר בדונלד טראמפ, נשיא וזוכה אמי, שיש הסבורים כי הפך את עבודתם של כותבי הקומדיה למיותרת. השיא הגיע בהופעת אורח של שון ספייסר, דובר הבית הלבן לשעבר. הוא הפגין מופת של הומור עצמי, ומליסה מקארתי, שעל החיקוי שלו ב״סאטרדיי נייט לייב״ זכתה בשבוע שעבר בפרס האמי לשחקנית אורחת בקומדיה, הפגינה מופת של לקבור את עצמה בכסא. דונלד גלובר, זוכה פרסי השחקן הטוב ביותר והבמאי הטוב ביותר בקומדיה על ״אטלנטה״, הודה לו בסרקזם על שהפך את השחורים למיעוט המופלה ביותר בארצות הברית. ״הוא בוודאי הסיבה שאני על הבמה הזו״, אמר בנאום הזכיה.

ג׳וליה לואי-דרייפוס חזרה הביתה עם האמי השישי ברציפות שלה על תפקידה כסלינה מאייר ב"ויפ", ונכנסה לספרי ההיסטוריה כשחקנית עם הכי הרבה פרסי אמי על אותו תפקיד. "ויפ" זכתה גם בפרס הסדרה הקומית הטובה ביותר, בפעם השלישית ברציפות. אלק בולדווין וקייט מקינון זכו בפרסי שחקן ושחקנית המשנה בקומדיה ב״סאטרדיי נייט לייב״, אחרי עונה מהמוצלחות בתולדותיה של תכנית המערכונים הוותיקה. הבחירות לנשיאות וכהונתו של טראמפ הקפיצו את הפופולריות של SNL, וזו התרגמה לפרסים שקיבלו בולדווין, שגילם את הנשיא הנבחר, ומקינון, שגילמה (בין היתר) את הילרי קלינטון, ואף הקדישה לה את הפרס.

ג'וליה לואי-דרייפוס ב"ויפ" (צילום מסך)
ג'וליה לואי-דרייפוס ב"ויפ" (צילום מסך)

מי שגרפה את הפרסים היוקרתיים של הערב היתה כאמור ״סיפורה של שפחה״, עם פרס השחקנית הטובה ביותר שהלך לאליזבת מוס, שהיתה מועמדת שש פעמים על תפקידה כפגי אולסן ב״מד מן״, אך רק הערב הצליחה לחזור עם הפסלון. ״סיפורה של שפחה״ לקחה גם את הפרס הבימוי בסדרת דרמה ואת פרס שחקנית המשנה, שהלך אל אן דאוד הנרגשת.

מי שנשארה בידיים ריקות כמעט היא נטפליקס, חלוצת התוכן המקורי בסטרימינג. היא נאלצה להסתפק בפרסים ל״מראה שחורה״ על הפרק ״סאן ג׳וניפרו״ (שניצל פרצות בחוקי האמי והוגש בקטוגריית סרט הטלוויזיה) ובפרס שחקן המשנה בדרמה לג׳ון ליתגאו על ״הכתר״, וזאת לאחר שנה בה השקיעה מיליארדי דולרים על סדרות בהפקתה.

רשימת הזוכים

סדרת הדרמה הטובה ביותר: "סיפורה של שפחה"

הסדרה הקומית הטובה ביותר: "Veep"

השחקן הטוב ביותר בדרמה: סטרלינג קיי בראון, "החיים עצמם"

השחקנית הטובה ביותר בדרמה: אליזבת מוס, "סיפורה של שפחה"

השחקן הטוב ביותר בקומדיה: דונלד גלובר, "אטלנטה"

השחקנית הטובה ביותר בקומדיה: ג'וליה לואי דרייפוס, "Veep"

שחקן המשנה בדרמה: ג'ון לית'גו, "הכתר"

שחקנית המשנה בדרמה: אן דאוד, "סיפורה של שפחה"

שחקן המשנה בקומדיה: אלק בולדווין, "סאטרדיי נייט לייב"

שחקנית המשנה בקומדיה: קייט מקינון, "סאטרדיי נייט לייב"

המיני סדרה הטובה ביותר: "שקרים קטנים גדולים"

השחקן הטוב ביותר במיני סדרה או סרט: ריז אחמד, "ליל האירוע"

השחקנית הטובה ביותר במיני סדרה או סרט: ניקול קידמן, "שקרים קטנים גדולים"

שחקן המשנה הטוב ביותר במיני סדרה או סרט: אלכסנדר סקארסגארד, "שקרים קטנים גדולים"

שחקנית המשנה הטובה ביותר במיני סדרה או סרט: לורה דרן, "שקרים קטנים גדולים"