יש אמנות אירית: גלריות בדבלין

סצינת הגלריות באירלנד היא שוק מבודד למדי, שמציע הצצה בעיקר לאמנות האירית המסורתית והחדשה

גלריית Hillsboro (צילום: טיים אאוט)
גלריית Hillsboro (צילום: טיים אאוט)

המכירות היו מוגבלות לשוק מצומצם ביותר של ארבעה או חמישה אספנים שמרנים בטעמם. ואולם לאחר שאירלנד, ובמיוחד דבלין, חוו את המהפך הכלכלי המופלא שלהן, כללי המשחק השתנו. אף שטעמם של האירים, מיליונרים או לא, נותר שמרני משהו, נפרצו הגבולות, וכיום יש שוק ענף ליצירות מהמאה ה-20 ולאמנות מודרנית. ההאטה שפקדה את אירלנד עמעמה במקצת את השוק הרותח, אבל אין ספק כי הטאבו המסורתי נשבר והאמנות העכשווית ביססה את מעמדה.

בידודו של השוק – אחרי הכל, מדובר באי – הוא כנראה הגורם לכך שאירים אוהבים לרכוש יצירות אמנות איריות, גם אם שמותיהם של הכשרונות המקומיים טרם נפוצו בעולם הגדול. ולכן גלריות, במיוחד המסחריות שבהן, אינן מציגות בדרך כלל עבודות של אמנים בינלאומיים.

Gallery of Photography

חלל מקסים בלב אזור טמפל בר המציג אוסף תצלומים קבוע של אמנים מקומיים, וכן תערוכות צילום משתנות של אמנים מקומיים ובינלאומיים.

כתובת: Meeting House Square

אתר: www.irish-photography.com

Royal Hibernian Academy

זוהי שלוחה של האקדמיה המלכותית שבלונדון אשר נוסדה בשנת 1830. ארבעה חללי תצוגה רחבים ומוארים מציגים אמנות אירית ובינלאומית, והתערוכה השנתית שנערכת בחודש מאי וכוללת מעל ל-1,000 יצירות, היא קרש הקפיצה הטוב ביותר לאמנים מקומיים בתחילת דרכם.

כתובת: 15 Ely Place

אתר: www.royalhibernianacademy.com

Green on Red

גלריה זו נחשבת בעיני רבים לטובה ביותר בעיר. התקרה התעשייתית הגבוהה של חלל התצוגה משלימה היטב את מעט העבודות העכשוויות שתלויות בה ובין שמות האמנים המקומיים והבינלאומיים שהיא מייצגת ניתן למצוא גם את מרק ג'ויס, ג'רארד בירן, פול דורן וקורבן ווקר.

כתובת: 28-26 Lombard Street East

אתר: www.greenonredgallery.com

 

Hillsboro Gallery

תוספת חדשה ומבורכת לגלריות מרכז העיר. בחלל האוורירי מוצגות עבודותיהם של אמנים עכשוויים, אירים ובריטים, ומעט מקום שמור גם לאמנות מודרניסטית.

כתובת: 3 Anne's Lane, Anne's Lane South

אתר: www.hillsborofineart.com