פריז במזא"ה, טורקיה בלוינסקי: 6 מקומות בעיר שמרגישים כמו חו"ל

כיכר ביאליק (צילום: Shutterstock)
כיכר ביאליק (צילום: Shutterstock)

לא כולנו יכולים לצאת לחו"ל בתקופה המאתגרת הזו, אבל להרגיש כמו חו"ל - זה אפשרי לגמרי ואפילו לא מצריך מאמצים גדולים מדי. ארגנו לכם שיטוט קצר ברחבי העולם בתוך גבולות תל אביב

16 באוגוסט 2021

במקום לפתוח חדשות ולהתבאס מהעליה בכמות החולים והמדינות האדמות, או להמר על תאריך סגירת נתב״ג, החלטנו להרים לכם ולעצמנו את מצב הרוח עם שישה מקומות שאפשר לברוח אליהם בעיר כדי להרגיש לרגע (כמעט) כמו בחופשה בחו״ל (ואף מילה על ברלין):

1. תאילנד>>קינג ג׳ורג׳

מתגעגעים אנושות לרעש, בלאגן והצבע של הקווסה סאן? קפצו לקינג ג׳ורג׳ בשישי בצהרים. אנשים עם רסטות דחוקים על המרפסות ואופציה למיץ אננס רענן מובטחים. אה, ונאם.

נאם (צילום: אנטולי מיכאלו)
נאם (צילום: אנטולי מיכאלו)

2. פריז>>מזא״ה 5

אם חשקה נפשכם להרגיש פריזאיות לרגע, זרקו ספר וזר פרחים לסל האופניים החינני שלכן וסעו לשבת בחצר הפרויקט לשימור ברחוב בלפור פינת מזא״ה. אפשר להוסיף קפה ומאפה במזא״ה קפה או במייקרס ולחלום על עיר האורות. אופציה פריזאית נוספת: מפגש הרצל ושדרות רוטשילד, ליד מייזון קייזר ומתחת, ובכן, למכון הצרפתי.

שד' רוטשילד | צילום: shutterstock
שד' רוטשילד | צילום: shutterstock

3. ארצות הברית>>המושבה האמריקאית

למתגעגעים לוויב אמריקאי או לפחות לוויב של סרט טוב, מומלץ לצאת לטיול ערבי במושבה האמריקאית, דרך רחובות אורבך והופמן, שם תוכלו להצטלם על פני בית נורטון ובית וונתוורת׳ שנראים כמו יצאו ממערבון ולקנח בכנסיית עמנואל האוונגלית עם חלונות הויטראז׳ המשגעים.

המושבה האמריקאית. צילום: מערכת טיים אאוט
המושבה האמריקאית. צילום: מערכת טיים אאוט

4. טורקיה>>לוינסקי

בכל שעה ביום שוק לוינסקי הוא הדבר הכי קרוב לטורקיה בישראל. אם תלכו על הסיור המודרך שהשוק מציע, תוכלו לגלות איפה נמכרות אבקות לכשפים ולחשים. תודו שזה סיור שהייתם משלמים עליו במרחק ארבעים דקות טיסה. ד״ש לשם טוב, לטוני ואסתר ולבורקס.

שמחת חיים ואידיליה קולינרית. מדרחוב לוינסקי
שמחת חיים ואידיליה קולינרית. מדרחוב לוינסקי

5. אירופה>>רחוב החשמל או כיכר ביאליק

מוקדם בבוקר או אחרי השקיעה, כשהסחוניה מורגשת פחות, רחוב החשמל על בנייניו הצבעוניים והיפהפיים, מלאי חנויות המעצבות, או כיכר ביאליק ממש מול בית העירייה הישן, הם המקומות הקרובים ביותר לאירופה שיש לתל אביב להציע. קחו בקבוק יין וגולואז ולכו על החוויה המלאה.

רחוב החשמל. מתוך אתר project-tlv.com
רחוב החשמל. מתוך אתר project-tlv.com

6. סמטאות יפו העתיקה>>יוון

הליכה מכיוון כיכר קדומים לנמל יפו, דרך סמטאות צרות ומתפתלות, מזכירה מאוד את החוויה היוונית. על הדרך תנו קפיצה לגלריות שמקיפות את האיזור וקנחו בקלמטה, עם קשתות האבן החשופות והפרופילים הכחולים שיוצרים תחושה יוונית אמיתית.

חלון לים התיכון, קלמטה. צילום: יורם לשם
חלון לים התיכון, קלמטה. צילום: יורם לשם