4 דורות של טעים: הכירו את מקדש המאפים החדש בשוק בצלאל

אנטיקוביץ'. צילום: אנטולי מיכאלו
אנטיקוביץ'. צילום: אנטולי מיכאלו

האם זו מאפיה? פטיסרי צרפתי? קונדיטוריה בסגנון אמריקאי? כנראה שמעט מהכול, וזה נפתח לא מזמן בלב שוק בצלאל המתחדש. הלכנו לטעום וחזרנו עם תובנות נחרצות וחשובות!

29 בנובמבר 2021

אנטיקוביץ׳ הוא פטיסרי חדש שנפתח ממש באחרונה בשוק בצלאל, אבל יסודותיו הונחו במאה הקודמת בפינסק שכיום היא חלק מבלארוס. מדובר אמנם במעין סניף של בית אפייה שמתוחזק על ידי אותה משפחה כבר ארבעה דורות, אבל מי שמפעילה אותו בפועל, כאן אצלנו בעיר, היא שף קונדיטורית מאיה רביבו, שלה רקורד מנצח במסעדת רפאל וכן במלונות המלך דוד והילטון. 

אנטיקוביץ'. צילום: אנטולי מיכאלו
אנטיקוביץ'. צילום: אנטולי מיכאלו

מדובר בפטיסרי רחב ונוצץ ובעבודותיה של רביבו ניכרות יד מיומנת מאוד. המקום מעוצב למשעי ומזכיר שילוב של בייקרי אמריקאי מושחת עם ויטרינות מזוגגות וגדולות עם שלל מאפים ודברי מתיקה, לבין פטיסרי פריזאי מהודק שהמאפים בו נראים כמו תכשיטים ענוגים. כבר אהבנו. המאפים כולם מיוצרים ונאפים במקום אל מול עיניהם הרואות של הלקוחות – מה שבהחלט מיטיב עם חווית הזלילה, שכן אין כמו לאכול משהו שהרגע יצא מהתנור.

ומה בתפריט אתם שואלים? אקלריים במגוון מילויים קלאסיים ומפתיעים כמו אקלייר שוקולד או אקלייר הוואי עם וניל ואננס (22 ש״ח), סנט הונורה, קרואסונים מדופדפים כהלכתם, פאי לימון רענן עם זץ נחוץ של חמיצות (39 ש״ח לפרוסה), קרייזלר עם קרם שוקולד (21 ש״ח) עוגיות שוקולד צ׳יפס קלאסיות אמריקאיות מכל הגוונים והמינים (16-19 ש״ח) וגם רוגעלך אלוהי (14 ש״ח ששווים כל אגורה).

אנטיקוביץ'. צילום: אנטולי מיכאלו
אנטיקוביץ'. צילום: אנטולי מיכאלו

נראה שאין כמעט דבר מתיקה שלא תוכלו למצוא באנטיקוביץ׳, וייאמר לזכותם שלמרות השפע הרב האיכות בהחלט מורגשת ונשמרת. נאמר לנו גם שכל המתכונים מועברים מדור לדור, וכפי שידוע – סוס מנצח לא מחליפים, וטוב שכך. תוכלו גם לקחת הביתה עוגות בחושות בטעמים לימון, פרג, תפוזים ועוד (44 ש״ח), עוגות שמרים ריחניות וגם מארזי עוגיות (30 ש״ח) כי אין כמו לעשות שופוני לאורחים ולומר להם: "כן, כן, הבאתי מאנטיקוביץ׳ החדש, עוד לא הייתם?"). אנחנו נהנינו מאוד, שיהיה גם לכם בתיאבון.
המכבי 2, שעות הרצה: ימים א-ה – 7:00-20:00, יום ו׳ – 7:00-14:00