טיים אאוט timeout

#אנשים_מתוקים: אייל בוצר

| מאת: רועי מייקל שפי

ציניות בצד, חסר לנו קצת מתוק בחיים. יצאנו לחפש את הסיפורים והאנשים שישבו את לבכם. הפעם: אייל בוצר מרמת השרון

תוכן בחסות שוקולד פרה 

אייל בוצר, 55, רופא שיניים לילדים ומנתח, רמת השרון

אייל בוצר. צילום: מיכאל נחמיאס

אייל בוצר. צילום: מיכאל נחמיאס

"ההורים שלי היו אנשי נתינה. הם התנדבו כל חייהם והיו אנשי חזון. כשהייתי ילד הם חינכו אותי שלא משנה התחום שבו ארצה לעסוק, חשוב שאעשה דברים גדולים גם במקום הקטן ביותר, שאפעל לשינוי בכל מקום שאהיה בו. הם האמינו שאם כל אחד יתאמץ לשנות חיי אדם, אם כל אחד ייתן מעצמו העולם, יהיה מקום טוב ונכון יותר. מאז זו המנטרה שלי.

פניתי לתחום רפואת השיניים, זה מה שרציתי להיות. לא ממש ידעתי איך אוכל לגעת בחיי אדם בצורה העמוקה שההורים שלי סיפרו לי עליה, אבל לא הפסקתי לחפש. בזמן הלימודים וההתמחות חקרתי דרכים שבהן אוכל להגדיל ראש במקצוע שלי. מפה לשם מצאתי את עצמי במטוס בדרך למדינה בהוטן, כחלק מצוות הכשרה התנדבותי לרופאים מקומיים.

חבריי למשלחת ואני הבאנו את בשורת הניתוחים לתיקון שפה שסועה. תיקנו את מראם החיצוני של ילדים שבמדינות עולם שלישי לא היו יכולים אפילו להתחתן. זה היה לפני 20 שנה ומאז אני ממשיך, טס בכל הזדמנות שיש לי ומיישם את מה שההורים שלי העבירו אליי – בניתוח אחד אני יכול לשנות את כל חייו של אדם, לתת לו צ'אנס לחיים קצת יותר קלים.

היום אני מטפל על חשבוני בחסרי זכויות על בסיס שבועי, לכאלה שאין להם זכאות לביטוח או לאזרחות. השאיפה שלי היא להקים מרכזים כאלה בבתי החולים, ואני לא אפסיק להאמין ולעבוד קשה עד שזה יצא לפועל".

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

Silence is Golden SRV:SRV2 on: 624d517d4844f5