טיים אאוט timeout

#אנשים_מתוקים: בינה ורטהיים־ברוד

| מאת: רועי מייקל שפי

ציניות בצד, חסר לנו קצת מתוק בחיים. יצאנו לחפש את הסיפורים והאנשים שישבו את לבכם ויעשו לכם מתוק בלב. הפעם: בינה ורטהיים-ברוד מירושלים

תוכן בחסות שוקולד פרה 

בינה ורטהיים־ברוד, 23, מוכרת בחנות כלי בית, ירושלים

בינה ורטהיים-ברוד. צילום: מיכאל נחמיאס

בינה ורטהיים-ברוד. צילום: מיכאל נחמיאס

מה את אוהבת לעשות?

״לקרוא ספרים. מלא״.

״אני קוראת לעצמי מהנדסת של תכשיטים. מישהו יכול להגיד שזה לא נכון? אני משתמשת בסרגל, מה אתם חושבים. לפעמים אני גם מפנקת את עצמי במשהו, וזה אף פעם לא משהו רגיל, כי זה כיף כל כך ליצור משהו יוצא מן הכלל ולהעניק אותו לעצמך במתנה. אז הכנתי לעצמי שרשרת, עבדתי עליה במשך שלושה ימים, היא הייתה מלאה באבנים אדומות ויפות שחיברתי וצרפתי, שונה מכל מה שיש בחנות.

ביום הראשון שענדתי אותה בגאווה, נכנס לכאן גבר וחיפש מתנה לחברה שלו, אבל סתם ככה, בלי סיבה. לא לכבוד אירוע או כדי לצאת ידי חובה. ואין דבר שאני מעריכה יותר ממתנה למישהו, שבאה בלי סיבה חוץ מהאהבה עצמה. הוא חיפש בכל החנות, ניסיתי לעזור לו, אבל הוא לא מצא שום דבר, כלום. הייתי נורא מאוכזבת. הוא היה כל כך מתוק, ויכולתי לראות שכל מה שהוא רוצה זה לעשות לה טוב, אבל לא תמיד משיגים כל מה שאנחנו שרוצים.

כשאמר שלום, הוא נתקע באמצע המשפט, כיווץ את העיניים וחקר את השרשרת שענדתי. שאלתי מה הוא חושב עליה, והוא אמר שזו השרשרת הכי יפה בחנות. הבנתי באותו רגע שבעצם הכנתי אותה למישהי אחרת. מכרתי לו אותה במחיר עלות, כי אין דבר שאני מעריכה יותר בנתינה, כמו מתנה, שבאה בלי סיבה, סתם ככה, באהבה״.

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

Silence is Golden SRV:SRV1 on: 624d517d4844f5