טיים אאוט timeout

#אנשים_מתוקים: נועם ברק

| מאת: רועי מייקל שפי

ציניות בצד, חסר לנו קצת מתוק בחיים. יצאנו לחפש את הסיפורים והאנשים שישבו את לבכם. הפעם: נועם ברק מראשון לציון

תוכן בחסות שוקולד פרה

נועם ברק, 24, מוזיקאי, ראשון לציון 

נועם ברק. צילום: מיכאל נחמיאס

נועם ברק. צילום: מיכאל נחמיאס

"יום אחד קיבלתי הודעה בפייסבוק מבחור בשם מתן גוטליב על אחד השירים שכתבתי ופרסמתי: 'יצא לי הרגע לשמוע את השיר 'רגע לפני שאמות' ורציתי להגיד לך סחתיין גדול אחי! אשמח לשמוע עוד חומרים שלך'. שמחתי על הפרגון ושלחתי לו הצעת חברות. דיברנו קצת, בעיקר על הצבא – אני בדיוק השתחררתי והוא עדיין היה בסדיר.

חודשיים אחר כך הייתי באמצע הטיול אחרי הצבא בקנדה, אמא שלי סיפרה לי שבחור מהעיר שלי, מישהו בשם מתן גוטליב, נהרג בצוק איתן. נזכרתי בהודעה שהוא שלח לי זמן קצר לפני כן, ואף שמעולם לא פגשתי אותו, משהו בשיחה שלנו קיבל משמעות חדשה, בייחוד כי השיר שהוא בחר לדבר איתי עליו היה 'רגע לפני שאמות'. זה גמר אותי, ההבנה שהייתי חלק, גם אם קטן ביותר, מחיים שנגמרו.

חצי שנה אחר כך אני בארץ, לפני עוד טיסה. הלכתי לבקר את המשפחה שלו, סיפרתי להם את סיפור ההיכרות הקצר שלנו ולקחתי מהם סטיקרים שהדפיסו לזכרו ושחברים שלו מדביקים בכל מקום יפה שאליו הם מגיעים בטיולי אחרי הצבא שלהם. כשהבנתי כמה אנשים מגוונים הטיולים האלה מזמנים, החלטתי להשתמש בסטיקר לזכרו של מתן ולצלם קליפ למען שלום עולמי, או אולי נגד שנאה ולזכר חיים שנפלו לשווא. בקליפ כל האנשים שפגשתי מחזיקים את הסטיקר ושרים את השיר 'One Day' של מתיסיהו – שיר שמדבר על שלום ודרך חדשה.

לא היה קל למצוא אנשים שיהיו בעניין, אבל היו ששיתפו פעולה והתרגשו מהסיפור. צילמתי אירני בן 67, בחור בן 21 מערב הסעודית ומשפחה פקיסטנית שלילד הקטן שלה קוראים 'שלום' – ככה, כמו בעברית. כששאלתי את האירני אם יש לו בעיה להתפרסם בסרטון ישראלי הוא אמר 'מה כבר אמרתי? שאני רוצה שיהיה שלום ושהילדים שלנו יוכלו לשחק יחד?', וזה היה שווה הכל. החיים של מתן יונצחו בדרך של שלום, בדרך של אהבה ובדרך של קבלה ללא תנאים".

לעוד סיפורים מתוקים 

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

Silence is Golden SRV:SRV2 on: 624d517d4844f5