אסטרטגיות יציאה: רחובות תל אביב עומדים להתמלא ביצירות אמנות

הפרויקט של העירייה, שנועד לתמוך באמנים, יכלול יצירות שיוצבו בעשרות מוקדים ברחבי תל אביב-יפו ויעסקו ביציאה ממשבר הקורונה

וידאו ארט ברחובות תל אביב (צילום: דור זליכה לוי)
וידאו ארט ברחובות תל אביב (צילום: דור זליכה לוי)

רחובות תל אביב אמנם חזרו והתמלאו בבני אדם, אבל משבר הקורונה ללא ספק טרם הסתיים. זה כולל את אחד החלקים היפים שהוא הוליד – יוזמות תרבות ואמנות שצצו להן ברחובות ובעולם הווירטואלי. היוזמה הטרייה ברשימה היא "אסטרטגיות יציאה", של עיריית תל אביב וקרן רבינוביץ', שנועדה לתמוך באמנים.

במסגרת הפרויקט, שיתקיים בשבועות – החל מחמישי הקרוב (28.5) ועד שבת (30.5) – יוצבו בעשרות מוקדים בתל אביב-יפו יצירות, מיצבים, עבודות וידאו וסאונד, מאת 60 אמנים ואמניות.

אמנות ברחבי תל אביב (צילום: דניאל לנדאו)
אמנות ברחבי תל אביב (צילום: דניאל לנדאו)

את הפרויקט ינהלו אמנותית רננה רז, דפנה קרון ומירב פרץ. על פי המארגנים, "האמניות והאמנים יציגו את יצירותיהם שנוצרו ברוח תקופת משבר הקורונה והמחשבות שעלו בעקבות זמן הסגר וההגבלות עימם התמודדו האמנים עצמם והציבור הרחב".

בין האמנים שישתתפו אפשר למצוא את סיגלית לנדאו, נעמי יואלי, דניאל לנדאו, דור זליכה לוי, גילי אבישר, ליאת סגל, אילנה זפרן וזאב טנא. העבודות יכללו מיצב תאורה בבריכת כיכר הבימה, קונצרט רחוב ויקינגי, ציור קיר דיגיטלי, זוגות שטים בנחל הירקון לאחר ששרדו את המשבר, קפסולה של טבע צומח בעגלה המציעה לתושבים לקטוף פרי מהבוסתן הזמני, טקס לגירוש מגפת הקורונה, מעגלי לחש של טקסטים מקודשים, חווית תנועה במאה מטרים, וידאו ארט נשיקות ברחבת הסינמטק ועוד.