אפליקציה חדשה תסייע לנשים במצוקה במרחב הציבורי

SafeUP שפותחה בעידוד העירייה מבוססת על רשת מתנדבות שזמינות בכל רגע לספק סיוע לנשים. המשתמשות עוברות תהליך אימות ופרטיהן נשמרים

אפליקציית SafeUP. צילום: יח"צ
אפליקציית SafeUP. צילום: יח"צ

עיריית תל אביב-יפו משיקה בימים אלה אפליקציה חינמית שמטרתה לחזק את תחושת הביטחון של נשים ונערות במרחב הציבורי. האפליקציה, SafeUP, מבוססת על רשת של קהילות מקומיות שבה חברות תושבות העיר. כל אימת שמישהי חשה מאוימת במרחב הציבורי היא יכולה להשתמש בה ולקבל סיוע מאחת החברות הפועלות ברשת.

SafeUP זמינה 24/7 ומאפשרת למשתמשות הזקוקות לליווי, תמיכה או סיוע פיזי. השירות ניתן על ידי מערך שומרות מוסמכות שפרוסות ברחבי העיר בכל רגע נתון. הן ערוכות לספק מענה מהיר דרך שיחת טלפון, וידיאו או הגעה פיזית אליך וליווי אישי. באפליקציה שלוש אפשרויות: "הליכה בשיחה" שבה תלווה אחת המתנדבות את המשתמשת; "שמרו עליי עכשיו" המיועדת למצב של סכנה ממשית ומיידית; ו"שיתוף מקום" המיידעת רשימת נשים שנבחרה על ידי המשתמשת בנוגע למיקומה.

אפליקציית SafeUP. צילום: יח"צ
אפליקציית SafeUP. צילום: יח"צ

האפליקציה פותחה ב-Cityzone – מעבדת חדשנות ושדה הניסוי בפארק עתידים תל אביב, שהוקמה ופועלת  בשותפות עם עיריית תל אביב יפו ואוניברסיטת תל אביב במטרה לקדם פתרונות טכנולוגיים לאתגרים עירוניים ומהווה את תכנית הסטרטאפים לעיר החכמה. בחודשים האחרונים היא נוסתה במסגרת "השקה שקטה", וכעת זמינה לכל תושבות העיר.

כל מי שמעוניינת להצטרף לאפליקציה עוברת תהליך אימות יסודי שנועד להבטיח מרחב בטוח ומוגן. פרטיות הנשים, לפי המפתחים, נשמרת בקפידה. "האפליקציה עתידה להגביר את תחושת הביטחון של נשים במרחב הציבורי, לחזק את תחושת השייכות והסולידריות בין תושבות העיר, ולסייע לעירייה ולרשויות לזהות נקודות תורפה, מפגעים, תשתיות חסרות ואזורים וזמנים בהם יש פניות חוזרות ותחושת הביטחון האישי מעורערת", מסבירים מפתחי האפליקציה בהודעה לתקשורת שהוציאו היום (ד').

להורדת האפליקציה