הזמינו את החברים: אפליקציות המשחקים הכי שוות לימי קורונה

הן מעבירות את הזמן, הן חינמיות, הן יוציאו אתכם מהניוון המוחי הקשה והן ישמרו על השפיות שלכם עד שייגמר הבלאגן בחוץ: אלו אפליקציות המשחקים הכי כיפיות ברשת

Draw Something
Draw Something

Draw Something

כן כן, המשחק הפופולרי מהעשור הקודם חוזר כדי להעביר לנו שעות של בידוד בכיף. החוקים פשוטים: בתורכם עליכם לבחור אחד משלושה ביטויים, לצייר אותו בצורה הכי מוצלחת שאתם יכולים ולתת לחברה שמולכם לנחש למה התכוונתם. בגרסה החינמית ככל שתצליחו לנחש יותר מילים וביטויים כך תצברו נקודות שיאפשרו לכם לרכוש צבעים נוספים לפלטה.

SongPop 2

זוכרים שפעם היה פה שעשועון בשם "לא נפסיק לשיר", עם צביקה הדר ומיטלמן? ובכן, הנה הטריוויה המוזיקלית בגרסתה הפחות פרובנציאלית: אתם נכנסים לקרבות ראש בראש מול החברה התורנית, ובמהלך כל קרב יושמעו כמה צלילים משיר. על המסך יופיעו ארבע תשובות אפשריות של שם השיר או המבצעת, ומי שיענה נכון ראשון – מנצח. בגרסה המעודכנת אתם יכולים לשחק נגד המחשב.

Words With Friends

משחק המזכיר מאד את שבץ נא, מינוס הדודה שקורעת אתכם בלי להתאמץ. את החברים אפשר להזמין דרך שם המשתמש שלהם או באמצעות פייסבוק, אבל אפשר לשחק גם נגד אנשים רנדומליים. אותה דודה תשמח לשמוע שאפשר לשחק במקביל עד 40 משחקים (עם אנשים שונים).

Spaceteam

משחק וידאו חברתי ותיק שתמיד מצליח לשלהב את הרוחות. כל אחת משחקת במסך שלה, אבל כולכם יחד מהווים צוות של חללית. המטרה: לנווט את חלליתכם בין שלל מכשולי חלל שנעשים מאתגרים יותר ויותר ככל שאתם מתקדמים במשחק. האמצעי: צעקות. כל משתתפת אחראית לסט של כפתורים, ידיות ושות', וכדי להצליח במשימה יש לקבל הוראות מאחרים בשפה המומצאת של המשחק ("משוך בפרורדאר!"). בימים כתיקונם משחקים כמה אנשים שיושבים באותו החדר. זה אפשרי גם היום אם אתם מתבודדים עם שותפים או בני משפחה בוגרים יחסית. אם לא, תמיד אפשר לנסות בזום, כאילו המסכים המתחלפים שם לא מספיק מאתגרים בפני עצמם.

Exploding Kittens

משחק מטופש וכיפי שדורש קצת ריכוז: במרכז המסך מונחת ערימת קלפים, וכל משתתף לוקח קלף בתורו. אם מישהו מקבל את קלף ה-Exploding Kitten (החתלתול המתפוצץ?) – הוא מת ונפסל. אלא אם יש בידו קלף נטרול ואז הוא ניצל: בתוך 10 שניות עליו להניח את קלף הנטרול בערימת הקלפים המשומשים, ואז להחזיר את קלף הפיצוץ לערימת הקלפים הרגילה – באיזה מיקום שיבחר – בסוף, באמצע או שלושה קלפים מההתחלה. עכשיו רק הוא יודע איפה נמצא הקלף המסוכן.

שאר הקלפים בחבילה נועדו להימנע מהחתלתול המתפוצץ. לדוגמא, יש קלף שמאפשר להציץ בשלושת הקלפים הראשונים בערימה. נניח שהקלף העליון הוא מתפוצץ – אם יש לכם קלף "דלג", זה הזמן להשתמש בו.