בשינוי אדרת: חנות היד שנייה המפורסמת בעיר פותחת עוד סניף

ארגמן, שתיפתח בצמוד לחנות המקורית בבוגרשוב, תהיה מעין שלוחה של אדרת בהיי-אנד. בעלת החנות מבטיחה פריטי וינטג' שווים ויוצאי דופן

מתרחבים. אדרת (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק)
מתרחבים. אדרת (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק)
13 בינואר 2020

רחוב בוגרשוב אולי מוכר היום כמעוזם של התיירים הצרפתים בעיר וחנויות הטפטים, אבל הוא גם הרחוב שבו ממוקם מוסד תל אביבי של אופנה בת קיימא – חנות היד שנייה אדרת, אשר קיימת כבר 16 שנה, הישג בלתי מבוטל עבור עסק עצמאי קטן של אופנה אקולוגית. אבל אדרת לא מסתפקת בזה, ובימים הקרובים תיוולד לה אחות קטנה ומעט פושית ויוקרתית יותר בשם ארגמן.

אופירה אובר, בעלת החנות, שכרה לאחרונה את החנות הסמוכה שליד אדרת ברחוב בוגרשוב 53, אשר נמצאת בימים אלה בשיפוצים. ארגמן, החנות החדשה, תהיה לדבריה מעין שלוחה של אדרת בהיי-אנד, עם מותגי יד שנייה ברמה גבוהה יותר וגם פריטי וינטג' יוצאי דופן.

>> סכנת התמכרות: אפליקציית הקניות לפריטי יד שנייה שאתם חייבים להכיר

"ההבדל העיקרי יהיה בסוגי הפריטים", היא אומרת. "בארגמן יהיו מותגי על, מעצבים צעירים שהם פחות מוכרים וגם קולקציות מסוימות של מותגים מוכרים. נגיד פראדה – אם זה פריט קלאסי שנרכש לפני 15 שנה הוא רלוונטי לאדרת. אבל מישהי שקנתה תיק של פראדה לפני שנתיים ב-10,000 ש"ח וכבר לא מעוניינת בו – זה פריט שלגמרי מתאים לחנות החדשה. יהיו גם פריטי וינטג' שווים – ג'יבנשי ודיור משנות ה-70, למשל".

למה החלטת לפתוח חנות נוספת?
"כי כמויות הסחורה שמגיעות לאדרת נהיו מטורפות. בשנים האחרונות יש גדילה במודעות של אנשים לצריכה מעגלית ולאיכות הסביבה. בין הלקוחות הקבועים שמביאים בגדים לאדרת ומחליפים אותם בפריטים אחרים יש גם המון אנשים שפשוט באים ומוכרים לי את הבגדים הממש ממש שווים שלהם, אבל עדיין לא רוצים לקנות יד שנייה. הם עוד לא במקום הזה. אז פה אני בעצם רוצה לתת מקום לסחורה שהיא קצת יותר יקרה. וחוץ מזה, אני צריכה עוד מקום פיזית. יש כל יום ארגזים שמחכים בצד כי אין לי מחסן".

יהיה ניתן להביא בגדים ולקבל זיכוי לחנות, כמו באדרת?
"לא. פה התמורה תהיה במעמד המכירה, במזומן בלבד".

למה קראת לחנות החדשה ארגמן?
"יש לי חיבה לכל מני מילים בעברית עתיקה. אדרת היה הלבוש של הכוהנים. כשמתייחסים למלכים של פעם, הם היו לובשים אדרות שצבועות בארגמן כדי להבדיל את עצמם מפשוטי העם שלא יכלו להרשות לעצמם ללבוש צבעים, אז החלטתי שזה מתאים".

הפתיחה של ארגמן תתקיים ביום שישי (17.1), בוגרשוב 53 תל אביב