עולה אלי לחדר? מלון דריסקו מציע ארוחות פרטיות בסוויטות

מלון דריסקו ומסעדת ג׳ורג׳ וג׳ון מצאו דרך יצירתית להתמודד עם קשיי הקורונה, ושנייה לפני שנפתחות המסעדות מציעים ארוחות בארבע מסוויטות המלון

ארוחה בסוויטה, דריסקו (צילום: אנטולי מיכאלו)
ארוחה בסוויטה, דריסקו (צילום: אנטולי מיכאלו)
21 במאי 2020

קשה לומר למי הקורונה הזיקה יותר, למקומות קטנים או גדולים. מסעדת ג'ורג' וג'ון ספגה מכה כפולה מעצם סגירתה וסגירת מלון דריסקו שבו היא ממוקמת.

בעוד מסעדנים מנסים להתמודד עם מתווה החזרה לשגרה, ג'ורג' וג'ון מנצלת את הלוקיישן לארוחות פרטיות שמוגשות בסוויטות. כללי ההיגיינה והריחוק החברתי נשמרים והאורחים מקבלים חוויה שדומה למסעדה, סוג של win win situation. אבי זק מבעלי המלון מספר שהרעיון עלה במהלך המשבר כפיתרון להפעלת המתחם למרות המגבלות. "בראייה שלנו המלון והמסעדה הם גוף אחד, ולא היינו עושים את זה אלמלא היה לנו המלון. ללא קשר למשבר, אנשים מרגישים בטוחים יותר לשהות באזורים אינטימיים עם שירותים פרטיים. מעבר לכך, תמיד יש אנשי עסקים שמבקשים לשבת באזור שאין לידו לקוחות אחרים וזוגות שרוצים לחגוג בפרטיות".

ג׳ורג׳ וג׳ון (צילום: אנטולי מיכאלו)
ג׳ורג׳ וג׳ון (צילום: אנטולי מיכאלו)

הארוחות מוגשות בארבע סוויטות שהוקצו לשם כך והן מיועדות לזוג עד שישה אורחים. השף תומר טל יצר תפריט שחלקו מנות דגל ותיקות כגון פסטה סרטנים וסשימי אינטיאס לצד מנות עונתיות חדשות כגון סלט ירקות וגבינת טולום; ניוקי תפוח אדמה וריקוטה עם תרד, עגבניות שיובשו על גג המלון וציר פרמז'ן; ולוקוס צלוי בזעתר טרי.

"בתקופת הקורונה היה לי הרבה זמן לחשוב על רעיונות חדשים. לקראת סוף אפריל דיברנו על פתיחת החדרים, כך שהרעיון מתבשל כבר כמה שבועות. פתיחת המסעדה עדיין הייתה בערפל וזה נראה לנו רעיון מעניין", הוא מסביר, ומוסיף שניוד המנות לסוויטות אינו מהווה מגבלה.

הסטנדרט שנקבע הוא כמקובל במלון, מתוך כוונה להציע חוויה דומה ככל האפשר לחללית האם: כלי זכוכית וחרסינה, מלצרים ופלייליסט תואם ברקע. המנות זהות לאלו שיוגשו בג'ורג' וג'ון כשזו תיפתח, למעט התאמה מבחינת כלים והגשה, והמחיר משקף רף נמוך יחסית למסעדה במלון בדרגת 5 כוכבים סופיריור: החל מ־250 ש"ח לאדם. עם זאת זק מאמין שהפעילות תניב רווחים בעיקר בזכות אורחים שיבחרו להישאר ללילה. עבורם הורכבה חבילת ארוחה פרטית, לינה וארוחת בוקר במחיר שמתחיל מ-1,400 ש"ח. "יצרנו חבילה שלטעמנו היא המומלצת והאיכותית ביותר. אנו צופים תפוסה סבירה ואפילו דומה לשנה שעברה בזכות כמה פעולות שעשינו במיוחד ברמת התמחור, שהוא שונה לחלוטין מהתמחור הרגיל של המלון". בשלב זה יתקיימו הארוחות הפרטיות בימי ראשון־רביעי עד שהמלון ישוב לפעילות סדירה.

אוארבך 6, תל אביב 03-7410000