באג לייף

הדי.ג'יי סטיב באג נזכר בתחילת הדרך ומספר מה מפריע לו בסצנה העכשווית

סטיב באג
סטיב באג
21 באוגוסט 2013

שטפן ברוגש, שידוע יותר בכינוי סטיב באג, התחיל כמעצב שיער. מדי שנה, כשהיה נוסע להתקרחן באיביזה לתקופת הקיץ, הוא היה מאבד את כל לקוחותיו שמצאו מספרה ריקה. אחרי תקופת מה החליט שכנראה יש מקום להסבת מקצוע. היום הוא בעליו של  Poker Flat, אחד הלייבלים החזקים בזירת ההאוס, ודי.ג'יי עסוק שמתקלט טק־האוס דחוס. אבל נדמה שהוא מרגיש שהסצנה שבשבילה שינה את חייו מתחילה להיעלם. "די.ג'ייז היום יוצרים רגעים במקום לבנות וייב כללי. מובן שגם הקהל הוא חלק מזה, אבל אתה עדיין יכול לייצר אווירה נהדרת ולקחת אנשים למסע במקום לנגן ביט־לופים עם בילד־אפים (עליות) כל שתי שתי דקות או כל דבר אחר שמגניב עכשיו. למזלנו יש עדיין הרבה די.ג'ייז שיש להם סאונד משלהם ויכולים ליצור אווירה נהדרת ולנגן סטים יפים ומעניינים".

כמי שהתחיל כבליין, נראה לך הכרחי לדי.ג'יי להכיר גם את הצד האחר של העמדה?

"תלוי, זה יכול לעזור לך להבין שהמטרה היא לא לגרום לאנשים להרים את הידיים בכל רגע. אלה שרוקדים על הרחבה עם עיניים סגורות, מזיזים את האגן והולכים לאיבוד עם המוזיקה – זה מה שדי.ג'יי צריך לכוון אליו".

בגלל זה אמרת שאתה מתכנן לסגור את פוקר פלאט?

"חשבתי על זה, אבל אף פעם לא באמת רציתי לסגור את הלייבל. קורה פה משהו טוב ואני אוהב את האתגר בלהמשיך להיות אחד מהלייבלים שנמצאים בסביבה הרבה זמן ועדיין מצליחים לא רע". אף שהסטנדרטים ובעיקר דרכי הצריכה של המוזיקה משתנים, באג עדיין מתעקש להדפיס את הריליסים של הלייבל על ויניל, הצהרה ששייכת לאסכולה הרומנטית של תעשיית המוזיקה. "הרבה אנשים עדיין מנגנים ויניל ויש הרבה מוזיקה שמשוחררת רק על ויניל – אני קונה תקליטים כל שבוע כדי להיות מעודכן. זה נהיה יותר ויותר קשה לשחרר מוזיקה על ויניל בגלל העלות, אבל אני עדיין חושב שזה שווה את זה". את רוב הריליסים שלו, ויש לו המון, הוציא באג בפוקר פלאט, אך הוא משאיר מקום לצדו גם לסוללת מפיקים רחבה שהוא אוסף תחת קורת הגג שלו. "אני מאוד אוהב את מה שאנחנו עושים עכשיו. זו אולי התקופה הטובה ביותר של הלייבל עד עכשיו. פוקר פלאט לא מתמקד במה שגורר הייפ או בטרנדים".

כמפיק אתה מרגיש שהסאונד שלך השתנה בשנים האחרונות?

"אני לא בטוח. תמיד עשיתי מוזיקה שהרגשתי שהיא הנכונה, מעמקי נשמתי. הכישורים שלי, הידע המוזיקלי שלי והחושים המוזיקליים שלי השתפרו ויש לי יותר ציוד. חוץ מזה כלום לא השתנה".