אוכל רחוב

מצאנו את הסמאש בורגר הכי טוב בתל אביב

לבודגה, המזללה האמריקאית הכשרה בקרליבך שווה לבוא בשביל הבשר עצמו ולוותר על התחליפים

בודגה (צילום: אנטולי מיכאלו)
בודגה (צילום: אנטולי מיכאלו)
20 באוגוסט 2019

מספר חודשים חלפו מאז נפטר סניף דבוש בקרליבך, אחיו הפחות מוצלח של סניף כיכר רבין. לא אבדן גדול. בניגוד לאחיו שתמיד מדיף ניחוחות שומן חרוך ומזמין, לסניף בקרליבך תמיד היה ריח של אקונומיקה. כעת נפתח במקום "בודגה מטבח אמריקאי" של השף טוד אהרונס. מחקר אינטרנט קצר העלה שמדובר במוח מאחורי הדיינר האמריקאי הכשר "קרייב" בירושלים, שף אמריקאי שעשה עליה לארץ לאחר סבב מסעדות מרשים בארה"ב.

בדומה לירושלים גם כאן מציע המקום מאכלי דיינר אמריקאים שעברו הכשר. מה זה אומר? הבייקון עשוי בשר טלה (בדומה במחוזותינו גם למקומות שאינם כשרים) והגבינה טבעונית. כמו שפעם הטבעונים רצו "לטבען", היום הדתיים רוצים "לכשרן". מאה אחוז. הזמנו דאבל צ׳יזבורגר עם בייקון טלה (65 ש"ח), וצ׳ילי-צ׳יז פרייז (25 ש"ח). המקום גם מציע שתיה יחסית נדירה במחוזותינו כמו ד"ר פפר ומאונטיין דיו.

בודגה (צילום: אנטולי מיכאלו)
בודגה (צילום: אנטולי מיכאלו)

ההמבורגר במקום הוא מסוג הסמאש בורגר, אותן קציצות הנמחצות על הפלנצ׳ה. לפני הבליסה, נתן לי המוכר בדלפק לטעום את בייקון הטלה המעושן במקום. הוא היה שומני ונהדר. ביס ראשון בסמאש בורגר הבהיר – כשר או לא, מדובר בסמאש בורגר המצטיין כרגע בעיר (למול מתחריו עד העצם וקפטן). הבשר היה מלא עסיס ולמרות שהיה דק הצליח לשמור על פס ורדרד באמצע. מלאכת מחשבת מעוררת כבוד. הלחמניה המתוקה החזיקה יפה את הקונסטרוקציה, והחמוצים המוחמצים במקום בלטו במתיקותם. רק הצד׳ר הטבעוני (שאינו נעשה במקום) לא הרגיש כמו גבינה. כנראה בדומה למקור.

הצ׳ילי צ׳יז-פרייז הם כבר סיפור אחר. זה מסוג המנות שאתה שומע עליהן בסרטים אמריקאים ולא מבין עד שאתה נתקל בהן. וגם אז לא מבין. צ׳יפס, צ׳ילי בשרי ומתובל, ועליו תועפות של גבינה נוזלית. כזכור, הגבינה במקום טבעונית, והיא נמזגת על הצ׳יפס מתוך מיכל שנראה כמו מה שאליו השליך הבטמן את הג׳וקר. אומרים שחריף הוא לא טעם, אלא כאב. ובכן, אותו הדבר לגבי צרבת. אני מתאר לעצמי שגם בגרסה הלא כשרה שלה מדובר במנה מוגזמת, אבל יש מאכלים שכדאי להשאיר לא כשרים לאלו שגם ככה הולכים לגיהנום.

אלא אם אתם כפופים לחוקים הלכתיים שהיוו את הדבק שחיבר בינינו כאומה במשך 2000 שנות גלות, בואו לבודגה בשביל הבשר וותרו על התחליפים. צ׳יזבורגרים טובים יש מספיק. בבודגה לעומת זאת יש המבורגר מצויין.

בודגה (צילום: אנטולי מיכאלו)
בודגה (צילום: אנטולי מיכאלו)

חשבון: 45 להמבורגר רגיל, 55 לדאבל, 65 לדאבל צ׳יזבורגר עם גבינה, 16 לצ׳יפס

מדד הטראש: תקראו לגסטרולוג

אופציה טבעונית: המבורגר פורטבלו כזה

וייב: כנס של אייפ"ק בתוך לחמניה

טעים: מאוד

כוכבים: 3.5

בודגה, קרליבך 14, שעות פתיחה משתנות בתקופת ההרצה