בחור סוכר

מעל בוטיק הממתקים שלו במתחם שרונה פתח השף אורן בקר את מסעדת וילהלמינה

וילהלמינה
וילהלמינה
10 באפריל 2014

מתחם שרונה נמצא בישורת האחרונה לקראת הפיכתו למרכז בילוי וקולינריה. אחרי הז'אז'ו וינו והקפטרי שכבר עובדים במרץ ואחרי 110 בורגר, מותג חדש מבית אגאדיר, וקלארו המסעדה של השף רן שמואלי, נפתחה Wilhelmina by Oren Becker, קומפלקס ובו מסעדת שף ובוטיק קפה־קונדיטוריה. מדובר בבניין לשימור משנות ה־70 של המאה ה־19. הקומפלקס, שעל עיצובו חתום המעצב ירון טל, מתפרש על שתי קומות – מטבח ואזור ישיבה בקומה התחתונה ובר ולאונג' אינטימיים בקומה העליונה. יש שם גם רחבה חיצונית מוצלת הסמוכה לגן שעשועים (אנחנו מהמרים שהולך להיות פה צפוף בקיץ). במרתף שוכן Oren Becker Boutique, מערת אלדין של מאפים, קינוחים וממתקים צבעוניים כולם בעבודת יד ובאריזות מעוצבות.

שוק עוף עטופה בריוש
שוק עוף עטופה בריוש

מטבע הדברים מה שהכי מסקרן הוא תפריט המסעדה, פרי שיתוף פעולה עם השף בצלאל מור יוסף, שעבד שנים רבות בקליפורניה. התפריט כולל מנות שמנסות לכסות כמה שיותר טכניקות וחומרי גלם כדי לפנות למכנה משותף רחב, כולל טבעונים. הכותרות מלאות דמיון והשראה כמקובל אצל בקר, למשל "מעשה בסיגר" – עלי סיגר במילוי אבוקדו טרי, חמוציות ואגוזי לוז מסוכרים שמוגש עם מטבל קשיו (המלצה לבקר: למכור אותו במעדנייה, יהיה מי שיקנה) ו"שירת הים" – פילה סלמון בקראסט שמוגש עם טארטלט ירקות קלויים. מדליוני למלה וסביצ'ה וילהלמינה עושים כבוד לוילהלמינה למלה, האישה שגרה באותו בית בדיוק, התאלמנה ונישאה לגנן – קלאסיקה. בהתאם לקונספט, בכל אחת מהמנות יש אלמנט קונדיטורי שלרוב גונב את ההצגה, לדוגמה בצק בריוש שעוטף שוק עוף ותחתית טארט פריכה שממסגרת ניוקי סלק במילוי גבינת עזים.

וילהלמינה

הקינוחים, כצפוי אצל שף קונדיטור מסדר גודל כזה, מושקעים ומוקפדים. אבל אם סיימתם ארוחה והחלטתם בכל זאת לוותר עליהם, כדאי לעצור בדרך החוצה במרתף ולהצטייד במרשמלו או במרציפן בעבודת יד, או לפחות בקראנץ' שוקולד אישי לקפה של הבוקר.

 למסעדת וילהלמינה