התוצאות בתוך ת"א: מפלה לציונות הדתית בנווה שאנן

יש עתיד שקיבלה את מירב הקולות בעיר סחפה את הצפון הישן ורמת אביב ג', העבודה ומרצ את לב העיר ופלורנטין, המשותפת בדרום יפו והליכוד בשכונות המזרחיות

מצביעים בתל אביב, בשלישי. צילום: אמיר לוי // גטי
מצביעים בתל אביב, בשלישי. צילום: אמיר לוי // גטי

כיצד הצביעו בבחירות השבוע בשכונה שלכם בעיר? מפת התוצאות של אתר Ynet ומדלן חושפת כי בצפון הישן וברמת אביב ג' בחרו ביש עתיד, בלב העיר ובפלורנטין העדיפו את העבודה ומרצ, בשכונות המזרחיות הצביעו לליכוד ובדרום יפו הלכו עם המשותפת.

אבל אולי הנתון המעניין ביותר הוא נתוני ההצבעה בשכונת נווה שאנן, באזור התחנה המרכזית. למרות מאמציהן של שפי פז ומפלגת הציונות הדתית לקומם נגד מבקשי המקלט בשכונה, האחרונים זכו בפחות מ-1%. מנגד, העבודה קיבלה 27% ומרצ 23%. בקיצור: אין לסחורה של פז והציונות הדתית הרבה קונים בשכונה.

הבולטות של יאיר לפיד ויש עתיד שזכו למירב הקולות בעיר (22%) באה לידי ביטוי בעיקר בצפון הישן, ובשכונות עבר הירקון: מאזור שרונה ועד לירקון, וברמת אביב ג', אפקה ונוה אביבים. בלב תל אביב קיבלה העבודה 28% מהקולות ומרצ 25%. בפלורנטין הצביעו 27% לעבודה ו-20% ליש עתיד, ובנגה 20% לעבודה ו-19% למרצ. המקום היחיד לפי שעה שבו מרצ "ניצחה" הוא באזור שוק הפשפשים והעיר העתיקה עם 21% מקולות הבוחרים.

בדומה לשנים קודמות, בשכונות המזרחיות ובהן שכונת התקווה, יד אליהו וכפר שלם, ניצחו שוב בגדול הליכוד ובנימין נתניהו. בשכונת התקווה קיבלה הליכוד 47% מקולות הבוחרים, ולאחריה ש"ס עם 16%. ביד אליהו קיבלה הליכוד 31% מהקולות, ולאחריה יש עתיד עם 13%. גם בנווה עופר, יפו ג' ו-ד' ובנוה גולן ניצחה הליכוד.

יצוין שבאזורים שלמים בעיר עדיין לא התקבלו תוצאות. אנחנו מדברים בין השאר על אזור מערב העיר, כרם התימנים, שפירא והשכונות בצפון מערב העיר (ליד שדה דב).

לתוצאות המלאות