קונדיטוריה טבעונית חדשה נפתחה בדרום העיר

לאונג' המתוקים הטבעוני בייק בייקרי, שנפתח השבוע בלוינסקי, יציע מתוקים קטנים באווירה ביתית חמימה

בייק בייקרי. צילום: אנטולי מיכאלו
בייק בייקרי. צילום: אנטולי מיכאלו

אפייה וקונדיטוריה הילכו קסם על הדס רפאלי כבר מגיל 14. אבל בניגוד לסיפור השגור בקרב משתתפי תוכניות ריאליטי, לרפאלי לא הייתה אימא אופה ("אני זו שאותה היו שולחים לאפות עוגה כשבאו אורחים"). כך היא מצאה את עצמה צוללת לספרי אפייה, משננת מתכונים ורוקמת חלומות על הכנת רחת לוקום. תשוקת החיים הזאת התגשמה לפני שנים אחדות בדמות הבייק בייקרי (Bike Bakery), דוכן מקופסת עץ שנקרא על שם האופניים שעליהם הוצב בשדרות רוטשילד, שממנו נמכרו עוגות בחושות טבעוניות, ולאור דרישת הקהל, מספרת רפאלי, התגלגל גם למשלוחי מתוקים. במאי קבעה הבייקרי את מושבה בקונדיטוריה חדשה בשוק לוינסקי, ובשבוע שעבר פתחו רפאלי ושותפתה, כנרת סוויסה, את הבייק בייקרי לאונג'.

המקום, צמוד לקונדיטוריה, שימש עד לאחרונה כמטבח להכנת בורקס, ותחת ידיהן הפך לחלל יפה בעיצוב אקלקטי, עם פרחים ועציצים מוריקים, באווירה ביתית ונעימה.

בייק בייקרי. צילום: אנטולי מיכאלו
בייק בייקרי. צילום: אנטולי מיכאלו

ארומה של אפייה עולה מהחלל האחורי שממנו בוקעים מעת לעת מגשים עמוסי מאפים. התפריט הבסיסי כולל קינוחים כמו קאפקייק וניל עם קרם עשיר של מוקה, שוקולד לבן ואספרסו טחון (14 ש"ח) ועוגת שיש רכה עם יוגורט שקדים (19 ש"ח לשתי פרוסות נדיבות).

בצד מתוקים קטנים ומנחמים יש מנות מיוחדות כמו פאי תפוחים מקורמלים על שערות קדאיף קראנצ'יות שמוגש עם כדור גלידת וניל ורוטב טופי (35 ש"ח) וקונוס זהוב מדפי אורז משוחים בחמאת שקדים, ממולא בשוקולד ופרוסות מנגו טרי (32 ש"ח). רפאלי גם פיתחה ריבוע בשם "בראוניז שחיתות", מעין בראוניז על סטרואידים, בתוספת בלורית מקרמבל עוגיות וניל פריך ושוקולד צ'יפס לבן (26 ש"ח). מדי יום מוצעת גם מנה מצוינת של קיש מתחלף (31 ש"ח).

בייק בייקרי לאונג', זבולון 17 תל אביב, שני־חמישי 10:00־22:00, שישי 10:00־16:00, 7739771־050