גמר גביע: הטרנד שמוציא את הגלידות מהקונוסים

האביב בפתח והגלידות יוצאות מהקונוסים המסורתיים ונכנסות לעוגיות פריכות, מאפים צרפתיים וגביעים בטעמים. תודו שפתאום הגלידה בפיתה של אייל שני נראית די נורמלית

קוקיניישן. צילום: אפיק גבאי
קוקיניישן. צילום: אפיק גבאי
9 במרץ 2016

כשאייל שני פתח את המזנון בקינג ג'ורג' והכניס לתפריט מנת גלידה בפיתה, כולם חשבו שהוא איבד את זה סופית. אם תניחו לרגע בצד את העובדה שסופה של כל מנה בפיתה היא לטפטף לכם על הבגדים, המחשבה של גלידה בפיתה גורמת לצמרמורת קשה גם עבור אלו שלא סובלים מרגישות בשיניים. לא עברה שנה מאז אותה השקה מהוללת, ונדמה כי העיר מתמלאת בגלידריות שמחפשות דרך לאתגר את הלק המסורתי.

קוקיז. צילום: שי בן אפרים
קוקיז. צילום: שי בן אפרים

הגל התחיל עם קוקיז שנפתחה ב־2014 בדיזנגוף והפיצה לכל עבר ניחוח עוגיות טריות שנאפות במקום. השוס התגלה בוויטרינה חסרת הרחמים שבה מוצגים עשרות סוגי עוגיות (שוקולד צ'יפס, דאבל שוקולד, לוטוס ועוד) לצד סוגי גלידה שונים, שיחד הולידו סנדוויץ' גלידה ייחודי עם רטבים, ציפויים ותוספות. "לא תיארנו לעצמנו שקוקיז יתפוס חזק כל כך", מספר אייל מור, מבעלי הרשת. "הקונספט לקוח מחו"ל, אנחנו פשוט התאמנו אותו לאקלים וללקוח הישראלים. תוך שנה פתחנו סניף נוסף באלנבי, הקמנו עגלת קוקיז לאירועים ובקרוב נפתח סניף חדש בכפר סבא. שיערנו שתגיע תחרות ואנחנו לא לחוצים ממנה. כשמחקים אותך, סימן שאתה עושה משהו טוב".

לקריאה נוספת: דוכן לגלידה בהרכבה עצמית נפתח בשוק הכרמל

קוקיניישן. צילום: אפיק גבאי
קוקיניישן. צילום: אפיק גבאי

כמו חנויות היוגורט בעיר במאה הקודמת, כך החלו עכשיו לצוץ בתל אביב יותר ויותר גלידריות המציעות גלידה בכלי קיבול מסורתיים פחות. בגלידה בוזה למשל פיתחו קונוסים ארטיזנליים בטעמי שוקולד מלוח וקינמון והל, וכן מוצר בשם Float: גלידת שף שצפה בסודה או בנוזל אחר. במרכז שוסטר (ובקרוב גם בדיזנגוף 149) נפתח סניף של קוקיניישן, שבדומה לקוקיז דוחסים בו גלידה בין שתי עוגיות, ובימים האחרונים נפתח גם קרמרי דה ל'אקלר ברחוב קינג ג'ורג' על חורבות גלידה פרוטי. תוכלו למצוא שם גלידה במאפים צרפתיים.

קרמרי דה ל'אקלר
קרמרי דה ל'אקלר

"סנדוויץ' גלידה הוא לא המצאה של קוקיז. הם נתנו השראה, אבל אין ספק שתחרות תקדם את כולם", קובע ניר בריטמן, מבעלי קוקיניישן. כדי לתת פייט למתחרים, הוא מודה, "גייסנו אנשי מקצוע שפיתחו עבורנו את מתכוני העוגיות, ואנחנו משתמשים בגלידה האיכותית של גלידה באר שבע". לתומר לוי, הבעלים של קרמרי דה ל'אקלר, לקחו שלוש שנים כדי לפתח את המוצר שלו. "מדובר בסנדוויץ' גלידה אמיתי, והלקוח יכול לבחור מבין שלל המאפים שיש לפטיסרי הצרפתי להציע. ״תחום הגלידה הבשיל מספיק בארץ ועכשיו זה הזמן לשינוי מגמה. הפרוזן יוגורט והגלידה בגביע מיצו את עצמם, הישראלים מחכים שימציאו עבורם את הגלגל מחדש, והם מוכנים לשלם לא מעט כסף עבור הדבר הבא".

קוקיז, דיזנגוף 116 , אלנבי 114
קוקיניישן, אבא אחימאיר 19
קרמרי דה ל'אקלר, קינג ג׳ורג׳ 53
בוזה, החשמונאים 91