קרם לחוח: בדידי טובים מאוד בליחוח, פחות בכל השאר

דידי (צילום: רן בירן)
דידי (צילום: רן בירן)

ללחוחיה החדשה בשוק הכרמל שווה לבוא בשביל הלחוח המצוין, אבל כדאי שהם יתאפסו על התוספות המוזרות

27 בנובמבר 2019

רבותיי, זוהי שעת חירום. מתחילים להיגמר סוגי הפחמימות שאנחנו יכולים לדחוף לתוכם דברים. פיתה, חלה, פרנה – נו באמת – בגט, אפילו התחלנו לתת ללאפה שמות חדשים כמו סאלוף או אשתנור. והנה בשוק הכרמל, על חורבותיה (מילה שחוזרת תדיר במדור זה) של הקציצייה צ'יצ'ו נפתחה לחוחיה בשם "דידי". הם לא קוראים לעצמם לחוחיה, אבל הם מגישים בשרים בלחוח, אז נראה לי הולם להתייחס אליהם ככאלה. אפשר גם בפיתה, אבל למה בעצם?

הישיבה בדידי מבלבלת. התחושה היא כמו בפרק של מהפכה במטבח. הבעלים-שף נראה טרוד מאוד בבישול, מניח את התפריטים המוכתמים ולוקח הזמנה. אחר כך באה המלצרית (תחושתי שהם אחים אבל זו רק תחושה) ולוקחת גם היא הזמנה. "כבר הזמנו", אמרתי. "הוא לא הקשיב לכם. תגידו לי מה אתם רוצים או שלא תקבלו את זה בחיים". הזמנו ושיחררנו את המלצרית שחזרה לנזוף בטבח.

הזמנו תבשיל ציידים בלחוח שבתפריט תואר כמנת הבית. "קדירת בשר בבישול ארוך בסילאן, בצל ומיקס פטריות, ומומלץ עם איולי סחוג, חילבה וסלסלה עגבניות" (כך במקור). ובכן, לא ברור למי ההמלצה, כי מה שקיבלנו היה תבשיל בשר עם עגבניות, מיונז וחמוצים. מזל שלא קיבלנו מהחומוס במקום שמגיע מקופסה.

תבשיל הבשר היה מתקתק מדי ומעט חסר ייחוד, והרגיש כמו תבשיל פשוט שמכינים בבית. התוספות ששודכו לו (ובניגוד לנאמר בתפריט) היו מעט הזויות. מיונז? חמוצים? עם תבשיל קדירה מתקתק? אלו תוספות שמתאימות, אולי, לשניצל. לא לקדירת "ציידים". אנחנו הציידים אוהבים צ'ימיצ'ורי או טחינה. אבל כל זה, כאמור, נכנס לתוך לחוח. לעומת הבשר שהרגיש חובבני, הלחוח הרגיש כאילו הוא הלחוח המיליון שלוחח על ידי המלחחים שליחחו. הוא היה קריספי מצדו החלק, כמעט כמו דוסה, ורך ופנקייקי בצדו הבועתי. בקיצור, הוא היה מצויין וגרם לי לחשוב למה אין יותר לחוחיות.

בצד הזמנו ממרח פאבה, אותו 'חומוס' יווני העשוי מאפונה צהובה. כששאלנו את הבעלים למה דווקא פאבה הוא הודה שהוא פשוט התאהב במנה ביוון. פאבה? במקום שמגיש לחוח? כל כך הזוי שזה יכול לעבוד! ויכול גם לא. הפאבה הוגשה קרה ודי מימית ישירות מקופסת פלסטיק. אולי ככה זה ביוון? אם כן אז הם לא בסדר היוונים. גם בגלל הפאבה וגם בגלל הקטע עם בית המקדש.

בדידי צריכים לעשות כמה דברים: להחליט מה הם (לחוחיה), להבין במה הם חזקים (לחוח) להחליט מי עושה מה (אחי רק לחוח אל תיקח הזמנות מהלקוחות כשאתה מלחח) ולהיסגר טיפה על התוספות (אולי פשוט לחוח?). ללחוח שלהם יש פוטנציאל נהדר, עכשיו נשאר רק למלא אותו.

כוכבים: שלושה
וייב: מהפכה במטבח עונה שלוש
טעים: לא התוכו כן הברו
טבעוני: לא כדאי
מחיר: 38 ש"ח לכריך ציידים, 27 ש"ח לממרח פאבה
רבי עקיבא 22, ראשון עד חמישי 11:00-23:00, שישי 9:30 עד כניסת שבת