הדבר הכי טעים בתפריט החדש של דומינוס היה הקינוח

טעים! דומינוס (צילום: יח"צ)
טעים! דומינוס (צילום: יח"צ)

צ'יקן בייטס נטולי פריכות, צ'יזי רולס נטולי גבינה ולחם שום נטול שום: סדרת מנות הצד החדשה של ענקית הפיצה התגלתה כפלופ, אבל הסינמון בייטס שווה משלוח מיוחד

29 ביוני 2020

בכל הנוגע לפיצות בתפוצה המונית, העולם מתחלק לשני צדדים: אלו שנשבעים בשם דומינוס, ואלו שמתפללים לאלי הבצק הסופגנייתי של פיצה האט. אני מודה, אני מהאחרונים, אולי כי אני אוהב שהפיצה שלי הופכת את הנייר לשקוף, אבל גם חובב סופגניות כמוני חייב להודות שבכל הנוגע לתוספות – אלו שעל הפיצה ואלו שלצידה – דומינוס לוקחים ובגדול. לא רק שהם מאפשרים תוספות בשריות, אלא גם תמיד מנסים להפתיע ולגוון בכל הנוגע למה שמזמינים יחד עם הפיצה, החל מרמת עיצוב הקופסאות ועד לרטבי הדיפ המוצלחים. אמנם נדיר שאני מזמין יותר מלחם שום – כי כשאני רוצה פיצה אני מזמין פיצה – אבל אני מעריך את המאמץ. 

תמונת סוף שנה, דומינוס (צילום: יח"צ)
תמונת סוף שנה, דומינוס (צילום: יח"צ)

לכן, כשנודע לי שדומינוס משיקים לא פחות משבע תוספות חדשות במכה, זינקתי לאתר ההזמנות הנוח שלהם והזמנתי את כל התוספות, בתוספת פיצה אישית קטנה. מעניין מה בן הנוער האומלל שקיבל את ההזמנה שלי חושב על מי שהזמין פיצה קטנה ושבע תוספות, תהיתי לעצמי בזמן שבהיתי בטראקר הכבר נוסטלגי של דומינוס. יו, זוכרים שפעם הטראקר הזה היה פיסת הטכנולוגיה הכי פורצת דרך בעולם המשלוחים ואז הגיעו וולט ועכשיו זה נראה כמו ICQ? אז כן, שלוש הדקות שחיכיתי בין הרגע שהטראקר הכריז שהשליח כאן ועד הרגע שהשליח באמת הגיע היו הארוכות בחיי.

די כיף להזמין אוכל שמגיע בכל כך הרבה קופסאות שונות, קצת כמו ארוחת טפאס ברמה הרבה יותר נמוכה. פתחתי את סדרת הקופסאות הראשונה, שלושה מלבנים ארוכים שהכילו את סדרת הצ'יזי רולס – שבלולוני בצק במילויים משתנים (27.90 ש"ח למנה). היו צ'יזי רולס חמאה ועשבי תיבול, צ'יזי רולס זיתים וצ'יזי רולז זיתים טבעוני. בכל אחד מהמלבנים היו 8 שבלולי בצק בגודל ביס נאה ביותר, אבל הם בסופו של דבר בעיקר אקסטרה בצק – הגבינה שנותנת לו את הכינוי "צ'יזי" נוספה בכזו קמצנות עד שאלמלא זיתי הקלמטה, לא הייתי יכול לנחש איזה מהם טבעוניים; עשבי התיבול נבלעו בטעם הבצק הדומיננטי (והנחמד, כי פחמימות) ואפילו הגרסה הקלאסית, עם רוטב הפיצה והזיתים הירוקים, הרגישה כמו פילר מיותר שאוכלים ממנו שניים בהתחלה ומתחרטים שלא השארתם מקום נוסף לפיצה עצמה. 

כמו נאגטס רק בלי הפריכות, דומינוס (צילום: יח"צ)
כמו נאגטס רק בלי הפריכות, דומינוס (צילום: יח"צ)

אוקי, חשבתי, אז בפינת נשנושי הבצק דומינוס פספסו, זה הזמן לבדוק את התוספות הבשריות. הצ'יקן בייטס (29.90 ש"ח), שעשו מאמץ מיוחד לא לקרוא לעצמם נאגטס למרות שהם בבירור רוצים להיות נאגטס, הפתיעו גם הם לרעה. מיילא שהבשר היה באיכות נמוכה, לא מצפה מפיצריה כמו דומינוס להשיג עוף טיפ טופ, אבל אם כבר זרקתם אותו לטיגון, למה עם בלילה כזו אנמית? כיסוי דקיק, נטול כל יומרה לפריכות וחסר טעם מובחן משל עצמו עטף את נגיסי העוף, ואם בביס הראשון עוד קיוויתי להרטיב את המנה קלות בעזרת "רוטב צ'ילי חריף לצ'יקן בייטס" שנראה סמיך ומלא כל טוב בצלוחית הרוטב שהוצגה באתר, גיליתי שהוא למעשה שתי שקיות של רוטב צ'ילי של הלמנס. הלמנס! אפילו לא היינס! זה הרוטב הרשמי של המבורגיות פח שאוכלים רק ב-2 בלילה או בטיילת באילת. מה אתם עושים דומינוס?!

הדומינס ווינגס ברוטב ויאטנמי (29.90 ש"ח) היו כבר טיפה יותר טובות מהשאר, או ליתר דיוק, הרוטב הויאטנמי של הכנפיים דווקא היה ממש מוצלח. לא יודע אם גם הוא מגיע מסדרה ויאטנמית סודית של הלמנס, אבל הוא היה מתקתק, מעושן, וכיסה את 8 יחידות הכנפיים בכמות נאה ביותר. ואולם, גם הוא לא הצליח לחפות על הבשר הצמיגי של הכנפיים עצמן, שאני די בטוח שגם בושלו יתר על המידה. אולי זו הסיבה שכיסו אותן בכל כך הרבה רוטב. 

תקוותי האחרונה למצוא תוספת צד טובה לפיצה הקטנה (שהספיקה להתקרר בזמן שטחנתי את כל זה) היה בקלאסיקה של הפיצריות – לחם השום (23.90 ש"ח) שזכה לאחרונה למתכון חדש. אני מניח שהשוני הוא בבצק מכיוון שלא זכרתי שלחם השום הגיע בעבר בצורת עיגול בצק תפוח היטב שכזה. באמת, אחלה של בצק כבסיס, הרבה יותר פריך ואוורירי מבצק הפיצה עצמה, אבל לא ממש הבנתי איפה השום. כן, יש שאריות של מה שאני חושב שהיה פעם מעט גבינה, ויש מראית עין של חמאת שום וכמה עשבי תיבול, אבל התקשתי למצוא אותם בטעם. כנראה שהם נמרחו בכזה חטף עד שגם רומני חובב שום שכמותי לא זיהה את תבלין אבותיו.

תפריט התוספות החדש של דומינוס (צילום: יח"צ)
תפריט התוספות החדש של דומינוס (צילום: יח"צ)

מיואש מהתוספות, הגעתי סוף סוף לפיצה (29.90 ש"ח בלי תוספות). אכלתי שני סלייסים (של פיצה אישית, כן?) וויתרתי על השאר עבור מחר. היה נחמד, נו. זה פיצה, אולי אפילו יותר טוב מרוב הסלייסים של דומינוס שאכלתי. כנראה שזה אפקט היחסות של התוספות. בכוחותי האחרונים שכנעתי את עצמי לתת טעימה לחידוש האחרון של דומינס, קינוח הסינמון בייטס, שהוא הלכה למעשה אותו לחם שמהווה את הבסיס ללחם שום, פשוט במקום תערובת לא מורגשת יש כיסוי קינמון עדין לצד דיפ של רוטב אייסינג וניל. בצעתי חתיכה מהלחם וטבלתי בדיפ רק כדי לגלות שסוף סוף יש תוספת חדשה טעימה בדומינוס, היא פשוט מתחבאת בקינוחים. 

הקינמון פוזר בכמות סבירה שמנעה ממנו להיות מתוק מדי, וזה היה מצוין כי הדיפ המתוק מדי היה פשוט איזון מושלם. בדקתי, הוא לא מיוצר ע"י הלמנס. אחרי כל התוספות המיותרות וכל הבשר הבינוני, סוף סוף הגעתי למשהו שאני יכול להחשיב כשווה את מחירו. חבל שהוא הגיע רק בסוף, אחרי שכבר התמלאתי בשטויות. סיימתי עם ההרגשה שיש לי בכל פעם שאני מזמין דומינוס: בפעם הבא האני מזמין פיצה האט, בלי תוספות. אולי את הקינוח אזמין מהם בכל זאת.