"בעיר כמו תל אביב, לונגבורד הוא כלי תחבורה מעולה"

בן קאופמן, 32, שותף ב־DaSilva Boards Co וחבר בקולקטיב האמנים Prettimess

בן קאופמן. צילום: איליה מלניקוב
בן קאופמן. צילום: איליה מלניקוב

שם: בן קאופמן

סטטוס: בזוגיות

גיל: 32

תעסוקה: שותף ב־DaSilva Boards Co

[tmwdfpad]

מאיפה אתה במקור ומתי הגעת לתל אביב?

"מרעננה. הגעתי הנה לפני שבע שנים".

ספר על הדירה הראשונה שלך בעיר.

"היא הייתה בפלורנטין פינת נחלת בנימין, בבניין די שבור אבל משפחתי מאוד. כל החבר'ה בבניין באותה תקופה הפכו לחברים קרובים. היינו במנטליות של דלתות פתוחות, אווירה טובה ממש, הרבה מסיבות בניין וחברים ובלגן".

איך הגעת לעיסוק בסקייטבורדים ובלונגבורדים?
"תמיד התעסקתי קצת בכל מה שקשור לבורדים – קצת גלישה, קצת סקייט ובעיקר סנובורד.
באחד הסיבובים שעשיתי במרכז אמריקה חזרתי עם לונגבורד ענקי שעליו נתקעתי, הוא פתח לי את הראש לאפשרויות בבורדים האלה. מהר מאוד התקדמתי, התחלתי לחפש ירידות גדולות ולנסוע הכי מהר שאפשר. אחרי סיבוב בקליפורניה, עם כמה מהרוכבים הכי טובים בעולם ובכבישים הכי מהירים בעולם, הבנתי שזה לגמרי כל מה שאני צריך. זה חופש מוחלט – לא תלוי כמעט בכלום".

מה מאפיין את התחום והקהילה בישראל?

"ישראל היא מדינה מעולה ללונגבורד – כמעט אין גשם, הכבישים טובים והכל די קרוב. התחום עצמו עוד קטן ביחס לעולם, אבל גדל משנה לשנה. הסצנה כאן גדלה ועוד אנשים מצטרפים לסשנים. בניגוד לכמה מהמקומות האחרים שהייתי בהם, שיש בהם תחרותיות ויריבות, פה הסצנה משפחתית מאוד וכולם רק בעניין של לעזור זה לזה ללמוד ולהתפתח. בתל אביב יש קהילה קטנה של חברים שנפגשים הרבה ותמיד בעניין של לפתוח לאנשים אחרים את התחום. בעיר יש מלא מסלולי אופניים, כיכרות וירידות קטנות שמתאימות למי שרוצה ללמוד את הבסיס. מעבר לעניין הכיף, בעיר כמו תל אביב לונגבורד הוא גם כלי תחבורה מעולה".

ואיך התקדמת לבנות בורדים?

"רציתי לנסות לבנות בורד הרבה מאוד זמן, עוד בתקופה שלונגבורד לא היה מוכר כל כך בעולם ואי אפשר היה למצוא כאלה בארץ בזול. יחד עם אלון מאירי, שהוא השותף שלי עד היום, בנינו לעצמנו את הבורדים הראשונים לפני חמש שנים, ומאז לא הפסקנו. די מהר הבנתי שזה משהו שאני אקח יותר רחוק מתחביב".

אתה חבר גם בקולקטיב האמנים Prettimess לצד יוניל, Dioz, Untay ואמנים נוספים. מה מטרת האיחוד, מבחינתך?

"הקולקטיב הוא גרעין של חברים טובים, אמנים ויוצרים עצמאיים שפועלים במשך עשור ביחד ולחוד. התאגדנו כדי לתת במה לחלומות האמנותיים שלנו. זה מקום לרכז תכנים אלטרנטיביים שקשורים באמנות, עיצוב, מוזיקה, סקייטבורד והלייף סטייל שלנו במקום אחד וליצור תחת אותה מטרייה אירועי פופ אפ איכותיים ומגוונים".

מה הסוד התל אביבי שלך?

"גן הראשונים בנווה צדק. תרנגולות וחתולים בתוך העיר".