בעקבות לוינסקי: 5 אזורים בעיר שהיינו מקשטים וצובעים

שוק לוינסקי המקושט. צילום: מערכת טיים אאוט
שוק לוינסקי המקושט. צילום: מערכת טיים אאוט

האריחים שנצבעו בשוק לוינסקי עוררו אצלנו ואצלכם את הדמיון וכך נולדה הרשימה הזו: מהכיכר האפרפרה שכאילו לקוחה מבירה קומוניסטית, דרך השדרה הלא ממומשת ועד השכונה המוזנחת - בחרנו 5 מקומות שממש כדאי לעשות אותם יפים

26 בספטמבר 2021

בשבוע שעבר שאלנו אתכם איזה אזורים בעיר הייתם רוצים לקשט ולצבוע בדומה למה שעושים בימים אלה בלוינסקי. בכלל, לא צפינו שהעניין הדי חביב ותמים הזה ייתקל בכל כך הרבה תגובות אמוציונליות, אבל מה אכפת לנו – העיקר שזה מעורר עניין.

אז מפה לשם הרכבנו רשימה קצרה, על בסיס מה שכתבתם לנו, של חמישה מקומות שכדאי שוועדת קישוט היקרה במשותף עם העירייה תצבע, תקשט ותעשה יפה. מוזמנים להוסיף עוד מקומות כמובן, להתווכח, לא להסכים, להסכים, לבכות ולצחוק.

1. כיכר גבעון

האמת היא שגם לנו המקום הזה קפץ די מהר כפוטנציאל. עבודות השיפוץ בכיכר אומנם היטיבו אתו. טוב, כל דבר שלא נראה כמו מגרש חנייה זה ממש אחלה. אבל הצבע השולט שם הוא אפור משל היתה זו כיכר המהפיכה בבירה קומוניסטית, והקירות המתקלפים על המוני המזגנים הרוטטים לא עושים ממש טוב לעין. בקיצור: לגמרי שווה קישוט, המקום זועק לקצת צבע.

הצללה רצויה בכיכר גבעון. מתוך קבוצת הפייסבוק "כיכר גבעון תל אביב"
הצללה רצויה בכיכר גבעון. מתוך קבוצת הפייסבוק "כיכר גבעון תל אביב"

2. נחלת בנימין

גם כאן הוסב חלק גדול מהרחוב למדרחוב טקטי בדומה למה שנעשה בשוק לוינסקי, כך שהבחירה בו נראית לנו ולכם די טבעית. המקטע שבין המדרחוב האורגני מצפון ועד שדרות רוטשילד מדרום הפך באחרונה לאזור מבעבע, עם המון מסעדות וברים ווייבים טובים. קצת צבע בטוח יוסיף לעניין. אנחנו בעד.

נחלת בנימין, בדיוק בשעה הנכונה. צילום: טיים אאוט
נחלת בנימין, בדיוק בשעה הנכונה. צילום: טיים אאוט

3. מוקדים שונים בשכונת נווה עופר

לשכונה הדרומית בהחלט מגיעה קצת יותר אהבה ומאמצי טיפוח מצד העירייה. אתם הצעתם לצבוע ולקשט את המרכז המסחרי שניצב במרכז השכונה, וגם את המרכז הקהילתי (מתנ"ס חביבה) בדרומה. מה עוד נוסיף? שאנחנו לגמרי בעד, וממילא העירייה מנסה להראות באחרונה שהיא מקדמת דברים בשכונות הדרום והמזרח – הנה דבר נוסף שאפשר לעשות.

נווה עופר (צילום: אבישי טייכר)
נווה עופר (צילום: אבישי טייכר)

4. שדרות וושינגטון

מאז ומתמיד השדרה שניצבת במרכז פלורנטין הזכירה לנו קצת את עצמנו – פוטנציאל בלתי ממומש. לצד המקומות המעולים שנפתחו לאורכה והצל המוצלח, היינו משקיעים גם קצת בניקיונות וקישוטים כדי לגרום לה להיות יותר מזמינה. איך אומרים הילדים? הטכנולוגיה קיימת, רק צריך מעט לטפח ולסדר שם ותהיה לפלורנטינאים שדרה לתפארת.

שדרות וושינגטון. צילום: מערכת טיים אאוט
שדרות וושינגטון. צילום: מערכת טיים אאוט

5. כיכר בזל

כן, גם לצפון הישן מגיע, כי בינינו האזור לא סתם קיבל את שם התואר "ישן". הכיכר הניצבת בלב בזל ("כיכר בוני העיר") אמנם יחסית עדכנית ומסודרת, אבל גם היא בדומה לגבעון מאופיינת בצבעים אפרפרים ומבאסים. כמה שליכטות של צבע יעשו עם האזור חסד, ולבאי בתי הקפה הסמוכים קצת יותר טוב בלב בעודם לוגמים אספרסו.

במתחם בזל. צילום: ד"ר אבישי טייכר
במתחם בזל. צילום: ד"ר אבישי טייכר