קפה ספציאליטה: בתי קפה הגל השלישי הטובים בתל אביב

קפה חוואים שמגיע עם תעודת זהות משל היה כלב גזעי, חליטות קולד ברו, פולים מאזורי גידול מיוחסים ובעיקר הרבה הקפדה וכל מה שלא תמצאו ברשתות הקפה הגדולות: קבלו את בתי הקפה הכי מוקפדים בעיר

קפה mae החדש (צילום: שלומי יוסף)
קפה mae החדש (צילום: שלומי יוסף)
24 בפברואר 2020

שנים שהוא חלק בלתי נפרד מחיינו, אך מצבו מעולם לא היה טוב יותר. ערכי ה-bean to cup שוטפים את העולם ואת תל אביב, ובצעד בטוח נוטשים שתייני הקפה את התערובות המוכרות של פולי הרובוסטה מעשרות מקורות, שנקלים למוות לקבלת טעמים מרירים, ומתמכרים לקפה חד זני מאה אחוז ערביקה עם תעודת זהות. אותה תעודה מייצגת שקיפות ויודעת להגיד מהיכן הגיע הקפה, איך גידלו אותו ואחר כך שלחו אותו ואיך נכון לקלות אותו – באיזו טמפרטורה ולכמה זמן, בכדי להפיק טעמים רעננים ומאוזנים. זו תורת הגל השלישי של הקפה על רגל אחת, ואם תרצו תגובת נגד לתעשיית הקפה הממוסחרת. לנו נראה שהאדווה תהפוך לצונאמי, אך עד שזה יקרה, שמעו על בתי הקפה בתל אביב והסביבה שעושים גלים.

אדא חנינא

אספרסו בר קטן ומסוקס בשוק הפשפשים, אח קטן לקפה נחת הנינוח מכיכר דיזינגוף, שלוקח את עניין הקפה מאד ברצינות. העוסקים במלאכה מלקטים פולי קפה שטופלו בידי מגדלי קפה מנוסים ומיומנים ברחבי הגלובוס וקולים אותם למידה המדויקת שתשכלל את טעמיהם. הפולים הקלויים מופקדים בידיהם הבטוחות של בריסטות מקצועיים, שמכינים מהם משקאות קלאסיים, חליטות קפה וקוקטיילים של קפה. אחת לחודש לערך יש אירועי די ג'י במקום – מוזמנים להתעדכן בפייסבוק ובאינסטגרם.

כמה עולה: אספרסו 9 ש"ח, קפוצ'ינו 13 ש"ח, פילטר קליטה 16 ש"ח

רבי אדא 2, שוק הפשפשים, יפו. אין טלפון

ארקפה

הגל השלישי של הקפה הגיע גם לרשת הקפה האהובה והיציבה. בבית ארקפה ברחוב הצפירה הקימה הרשת בית קליה שטוחן חמישה זני קפה חד זניים ייחודיים שלא ניתן למצוא במקום אחר. זני הקפה מגיעים מחוות גידול ברחבי העולם שמתמחות בגידול אופטימלי של פולי קפה ללא פגמים. בין משקאות הקפה הייחודיים שמציעים במקום אפשר למצוא dreep coffe בטפטוף איטי שממצה את טעמיהם הטבעיים של הפולים ו- coldy – קפה קר חד זני בחליטה קרה שנמשכת כ-20 שעות.
כמה עולה: אספרסו 9 ש"ח, קפוצ'ינו 14 ש"ח, דריפ קופי 16 ש"ח
הצפירה 23 תל אביב. 03-7556869

View this post on Instagram

You can BREW IT!⁠ #Coffe_drip

A post shared by Arcaffe – ארקפה (@arcaffe) on

 

חותם הקפה

כשאילן שנהב פתח את בית הקפה הקטן שלו באבן גבירול לפני יותר מ-25 שנה, וקרא לו על שמו: אילן'ס, עוד לא המציאו את המושג "קפה של הגל השלישי", אבל הוא ידע  כבר אז לספר את סיפור הפולים על כל שלבי הגידול, הקטיפה, האחסון והשינוע. שנים מאוחר יותר כשנפרד מאימפריית אילן'ס שמנתה בימי הזוהר שלה 15 סניפים, הוא פתח את חותם הקפה ברמת השרון, וכבר 9 שנים שהוא מכין שם בהנאה רבה ובלי לחץ קפה מוקפד מפולים שהוא מייבא וקולה. במקום מקיימים הדרכות והרצאות על קפה והופעות של הרכבים מוסיקליים. מוזמנים להתעדכן בפייסבוק.
כמה עולה: אספרסו 9 ש"ח, קפוצ'ינו 13 ש"ח, קולד ברו 18 ש"ח
סוקולוב 81 רמת השרון, 03-5478020

View this post on Instagram

אצל עידן בבית

A post shared by חותם הקפה – אילן שנהב (@hotam_cafe) on

 

טימותי

בית קפה שכונתי קטן שהוקם על חורבות קפה הורקנוס המיתולוגי, וצופה על כיכר מילנו היפה. תפריט האוכל העשיר שמבוסס על חומרי גלם מקומיים וטריים וכולל כריכים, סלטים ועיקריות חמות לא מאפיל על תפריט הקפה המגוון שמציע בלנדים וקוקטיילים המשלבים קפה בחליטה איטית. את הקפה הם מכינים מתערובות פולים המיובאים מאתיופיה, קוסטה ריקה, ברזיל, קולומביה ואינדונזיה שנקלים עבורם בבית קליה מקומי.
כמה עולה: אספרסו 9 ש"ח, קפוצ'ינו 13 ש"ח, דריפ קופי כמקס 18 ש"ח
אבן גבירול 187 תל אביב, 03-5467869

View this post on Instagram

Rainy days call for strong coffee ~

A post shared by קפה טימותי Timothy Cafe (@timothycafetlv) on

 

נורדיניו

המעדנייה של השף עינב אזגורי נפתחה לפני כחצי שנה בצמוד לקפה נורדוי, גם הוא בהובלת אזגורי, ומציעה כריכים, סלטים ומאפים מוקפדים לצד עוגת גבינה אלוהית וקינוחים משגעים נוספים, אך לא לשם כך התכנסנו. בנורדיניו מקדישים לקפה תשומת לב מיוחדת, וחולטים אותו במכונה דמוית ברז בירה, הראשונה מסוגה בארץ שנחשבת לרולס רויס של מכונות הקפה ומפיקה מהפולים מקסימום טעמים וארומות בדמוי משקאות דריפ, אספרסו וקפה נייטרו.
כמה עולה: אספרסו 8 ש"ח, קפוצ'ינו 12 ש"ח, נייטרו 18 ש"ח
נורדיניו

 

קפה נחת

השם מיטיב לשקף את תחושת הנינוחות ששוררת בקפה נחת. ריהוט נקי ושפה גרפית משדרים נוסטלגיה והזמן כמו זורם באטיות, עד שכיכר דיזינגוף נראית כמו פיאצה באירופה. שום דבר מהאיזי גואינג שלעיל אינו מאפיין את ההתעסקות בקפה, שמגיעה עד לניואנסים בפולים ובחליטה. לצד משקאות גל שלישי (פרנץ' פרס, כמקס, קולד ברו ועוד) תוכלו לנגוס במאפים, כריכים וסלטים, לטבעונים ולכולם.
כמה עולה: אספרסו 9 ש"ח, קפוצ'ינו 13 ש"ח, באץ' ברו 10 ש"ח
ריינס 1 תל אביב. אין טלפון

 

קפליקס

מה שהתחיל כבית קלייה ארטיזנלי קטן ביפו, הפך עם השנים לרשת בתי קפה שפרוסה במרכז העיר ובדרומה. לקוחות שמגיעים לכאן לא מסתפקים בספל עצמו אלא דורשים שקיפות. על כן בזמן שהבריסטות חולטים קפה הם יכולים לספר מהו מקור הפולים, בעדיפות לגידולים אקולוגיים ואורגניים, ואיזו דרך הם עושים עד למטחנה. תפריט אוכל אין בקפליקס למעט מספר סוגי מאפים המלווים את הקפה. את הכסף שחסכתם תוכלו להשקיע בתבונה בתערובות קפה וציוד חליטה.
כמה עולה: אספרסו 10 ש"ח, קפוצ'ינו 13 ש"ח, חליטה בפילטר 60V 17 ש"ח
סגולה 15 תל אביב, 03-5469890; תרצה 17 תל אביב, 03-6995592; שלמה המלך 12 תל אביב, 03-5250388; מרחביה 6 תל אביב, 03-6097320

View this post on Instagram

Drip coffee creates the most beautiful caramel color.

A post shared by Cafelix (@cafelixcoffee) on

 

BeanZ

בבינז מייבאים קפה ממגדלים ברחבי העולם ומקפידים לשמור איתם על קשר הדוק. הם ידעו לספר לכם על הקפה של גבריאל מאוגנדה שמגודל למרגלות הרי רווזנורי המושלגים, על הקפה של לואיז אלברטו מברזיל שגדל ליד יערות הגשם בשיטות חקלאיות ששומרות על האדמה, או על הקפה של סיה מאינדונזיה שגדל באי סומטרה בגובה 1700 מטר. מלבד הסיפור מאחורי כוס הקפה שלכם, ישמחו במקום להתאים לכם את המשקה לפי הטעם והעוצמה שתבקשו.
כמה עולה: אספרסו סינגל אוריג'ן 10 ש"ח, קפוצ'ינו בלנד הבית 14 ש"ח
הברזל 11 תל אביב, 077-2704372

 

BUNA

בוטיק קפה קטן בשרונה מרקט, אח צעיר למקום באותו שם באגמון מרקט שבצפון הארץ. לצד פולים המיובאים מקוסטה ריקה, גוואטמלה וקולומביה, גם פולי קפה אתיופי ירוק משלושה אזורי גידול ששונים בטעמם ובמידת החמיצות שלהם, ונטחנים כמו שהם או כתערובות. בנוסף למשקאות קפה קלאסיים ומשקאות דור שלישי שנחלטים במקום, מקיימים בבונה מפגשי טעימות וסדנאות קפה, ומי שרוצה יכול לרכוש הביתה תערובות ומוצרים קפה משלימים.
כמה עולה: אספרסו 9 ש"ח, קפוצ'ינו 13 ש"ח, דריפ קופי 15 ש"ח
קלמן מגן 3 (שרונה מרקט), תל אביב. 04-8666274

View this post on Instagram

New coffee experience!

A post shared by Buna Cafe (@cafe.buna) on

 

COFFEELAB

בית קפה ובוטיק קפה שהוקם על ידי דולב גולדברג ז"ל. גולדברג החל את דרכו בעולם הקפה כבריסטה, ולאחר שהתאהב בטעמים ובריחות והבין שלקפה יש יכולת לחבר בין אנשים, הוא הקים את הקופי לאב. לפני כשנה נפטר מסרטן, ומפעל החיים שהשאיר אחריו ממשיך לפעול ולהגיש משקאות קפה כמו פרדו, קולדברו ממבחר תערובות בתוצרת עצמית, לצד מאפים וכריכים טריים.
כמה עולה: אספרסו 9 ש"ח, קפוצ'ינו 10 ש"ח, קולד ברו 16 ש"ח
שדרות הר ציון 108, תל אביב. 03-6518884

 

Coffee Shop 51

לפני ארבע שנים פתח דותן גרינברג הצעיר, שרכש את השכלתו ואהבתו לקפה כשעבד כבריסטה בקפליקס, את בית הקפה השכונתי הזה על חורבות קפה mezze ברחוב אחד העם. בקופי שופ 51  עובדים עם קואופרטיבים וחוות ברחבי העולם ומשתדלים להציג את ההבדלים העצומים בין אזורי הגידול והזנים השונים של הקפה, מתוך כוונה לחתור לכוס הקפה המושלמת. לפני כחצי שנה הצטרף אליהם אח קטן בשרונה מרקט שמוכר גם קפה במשקל.
כמה עולה: אספרסו 9 ש"ח, קפוצ'ינו 14 ש"ח, ארופרס/V60/קולדברו 16-18 ש"ח
אחד העם 51, תל אביב. 03-5515160 ; שרונה מרקט כניסה A

 

HOC

House of Coffee  הוא פנינה סקנדינבית קטנה בדרך בין שוק הכרמל למגדל שלום. הבעלים אמיר ושירז רייפר פיתחו שתי תערובות שנקלות ונטחנות במיוחד עבור בית הקפה, והם חולטים מהן משקאות קפה חמים וקרים. למשקאות קפה שאינם מבוססי מכונה (ארו פרס, הנד דריפ, כמקס וקולד דריפ) מיועד קפה חד זני שמתחלף מדי רבעון כדי לייצר שיח ועניין. בגזרת האוכל מאפים, כריכי מחמצת וסלטים.
כמה עולה: אספרסו 10 ש"ח, קפוצ'ינו 14 ש"ח, הנד דריפ V60 18 ש"ח
יצחק אלחנן 13 תל אביב, 03-9501313

 

loveat

מחלוצות הגל השלישי של הקפה בתל אביב, רשת לאבאיט פתחה את הסניף הראשון שלה בשנת 2000 במתחם גן החשמל, ומונה כיום ארבעה סניפים. הרבה לפני שידענו משהו על פולי קפה, בלאבאיט הביאו לארץ קפה אורגני מחוות גידול ברחבי העולם ובשיטת סחר הוגן עם מינימום תיווך. הם רוקחים את תערובות הקפה, קולים וטוחנים אותו בעצמם, ובימים אלה משדרגים את סניף הדגל ברחוב ברזילי שייפתח בחודש הבא כבית קליה מוביל עם מכשור חדשני, בשורה להגעתו של הגל הרביעי של הקפה לתל אביב.
כמה עולה: אספרסו ש"ח, קפוצ'ינו 14 ש"ח, דריפ קופי 16 ש"ח
ברזילי 1 פינת מקווה ישראל 12 תל אביב, 050-7706644; דיזינגוף 232 תל אביב, 03-5446470; הבימה, שדרות תרס"ט 4 תל אביב, 03-6527167; המחסן 1 נמל יפו,03-7266660

 

mae

בית קפה ובית קלייה בלב המאפליה של הבורסה ברמת גן. הבעלים יהונתן שרף התגורר שנים בקוסטה ריקה, וכשחזר ארצה הביא אתו את בשורת הגל השלישי. בבית הקלייה וחנות הקפה ובסניפים במונטיפיורי ואבן גבירול אפשר לשבת על כוס קפה משובח בטכניקות חליטה שהן גם מעבר לאספרסו, להתבשם מניחוח הקלייה ולעלעל בספר ששרף כתב על טיוליו בעולם בעקבות הקפה.
כמה עולה: אספרסו 8 ש"ח, קפוצ'ינו 12 ש"ח, דריפ קופי 16 ש"ח
תובל 15 רמת גן, 03-5102266; מונטיפיורי 3 תל אביב, 03-7740585; אבן גבירול 98 תל אביב, 03-5102267

View this post on Instagram

#mae_גם_בבית

A post shared by mae (@maecoffee) on

 

ORIGEM

לפני כארבע שנים מכרו מרסלו שפורר ורעייתו את עסקי הקפה הענפים שהיו להם בברזיל, ועלו ארצה בעקבות בתם. לאחר שנחשפו לסצנת הקפה בארץ ולישראלים המכורים לקפאין, הבינו שיש להם משהו אחר להציע, ותוך זמן קצר מצאו את החנות בדיזינגוף ומשם הכל התגלגל במהירות. הם מייבאים פולי קפה טריים מזנים שונים שמתאימים לכמה סוגי חליטה, קולים אותו בעצמם ומתקינים משקאות קפה בחכמה, דיוק וכישרון ששמור לברזילאים בלבד. לצד הקפה מאפים ברזילאים משמחים, והמוסיקה מכוונת על סמבה ובוסה נובה.
כמה עולה: אספרסו 9 ש"ח, קפוצ'ינו 13 ש"ח, פילטר ספיישל קולומביה 12 ש"ח
דיזנגוף 203, תל אביב. 03-9223111

 

Way Cup Coffee

הקפה השכונתי שמחזיק בשני סניפים שוקקים, שם במרכז את השירות האישי ותחושת ביתיות כמו בסלון הפרטי שלכם. לקפה עצמו ניתנת כאן אותה מידת חשיבות לפחות, עובדה שבאה לידי ביטוי בקלייה במקום ובקיאות בכל הפרטים, ממקור הפולים ועד לטכניקות חליטה. את התערובת אפשר לקבל במשקאות קפה קרים וחמים כבקשתכם או לקניה הביתה. מומלץ לעקוב אחריהם בפייסבוק, הם מפרסמים מאמרים ואירועים בנושאי קפה.
כמה עולה: אספרסו 10 ש"ח, קפוצ'ינו ש"ח, קולד ברו 18 ש"ח
מקווה ישראל 17 תל אביב, 03-9243962; יוחנן הסנדלר 23 תל אביב, 03-5508388

View this post on Instagram

New week, same good story Pic by @yaakovblumental

A post shared by WayCup Coffee (@waycup.coffee.tlv) on