מסעדת גודנס מודיעה על סגירה, בתקווה נואשת להציל את המקום

גבוה מעל קינג ג'ורג'. גודנס (צילום אסף קרלה)
גבוה מעל קינג ג'ורג'. גודנס (צילום אסף קרלה)

המזללה הטבעונית האהובה "גודנס" פרסמה אמש פוסט פייסבוק שובר לב שמצהיר כי המקום צפוי להיסגר בסוף החודש, וטבעוני העיר מיהרו להספיד. שיחה עם הבעלים חשפה שזו עוד לא בשורת האיוב הסופית, אלא פוסט שנועד להעיר את הלקוחות במאמץ הצלה אחרון. "רוצים שנישאר פתוחים? בואו לתמוך בנו"

8 ביולי 2024

אתמול (א') בשעות הערב, פוסט שפורסם מטעם מסעדת גודנס הרעיד את קהילת הטבעונים התל אביבית. בפוסט שפורסם נכתב כי המסעדה ככל הנראה תיסגר בסוף החודש הנוכחי, לאחר עשור של פעילות, והזמין את הקהל להגיע להיפרד מהמסעדה. התחלנו כבר לכאוב את אובדן המזללה הטבעונית שהביאה את הג'אנק-פוד לעולם ללא מוצרים מן החי, אבל אחרי שיחה עם הבעלים אילאיל יהב, התגלה לנו שהבשורה עדיין אינה סופית, ושיותר משזה היה פוסט פרידה, זה היה פוסט זעקה לעזרה, סוג של ניסיון אחרון לשרוד.

>>

מילות המפתח בפוסט הם "ככל הנראה", שכן בשיחה עם יהב המסר היה טיפה שונה – ״רוצים שנישאר פתוחים? בואו לתמוך בנו״. כלומר, יש עוד סיכוי להציל את המקום, כל עוד תבואו לאכול בו. "זה לא בהכרח סוף פסוק", אמרה לנו יהב בשיחה. "אם נראה תנועה משמעותית מגיעה לכאן ותמיכה מהלקוחות שאני יודעת שאוהבים אותנו, אז אני מאמינה שנוכל לבחון דברים מחדש".

לא בהכרח הזדמנות אחרונה. גודנס (צילום אסף קרלה)
לא בהכרח הזדמנות אחרונה. גודנס (צילום אסף קרלה)

במסגרת אותו פוסט הסבירה יהב כי האתגרים של להחזיק עסק למזון בישראל הפכו לקשים מנשוא מאז המלחמה – היעדר של כח אדם, סחורה שמתייקרת וכמובן, תנועת הלקוחות שהפכה להיות דלילה בחודשים האחרונים. "הגענו למצב שמדי יום אנחנו מתלבטים אם אפשרי לפתוח עם מספר מצומצם כל כך של צוות", נכתב שם. "שעות הפתיחה נהיוו לא יציבות, והסיטואציה הזאת הובילה אותנו לעיתים לשירות לא יציב, וזה לא בא בחשבון מבחינתנו. כל הפרסומים שלנו לא הניבו תוצאות ובמקום להתעסק בפיתוח המקום עסקנו בלשרוד".

גם קרינבורים מושבעים אוהבים. גודנס המבורגר (צילום: יהונתן בן חיים)
גם קרינבורים מושבעים אוהבים. גודנס המבורגר (צילום: יהונתן בן חיים)

הפיתוח עליו מדובר כולל לא רק מעבר ללוקיישן גדול יותר, שקרה במאי 2023, אלא גם על פיתוח מנות יחודיות שמצליחות לטבען את הבלתי יאמן – הם המציאו ביצת עין טבעונית משלהם, יצרו שווארמת סייטן מפורסמת וגם את אחד ההמבורגרים הטבעוניים המוצלחים בעיר. אבל אל מול עונת תיירות ריקה, עליית יוקר המחיה וירידת כמות הקהל, קשה לעמוד. סכנת הסגירה מרחפת ממעל, ואם לא יגיעו מספיק אנשים כדי ליצור נס, יהב אכן מתכוונת לסגור את המוסד הטבעוני, אבל כרגע זה רק ניסיון נואש אחרון להניע את הקהל – טבעונים, צמחונים, צמחודגים ואף אוכלי כל – להגיע למקום בתקווה להחזיקו בחיים.
המלך ג'ורג' 32