גולשים בזמן

אוהבים נקניקיות (סייטן)? וגם אמנות? האירוע הבינלאומי סליידלאק, שמגיע לתל אביב בפעם השלישית, מתאים לכם בול

Slideluck
Slideluck

ביום חמישי הקרוב (12.6) תארח תל אביב בפעם השלישית את ה־Slideluck, אירוע בינלאומי שמשלב אוכל, תרבות ובעיקר הרבה מינגלינג, ופועל כיום בכ־100 ערים ברחבי העולם, בהן ניו יורק, לונדון, ברצלונה, מדריד, מקסיקו סיטי ועוד. האירוע יתקיים הפעם בגלריה השיתופית אלפרד שבנווה צדק.

לסליידלאק תוכנית קבועה, שתישמר גם הפעם: בחלקו הראשון של הערב תתקיים ארוחה צמחונית גדולה שבה כל אחד מהנרשמים יביא מנה שהכין בבית (טוב, אף אחד לא יגיד לכם כלום אם תקנו משהו בדרך). אחרי שעתיים של אכילה ושיחות אקראיות עם הסובבים, יעומעמו האורות ויתחיל חלקו השני של האירוע – הקרנה של מצגת שקופיות של כ־20 אמנים ישראלים ובינלאומיים שונים.

באירוע הקודם נכחו יותר מ־500 משתתפים ובין המציגים הישראלים היו אסף חנוכה, גפן רפאלי, אוהד מטלון, זויה צ'רקסקי ועוד אמנים בולטים בסצנת האמנות המקומית. את רשימת המשתתפים לאירוע הנוכחי החל להרכיב לפני כחודשיים אוצר מניו יורק – משם מנהלים את אירועי סליידלאק שמתקיימים ברחבי העולם – שנבחר ספציפית לאירוע הזה. כל האמנים יהיו ישראלים או עם קשר כלשהו לישראל.

"את האירוע הראשון עשיתי בחצר האחורית שלי בסיאטל, וושינגטון, בשנת 2000", מספר קייסי קלבו, האיש שעומד מאחורי הפרויקט המצליח. "אחרי כמה שנים עברתי לניו יורק, והתחלתי לעשות גם שם אירועים בדירה, ומהר מאוד זה התחיל לגדול, ומשם זה נפוץ לרחבי העולם, זה ממש נהיה ויראלי. ההתפתחות של הרשתות החברתיות במקביל, בדיוק באותה תקופה, גם תרמה לזה מאוד".

לדעתו, "האירועים מצליחים כל כך כי אנשים רוצים לעשות משהו טוב, מגניב ומעניין בקהילה שלהם. הם מרגישים שמשהו חסר בקהילה שלהם, שיש פער, ולשם אנחנו נכנסים. בלי ההשתתפות של הבשלנים או של האמנים או של אנשים שבאים לראות, לא היה כאן כלום. הכל מבוסס על הקהילה, בלי זה – זה כלום".

סליידלאק החל מ־19:00, גלריה אלפרד. מחיר – 30 ש"ח למי שמביא אוכל, 60 ש"ח למי שלא, 80 ש"ח למי שרוכש שבמקום